Varşova Film Okulu

0 out of 5

£5.000,00

Varşova Film Akademisi, 2004 yılından beri sinema tutkunu öğrencileri kabul ediyor. Ünlü Polonyalı yönetmen, yapımcı, yazar Maciej Slesicki ve oyuncu Bogusław Linda tarafından kurulan akademi, ülkenin BA (Bachelor of Arts) diploması veren üç okulundan biri olmasıyla dikkat çekiyor. Ayrıca kurum, Avrupa’nın en hızlı büyüyen film akademisi olma unvanına da sahip.

 

Kendi sanat evi sinemasına sahip olan Varşova Film Akademisi, 35mm dijital ve 3D filmler üretiyor. Polonyalı ve uluslararası film yapımcılarını ve araştırmacılarını bünyesinde bulunduran akademi, 2600 metrekarelik kampüsünde film, fotoğraf ve post prodüksiyon eğitimleri veriyor.

 

  • Film Directing & Video Games
  • Cinematography and post-production

QS World University Rankings |  Genel Sıralama: 1901

Yurt dışından alınan diplomaların ülkemizde geçerliliğini koruyabilmesi için YÖK Denkliği prosedürlerinde belirlenen şartları karşılayabilmesi gerekiyor.*

Bu şartlar doğrultusunda:

  • Diplomanızı aldığınız üniversitenin dünya genelindeki sıralamalarda ilk 1000 üniversite arasında bulunması halinde alacağınız diploma YÖK Denkliği gerekliliklerini sağlamış sayılıyor.
  • İlk 1000 içerisinde bulunmayan bir üniversiteyi tercih edecekseniz; okuduğunuz bölümün ülkemizdeki eşdeğeri olan bölümlerden biri için gerekli puanı Türkiye’deki üniversite sınavlarında tutturabilmeniz gerekiyor. Bu durumda diplomanız YÖK Denkliği gerekliliklerini sağlamış sayılıyor.

Varşova Film Okulu dünya sıralamalarında ilk 1000 içerisinde bulunmadığı için; bu üniversiteden alacağınız diplomalar YÖK Denkliği gerekliliklerini taşımıyor. 

Varşova Film Okulu’ndan alacağınız diplomaların YÖK Denkliği gerekliliğini yerine getirebilmesi için, bu üniversitede okuduğunuz bölümün eşdeğerini kazanacak puanı YKS sınavında yakalayabilmeniz gerekiyor.

Polonya üniversitelerine kabul alabilmek için Türkiye’de üniversite sınavına girmeniz gerekmiyor. Yalnızca lise diplomanız ile Polonya’daki üniversitelere başvuru yapabilirsiniz.

Yabancı dil seviyeniz ve lise not ortalamanız doğrultusunda tercih edebileceğiniz bölüm ve hazırlık sınıfı süreci belirlenir ve başvurunuz gerçekleşmiş olur.