Poznan Ekonomi Üniversitesi

0 out of 5

£2.600,00

Özellikle finans sektörüyle bağlantılı bölümlerdeki başarısıyla adını duyuran Poznan Ekonomi Üniversitesi, Polonya üniversiteleri arasında oldukça prestijli bir konumda yer alıyor. Her geçen yıl akademik eğitim kalitesini ve kadrosunu güçlendiren okul, Polonya’nın öğrenci yoğunluğu yüksek şehirlerinden biri olan Poznan’da yer alıyor. Poznan aynı zamanda Avrupa’da ticaret ve sanayinin önemli merkezlerinden biri konumunda.

 

1926 yılında kurulan Poznan Ekonomi Üniversitesi (Poznan University of Economics) köklü bir tarihe sahip. Her yıl 10 binin üzerinde öğrenciye hizmet veren kurumda 500’ün üzerinde akademik personel görev yapıyor. Poznan Ekonomi Üniversitesi akademisyenlerinin büyük bir çoğunluğu alanlarında aktif ve prestijli iş insanlarından oluşuyor. Bu sayede Poznan Ekonomi Üniversitesi öğrencileri eğitimleri sürecinde iş dünyasının dinamiklerine uyum sağlamaya başlıyor.

 

Poznan Ekonomi Üniversitesi’nde finans, ekonomi, işletme gibi ticaretle yakından alakalı bölümler bulunuyor. Dünyanın dört bir yanından çok sayıda öğrenciye hizmet veren kurum, çok uluslu yapısıyla da tercih edilebilirliğini artırıyor. Poznan Ekonomi Üniversitesi’nin birçok imkanı öğrencilerine sunan modern kampüsü de okul öğrencileri için büyük bir avantaj olarak görülüyor.

Yurt dışından alınan diplomaların ülkemizde geçerliliğini koruyabilmesi için YÖK Denkliği prosedürlerinde belirlenen şartları karşılayabilmesi gerekiyor.*

Bu şartlar doğrultusunda:

 • Diplomanızı aldığınız üniversitenin dünya genelindeki sıralamalarda ilk 1000 üniversite arasında bulunması halinde alacağınız diploma YÖK Denkliği gerekliliklerini sağlamış sayılıyor.
 • İlk 1000 içerisinde bulunmayan bir üniversiteyi tercih edecekseniz; okuduğunuz bölümün ülkemizdeki eşdeğeri olan bölümlerden biri için gerekli puanı Türkiye’deki üniversite sınavlarında tutturabilmeniz gerekiyor. Bu durumda diplomanız YÖK Denkliği gerekliliklerini sağlamış sayılıyor.

Poznan Ekonomi Üniversitesi dünya sıralamalarında ilk 1000 içerisinde bulunmadığı için; bu üniversiteden alacağınız diplomalar YÖK Denkliği gerekliliklerini taşımıyor. 

Poznan Ekonomi Üniversitesi’nden alacağınız diplomaların YÖK Denkliği gerekliliğini yerine getirebilmesi için, bu üniversitede okuduğunuz bölümün eşdeğerini kazanacak puanı YKS sınavında yakalayabilmeniz gerekiyor.

 • E Business
 • Finans
 • Uluslararası İşletmecilik
 • Product & Process Management. Environment & Technology in Business
 • E Business
 • İnovasyon Yönetimi
 • Uluslaraası İşletmecilik
 • Finansal Mühendislik
 • MBA- Poznan & Atlanta

Polonya üniversitelerine kabul alabilmek için Türkiye’de üniversite sınavına girmeniz gerekmiyor. Yalnızca lise diplomanız ile Polonya’daki üniversitelere başvuru yapabilirsiniz.

Yabancı dil seviyeniz ve lise not ortalamanız doğrultusunda tercih edebileceğiniz bölüm ve hazırlık sınıfı süreci belirlenir ve başvurunuz gerçekleşmiş olur.