Varşova Ekonomi Üniversitesi

0 out of 5

£3.600,00

Polonya’da ekonomi alanında eğitim veren Varşova Ekonomi Üniversitesi (Szkola Glowna Handlowa Warszawie, SGH) , aynı zamanda ülkenin en eski devlet üniversitesi ünvanına da sahip.

 

Bologna kriterleri kapsamında eğitim veren Varşova Ekonomi Üniversitesi’nde, ekonomi ve sosyal bilimler alanında lisans, Master ve doktora eğitimi mevcut. Aynı zamanda Master derecesinde MBA imkanı da sağlayan üniversite, Lehçe veya İngilizce olmak üzere doksanın üzerinde farklı eğitim ve bölüm seçeneği sunuyor.

 

Yıl boyunca birçok uluslararası seminer, toplantı,araştırma ve workshopa da ev sahipliği yapan okul, dünya çapında

200’den fazla üniversite ile iş birliği içerisinde ve her yıl dünyanın farklı ülkelerinden gelen öğrencilere eğitim veriyor.

 

Ekonomi alanında dünya çapında eğitim veren 27 üniversite ve 60’dan fazla uluslu şirketin oluşturduğu CEMS (the Global Alliance in Management Education) üyelerinden biri olan üniversite, aynı zamanda CEMS Master of International Management Programını uyguluyor. Günümüzde 35 farklı ülkeden 2500’den fazla mezun öğrenci Financial Times tarafından dünyanın 1 numaralı Msc. Programı olarak gösterilen bu master programına katılıyor.

 

Varşova Ekonomi Üniversitesi ayrıca PIM – Partnership in International Management üyeliğiyle de dünya çapındaki MBA öğrencileri arasında değişim programları uyguluyor.

 

Varşova kent merkezinde bulunan üniversite; kampüs içerisinde 5 eğitim binası, yüzme havuzu, Fitness salonu gibi çok sayıda olanağa sahip. Aynı zamanda Polonya’nın en zengin kaynaklarından biri olan çok geniş bir kütüphane ve 1000 kişi kapasiteli yurt binası da mevcut.

  • Management and Economics (Doktora)
  • International Tourism,Hotel Industry and Leisure Services (Yüksek Lisans)
  • International Business (Yüksek Lisans)
  • Global Business, Finance and Governance (Yüksek Lisans)
  • Finance and Accounting (Yüksek Lisans)

QS World University Rankings |  Genel Sıralama: 1201

Yurt dışından alınan diplomaların ülkemizde geçerliliğini koruyabilmesi için YÖK Denkliği prosedürlerinde belirlenen şartları karşılayabilmesi gerekiyor.*

Bu şartlar doğrultusunda:

  • Diplomanızı aldığınız üniversitenin dünya genelindeki sıralamalarda ilk 1000 üniversite arasında bulunması halinde alacağınız diploma YÖK Denkliği gerekliliklerini sağlamış sayılıyor.
  • İlk 1000 içerisinde bulunmayan bir üniversiteyi tercih edecekseniz; okuduğunuz bölümün ülkemizdeki eşdeğeri olan bölümlerden biri için gerekli puanı Türkiye’deki üniversite sınavlarında tutturabilmeniz gerekiyor. Bu durumda diplomanız YÖK Denkliği gerekliliklerini sağlamış sayılıyor.

Varşova Ekonomi Üniversitesi dünya sıralamalarında ilk 1000 içerisinde bulunmadığı için; bu üniversiteden alacağınız diplomalar YÖK Denkliği gerekliliklerini taşımıyor. 

Varşova Ekonomi Üniversitesi’nden alacağınız diplomaların YÖK Denkliği gerekliliğini yerine getirebilmesi için, bu üniversitede okuduğunuz bölümün eşdeğerini kazanacak puanı YKS sınavında yakalayabilmeniz gerekiyor.

Polonya üniversitelerine kabul alabilmek için Türkiye’de üniversite sınavına girmeniz gerekmiyor. Yalnızca lise diplomanız ile Polonya’daki üniversitelere başvuru yapabilirsiniz.

Yabancı dil seviyeniz ve lise not ortalamanız doğrultusunda tercih edebileceğiniz bölüm ve hazırlık sınıfı süreci belirlenir ve başvurunuz gerçekleşmiş olur.