Vincent Pol Üniversitesi

0 out of 5

£3.600,00

Polonya’nın doğusunda yer alan en büyük şehir olan Lublin’de konumlanan Vincent Pol Üniversitesi 2000 yılında kurulmuş olmasına rağmen ülkenin prestijli özel üniversiteleri arasında bulunuyor. Sağlıkla ilgili alanlarda lisans ve yüksek lisans eğitimleri veren kurumda, İngilizce ve Lehçe programlar sunuluyor. Vincent Pol Üniversitesi’nde öğrenciler dilerlerse İngilizce veya Lehçelerini geliştirmek için hazırlık sınıfında da okuma şansına sahip oluyor.

 

Yılda ortalama 3 bin öğrenciye hizmet veren kurum Avrupa’nın dört bir yanından gelen yabancı öğrenciler tarafından da sıklıkla tercih ediliyor. Bu sayede oldukça çok uluslu bir öğrenci topluluğuna sahip olan Vincent Pol Üniversitesi’nde okul nüfusunun yarısına yakınını yabancı öğrenciler oluşturuyor.

 

Vincent Pol Üniversitesi öğrencilere sunduğu fiziki imkanlarla da oldukça iddialı. En modern standartlara sahip kampüsleri, öğrenci yurtları ve binalarıyla Vincent Pol Üniversitesi, öğrencilerine üst düzey eğitim kalitesi sunuyor. Vincent Pol Üniversitesi’ni tercih eden yabancı öğrenciler için çeşitli konaklama imkanları da mevcut. 4 adet yurda sahip olan üniversitede özellikle yabancı öğrencilerin rahatı için her şey düşünülüyor.

QS World University Rankings |  Genel Sıralama: 1701

Yurt dışından alınan diplomaların ülkemizde geçerliliğini koruyabilmesi için YÖK Denkliği prosedürlerinde belirlenen şartları karşılayabilmesi gerekiyor.*

Bu şartlar doğrultusunda:

  • Diplomanızı aldığınız üniversitenin dünya genelindeki sıralamalarda ilk 1000 üniversite arasında bulunması halinde alacağınız diploma YÖK Denkliği gerekliliklerini sağlamış sayılıyor.
  • İlk 1000 içerisinde bulunmayan bir üniversiteyi tercih edecekseniz; okuduğunuz bölümün ülkemizdeki eşdeğeri olan bölümlerden biri için gerekli puanı Türkiye’deki üniversite sınavlarında tutturabilmeniz gerekiyor. Bu durumda diplomanız YÖK Denkliği gerekliliklerini sağlamış sayılıyor.

Vincent Pol Üniversitesi dünya sıralamalarında ilk 1000 içerisinde bulunmadığı için; bu üniversiteden alacağınız diplomalar YÖK Denkliği gerekliliklerini taşımıyor. 

Vincent Pol Üniversitesi’nden alacağınız diplomaların YÖK Denkliği gerekliliğini yerine getirebilmesi için, bu üniversitede okuduğunuz bölümün eşdeğerini kazanacak puanı YKS sınavında yakalayabilmeniz gerekiyor.

  • Fizyoterapi
  • Güzellik Bilimi
  • International Business Management
  • Spor Bilimi
  • Halk Sağlığı
  • Tourism and Hospitality Management
  • Fizyoterapi (Yüksek Lisans)
  • Uluslararası Turizm (Yüksek Lisans)

Polonya üniversitelerine kabul alabilmek için Türkiye’de üniversite sınavına girmeniz gerekmiyor. Yalnızca lise diplomanız ile Polonya’daki üniversitelere başvuru yapabilirsiniz.

Yabancı dil seviyeniz ve lise not ortalamanız doğrultusunda tercih edebileceğiniz bölüm ve hazırlık sınıfı süreci belirlenir ve başvurunuz gerçekleşmiş olur.