İngiltere’de Dil Okulu

İngiltere Dil Okulları

İngiltere Dil Okulları

Önemli Not: Bu sayfada İngiltere’deki dil okulları hakkında bazı bilgilere ulaşacaksınız ancak aradığınız tüm bilgilere ulaşamayacağınızı biliyoruz. Özellikle fiyatlar, okulların kalitesi, hangi şehri tercih etmeniz gerektiğini ve İngiltere vize prosedürleri hakkında detaylı bilgi almak için 0212-241-0283 numaralı hattımızı aramanızı veya ofisimizi ziyaret etmenizi veya Bilgi İstek Formu üzerinden bilgilerinizi bırakarak bizlere ulaşmanızı tavsiye ederiz. Uzman danışmanlarımız tüm sorularınıza cevap vermekle yetinmeyip sizin için en uygun yol haritası neyse tavsiyelerde de bulunabilirler. Danışmanlık hizmetlerimiz tamamen ücretsizdir. Yani hangi okula kayıt olursanız olun kurumumuzun ilgili okullarla olan anlaşmaları gereği katılımcılarımızdan herhangi bir ekstra ücret almamaktayız. Türkiye’de bir aracı acente seçerken mutlaka tecrübeli ve müşteri memnuniyeti yüksek kurumsal firmaları tercih etmelisiniz. Vize reddi ile sonuçlanan başvuruların çoğu yanlış veya eksik başvuru sebebiyle ortaya çıkmaktadır. O nedenle tam anlamıyla bilgilenmeniz için bizlere direkt ulaşmanızı tavsiye ederiz. 

Tüm dünya halklarının ortak bir dil ile iletişim kurabilmeleri hayali henüz gerçek olmadı belki ama bu hayali karşılamayı en çok yaklaşan dil hiç şüphesiz ki İngilizce oldu. Çince’den sonra dünya üzerinde en çok konuşulan 2. dil konumundaki İngilizce’yi doğduğu topraklarda öğrenmek için İngiltere dil okulları seçeneklerine göz atabilir, eğitim hayatınızda yeni bir sayfa açmanın ilk adımlarını atabilirsiniz. İngiltere’de dil okulu fiyat, maliyet ve başvuru süreci hakkında daha detaylı bilgi için bizlere ulaşabilirsiniz. 

İngiltere Dil Okulları

Birleşik Krallık’ın en büyük ve simge ülkesi İngiltere, tarih boyunca dünya dinamiklerine yön vermiş olmasıyla tanınıyor. Avrupa’nın da lider ülkelerinin başında gelen İngiltere, eğitim alanında da dünyanın sayılı merkezlerinden bir tanesi. Özellikle lisans ve lisansüstü eğitimleri açısından dünyanın en iyi kurumlarını bünyesinde barındıran ülkede yabancı öğrenciler için de birçok dil okulu fırsatı bulunuyor.

Uzaklara Gitmeden İngilizce’yi Anavatanında Öğrenin

İngiltere dil okulu seçenekleriyle ülkemizde sıklıkla tercih edilen rotalardan bir tanesi. Özellikle ana dili İngilizce olan ülkelerle kıyaslandığında Türkiye’ye daha yakın bir konumda bulunması, ülkeyi tercih sıralamasında yukarılara çıkarıyor. Diğer yandan, İngilizce’yi gerçek anlamda öğrenebilmenin yolu da bu dilin doğduğu topraklarda eğitim almaktan geçiyor. Dünyanın dört bir tarafından çok fazla sayıda öğrenciyi dil eğitimi kapsamında misafir eden İngiltere’de, siz de mutlaka talebinize uygun bir dil okulu bulabilirsiniz.

İngiltere’de Dil Eğitimi Almak İçin 5 Sebep

1- Coğrafi Konum

Yurtdışında İngilizce eğitimi dendiğinde ilk tercih edileler, doğal olarak ana dili İngilizce olan ülkeler oluyor. Bu ülkelerin büyük bir kısmının ülkemiz coğrafi konumuna göre oldukça uzakta olması ise İngiltere’yi bir adım öne çıkarıyor. Üstelik tüm dünyada kabul görmüş bu dili, tam da kaynağında öğrenmek de büyük avantajlar sağlıyor.

2- Sayısız Çeşitlilik

Lisans ve lisansüstü eğitimde dünyanın sayılı merkezlerinden biri olan ada ülkesi, aynı kalite ve çeşitliliği dil eğitimi konusunda da sağlıyor. Ülkenin dört bir yanına yayılan dil okulları ile farklı bütçeler ve tercihlere uygun bir eğitim seçeneği bulmak mümkün hale geliyor.

3- Sürekli Denetlenen Dil Okulları ile Kaliteli Eğitim

Tarihin her dönemine damga vurmuş İngiliz medeniyeti, bu istikrarını tabi ki disiplinine borçlu. İngiltere dil okulu seçenekleri de tabi ki bu disiplin kültüründen nasibini alıyor. British Council ve English UK gibi kurumlar tarafından sürekli olarak denetlenen okullarda en modern şartlarda üst düzey kalitede eğitimler verilmesi sağlanıyor.

4- Uzun Süreli Programlarda İndirim Fırsatları

İngiltere dil okulları fiyatları, kurumlar bazında bulundukları şehirlere veya hazırlanan programlara göre değişiklik gösterse de, uzun süreli eğitim sunan kurumların birçoğunda çeşitli indirim seçenekleri bulunuyor. Bütçeniz ve eğitim planınıza göre İngiltere dil okulları kampanya ve indirimlerinden yararlanabilirsiniz.

5- Renkli Sosyal Yaşam

Başta başkent Londra olmak üzere ülkenin birçok şehrinde sosyal yaşam oldukça renkli bir yapıda bulunuyor. İngiltere’de dil eğitimi alacağınız süre boyunca yalnızca İngilizceyi tam anlamıyla öğrenmekle kalmayacak, aynı zamanda harika hatıralar da biriktirebileceksiniz.

İngiltere’de Dil Eğitimi Hakkında Bilmeniz Gerekenler

  • İngiltere dil okulu programları dahilinde öğrencilerin haftada en az 15 saat ders alması zorunludur.
  • 11 aydan fazla süreyle öğrenci vizesine sahip olan kişilere haftada 10 saatlik çalışma izni sağlanmaktadır.
  • Ülkede çeşitli konaklama seçenekleri bulunsa da, İngiltere’nin birçok ülkeye oranla görece daha pahalı bir yaşam sunması, öğrencilerin sıklıkla aile yanı konaklama seçeneğini tercih etmesine neden olmaktadır.
  • İngiltere’de sınav merkezi özelliği taşıyan birçok okul bulunur. Bu sayede sınavlarınıza direkt olarak eğitim aldığınız kurumlarda girme şansına sahip olursunuz.
  • Ülke, oldukça farklı yaş gruplarına yönelik birçok farklı dil eğitimi seçeneği sunmaktadır. Ada ülkesi, yabancı öğrenci sayısı bakımından dünyanın en üst sıralarında bulunur.
WestLine International Yurt Dışı Eğitim
Simdi Ara
Bilgi Istek Formu
preloader