Wroclaw Çevre ve Hayat Bilimleri Üniversitesi

0 out of 5

£3.000,00

1945’te kurulan, tarım ve ilgili bilimler üzerine eğitim veren Wroclaw Çevre ve Hayat Bilimleri Üniversitesi, birçok araştırma ve faaliyet ile ilgilenmektedir. Okul, gıda kalitesi ve yönetimi, kırsal kalkınma gibi konularda birçok program ve seminere katılmıştır.

 

Üniversitede derslerin çoğu uygulamalı olarak bilim adamlarının gözetiminde yapılır ve bu şekilde öğrencilerin en iyi eğitimi almaları amaçlanır. Stajyer olarak çalışan birçok öğrenci mevcuttur. Polonya’nın en prestijli üniversitelerinden biri olarak kabul edilen okulun, aynı zamanda mezun öğrencilerinin iş bulma ihtimalleri yüksektir ve bu sektördeki Polonyalı büyük şirketler tarafından büyük rağbet görmektedirler. Wroclaw Çevre ve Hayat Bilimleri Üniversitesi aynı zamanda dünyaca ünlü Newsweek dergisinde Polonya’nın en iyi 20 üniversitesi arasında gösterilerek dikkatleri üzerine çekmiştir.

 

Okulda 1500 akademik personel ve 11000 öğrenci bulunur. Okulun kampüsünde öğrenciler için modern bir spor salonu ve 1800 kişilik yurt odaları mevcuttur. Wroclaw Çevre ve Hayat Bilimleri Üniversitesi dünyanın farklı ülkelerinden 52 okulla iş birliği yapmaktadır.

Okul CEEPUS, Socrates/Erasmus, Leonardo da Vinci, 5th and 6th Framework ve COST programlarına katılmaktadır.

 

  • Food Technology and Human Nutrition

QS World University Rankings |  Genel Sıralama: 1701

Yurt dışından alınan diplomaların ülkemizde geçerliliğini koruyabilmesi için YÖK Denkliği prosedürlerinde belirlenen şartları karşılayabilmesi gerekiyor.*

Bu şartlar doğrultusunda:

  • Diplomanızı aldığınız üniversitenin dünya genelindeki sıralamalarda ilk 1000 üniversite arasında bulunması halinde alacağınız diploma YÖK Denkliği gerekliliklerini sağlamış sayılıyor.
  • İlk 1000 içerisinde bulunmayan bir üniversiteyi tercih edecekseniz; okuduğunuz bölümün ülkemizdeki eşdeğeri olan bölümlerden biri için gerekli puanı Türkiye’deki üniversite sınavlarında tutturabilmeniz gerekiyor. Bu durumda diplomanız YÖK Denkliği gerekliliklerini sağlamış sayılıyor.

Wroclaw Çevre ve Hayat Bilimleri Üniversitesi dünya sıralamalarında ilk 1000 içerisinde bulunmadığı için; bu üniversiteden alacağınız diplomalar YÖK Denkliği gerekliliklerini taşımıyor. 

Wroclaw Çevre ve Hayat Bilimleri Üniversitesinden alacağınız diplomaların YÖK Denkliği gerekliliğini yerine getirebilmesi için, bu üniversitede okuduğunuz bölümün eşdeğerini kazanacak puanı YKS sınavında yakalayabilmeniz gerekiyor.

Polonya üniversitelerine kabul alabilmek için Türkiye’de üniversite sınavına girmeniz gerekmiyor. Yalnızca lise diplomanız ile Polonya’daki üniversitelere başvuru yapabilirsiniz.

Yabancı dil seviyeniz ve lise not ortalamanız doğrultusunda tercih edebileceğiniz bölüm ve hazırlık sınıfı süreci belirlenir ve başvurunuz gerçekleşmiş olur.