Yurt Dışında Üniversite

Almanya’da Üniversite Öncesi Dil Eğitimi

Yurt dışında üniversite okumak isteyen öğrencilerin tercihlerinde kendisine hep ilk sıralarda yer bulan Almanya, kaliteli üniversite eğitimi ve yüksek yaşam standartlarıyla öne çıkıyor. Ancak Almanya’da üniversite eğitimi alabilmek için belirli bir seviyede Almanca bilgisine sahip olmak gerekiyor. Üniversitelere göre değişmekle birlikte, ülkedeki neredeyse tüm eğitim kurumları öğrenci kabulünde Almanca bilgisine çok büyük önem veriyor.

almanya'da üniversite öncesi dil kursu

Almanya’da Üniversite İçin Almanca Eğitimi

Almanya üniversiteleri, öğrenci kabulünde iki farklı sınavın sonuçlarını baz alıyor. Dünyada yüze yakın ülkede uygulanan Almanca sınavı olan TestDAF ve üniversitelerin kendi bünyelerinde uyguladıkları DSH; Almanya’da üniversite kaydı yapabilmek için girmeniz gereken sınavlar. Bu iki sınavdan bir tanesinden alacağınız yeterli puan ile Almanya’da lisans eğitimi alabilirsiniz.

Halihazırda Almanca seviyenizi yeterli görüyor ve bu sınavlardan gerekli puanı alabileceğinizi düşünüyorsanız üniversite öncesinde bir Almanca eğitimi almanız gerekmiyor. Ancak bazı üniversiteler DSH sınavlarına katılım için belirli bir süre Almanca eğitimi alınmasını ön şart olarak uyguluyor.

Almanya Üniversitelerine Şartlı Kabul

Almanya üniversitelerinin tümünde kayıt için Almanca bilgisi önemli bir kriterken, bazı üniversiteler öğrencilere şartlı kabul imkanı da tanıyor. Bu uygulama kapsamında öğrenci, daha sonra üniversite kaydı garantisi dahilinde belirli bir süreyle Almanca eğitimine tabi tutuluyor. Almanca eğitimi, Almanya dil okulları veya üniversitelerin belirlenmiş sınıflarında alınabiliyor.

Şartlı kabul uygulamasında öğrencilerin 600 ile 800 saat arasında bir Almanca eğitimi alınması talep ediliyor. Bu süreler üniversiteler ve bölümlere göre değişiklik gösterebiliyor.

Almanya Dil Okulları ile Üniversiteye Hazırlık

Eğitim konusunda Avrupa’da çok önemli bir konuma sahip olan Almanya, dil eğitimi için de sıklıkla tercih edilen ülkelerden bir tanesi. Ülkede çok sayıda dünyaca ünlü ve prestijli dil okulu yer alıyor. Almanya dil okulları, direkt olarak üniversiteye hazırlık veya TestDAF ve DSH sınavlarına hazırlık programları da uyguluyor. Bu programlar sayesinde Almanya üniversitelerine kolayca kayıt olabilir, aynı zamanda bu ülkede alacağınız eğitim süresince iyi seviyede Almanca bilgisine sahip olmanın rahatlığını yaşayabilirsiniz.

Almanya’da üniversite öncesi dil eğitimi almak için en ideal seçenek olan Almanya dil okullarına Westline International ayrıcalığıyla kolayca kayıt olabilirsiniz. Talep ettiğiniz üniversite ve bölüm için en uygun Almanca dil okulu seçeneğini bulmak için hemen Westline International ile iletişime geçebilir, sorunsuz bir üniversite eğitiminin ilk adımlarını atabilirsiniz.

Simdi Ara
Bilgi Istek Formu
preloader