Neden Yurt Dışı Dil Okulları?

Neden Yurt Dışı Dil Okulları?

Günümüzde artık İngilizce bilmek, kişisel bir artıdan çok zaruri bir gereklilik haline geldi. Hem iş hem de eğitim hayatında başarı adımlarını teker teker çıkabilmek için en büyük olmazsa olmazlardan bir tanesi yeterli seviyede İngilizce bilgisi. Özellikle iş dünyasında rekabet bu denli kızışmış ve rakipleriniz bir veya birden çok dil konuşabiliyorken İngilizce bilmeden başarılı bir kariyer gerçekleştirmek gerçekten oldukça zor.

Lise Eğitimi Yeterli Olmuyor

Ülkemizde uzun yıllardan beri hem ilköğretim hem de orta öğretim sırasında İngilizce dersleri uygulanıyor. Ancak araştırmalar gösteriyor ki; üniversite dönemine kadar aldığı eğitim ile yeterli seviyede İngilizce konuşabilen öğrenci sayısı çok az. Ülkemizdeki üniversitelerin neredeyse her birinde hazırlık sınıflarının bu denli yoğun talep görmesi de tabi ki bu sebepten kaynaklanıyor.

Üniversite hazırlık sınıfları lise dönemine göre nispeten daha yoğun ve kaliteli bir İngilizce eğitimi sunsa da öğrenciler fazla pratik yapma fırsatı bulamadıkları için öğrendikleri İngilizce yalnızca gramer seviyesinde kalabiliyor.

En Büyük Öğrenme Motivasyonu: İhtiyaç Duymak

Yalnızca yabancı dil konusunda değil, insanın herhangi bir şeyi öğrenebilmesi için en önemli motivasyon kaynağı buna ihtiyaç duyması. Her yıl yüz binlerce insanın ana dili İngilizce olan ülkelere dil eğitimi amacıyla gitme sebeplerinin en önemlisi de tabi ki bu durum. Bir dili tam anlamıyla öğrenebilmenin yolu, gün boyu o dili kullanmak zorunda kalmaktan geçiyor.

Yurt Dışı Dil Okulları Ülkemizdeki Dil Kurslarına Göre Çok Daha Avantajlı

Lise veya üniversite döneminde İngilizce seviyesini istediği kademeye getiremeyen kişiler zaman zaman hafta sonu dil kurslarını tercih edebiliyor. Ancak yoğun hayat temposu içerisinde hafta sonları veya hafta içi belirli zamanlarda eğitime ayrılan zaman çoğu zaman yeterli olmuyor. Yalnızca İngilizceyi değil, herhangi bir yabancı dili öğrenmek için o dili tam anlamıyla yaşamak gerekiyor. Yurt dışı dil okulları tam bu noktada sundukları avantajlarla dil eğitimi konusunda yüksek oranda başarı sağlamanın kapılarını aralıyor.

Kaliteli Okullar, Sayısız Alternatif

Yurt dışı dil okulları yalnızca İngilizce öğrenme konusundaki başarılarıyla değil, öğrencilere kişisel olarak kattıklarıyla da sıklıkla tercih ediliyor. Dünyanın dört bir yanına yayılan prestijli dil okulları sayesinde tam da talebinize göre bir eğitim planı yapmak mümkün oluyor. Eğer hedefiniz İngilizce öğrenmek ise rotanızı Amerika, Kanada veya İngiltere gibi ana dili İngilizce olan ülkelere çevirebilirsiniz. Daha uygun fiyatlar talep edenlerinse rotaları genellikle Malta, Yeni Zelanda veya Avustralya gibi ülkelere yöneliyor. Ayrıca İrlanda gibi bazı ülkelerde bir yandan dil eğitimi alırken bir yandan da çalışma imkanı da sunuluyor.

Yurt dışı dil okulu tercih eden öğrenciler yalnızca yabancı dil öğrenmekle kalmazken aynı zamanda farklı bir ülkede unutulmaz anılar yaşama fırsatı da buluyor. Yurt dışı dil okulu seçeneklerinin birçoğu, programlar dahilinde öğrencilere çeşitli sosyal aktiviteler, geziler veya etkinlikler sunuyor. Bu sayede bir yandan tatil yaparken bir yandan eğitim alma fırsatı dil okulu öğrencilerini bekliyor.

Bu gönderiyi paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

WestLine International Yurt Dışı Eğitim
Simdi Ara
Bilgi Istek Formu
preloader