Varşova Sosyal Bilimler ve Psikoloji Üniversitesi

0 out of 5

£1.950,00

1996 yılında Polonya’nın en büyük şehri ve başkenti Varşova’da kurulan üniversite, ülkenin en çok tercih edilen Sosyal Bilimler üniversitesidir.

 

Varşova Sosyal Bilimler ve Psikoloji Üniversitesi’nin Polonya’nın 5 farklı şehrinde (Varşova, Poznan, Sopot, Wroclaw, Katowice) toplam 8 fakültesi bulunur. Okulda 20 farklı program ve yaklaşık 13.500 öğrenci bulunur. Üniversitede lisans ve yüksek lisans düzeyinde eğitim verilmektedir. Varşova Sosyal Bilimler ve Psikoloji Üniversitesi, Polonya’nın en büyük özel üniversitelerinden bir tanesidir.

 

Varşova Sosyal Bilimler ve Psikoloji Üniversitesi, özellikle İngiliz filolojisi ve Psikoloji bölümlerindeki başarısıyla ön plana çıkmaktadır. Ayrıca üniversitede İngilizce olarak uluslararası işletme dersleri alma imkanına sahipsiniz. Polonya’daki yabancı öğrencilerin en çok tercih ettiği okullar arasında başı çeken üniversiteye en çok İngiltere, İtalya, İspanya ve Danimarka’dan öğrenciler gelmektedir, böylelikle uluslararası bir eğitim ortamı oluşmaktadır. Üniversitede dersler İngilizce ve Lehçe’dir ve bu diller için hazırlık eğitimi verilmektedir.

 

Her sene Polonya araştırma enstitüleri tarafından  yayınlanan en iyi üniversiteler anketinde kendisine sık sık en üst sıralarda yer bulan üniversite, 6 defa Polonya’nın en çok satan haftalık dergisi Wprost Magazin tarafından en iyi akademik performans ödülünü kazanmıştır.

 

Varşova Sosyal Bilimler ve Psikoloji Üniversitesi, ‘Student Friendly College’ yani ‘Öğrenci Dostu Üniversite’ ödülüne de sahip olmuştur. Üniversitenin en başarılı olduğu İngiliz Dili ve Psikoloji bölümleri çok rağbet görmüş, bu bölümler kapsamında yüksek lisans öğrencileri tarafından ülkedeki en çok tercih edilen üniversite olmuştur.

 

 • Psikoloji
 • İngilizce Çalışmaları
 • Uluslararası İşletme Yönetimi
 • İngiliz Dili ve Almanca
 • İngiliz ve Çin Dili
 • İngiliz Dili ve İspanyolca
 • İngiliz Dili ve İtalyanca
 • Görsel İletişim ve Tasarımı
 • Ürün Tasarımı
 • Klinik Psikolojisi (Yüksek Lisans)
 • Uygulamalı Sosyal Psikoloji (Yüksek Lisans)

QS World University Rankings |  Genel Sıralama: 1601

Yurt dışından alınan diplomaların ülkemizde geçerliliğini koruyabilmesi için YÖK Denkliği prosedürlerinde belirlenen şartları karşılayabilmesi gerekiyor.*

Bu şartlar doğrultusunda:

 • Diplomanızı aldığınız üniversitenin dünya genelindeki sıralamalarda ilk 1000 üniversite arasında bulunması halinde alacağınız diploma YÖK Denkliği gerekliliklerini sağlamış sayılıyor.
 • İlk 1000 içerisinde bulunmayan bir üniversiteyi tercih edecekseniz; okuduğunuz bölümün ülkemizdeki eşdeğeri olan bölümlerden biri için gerekli puanı Türkiye’deki üniversite sınavlarında tutturabilmeniz gerekiyor. Bu durumda diplomanız YÖK Denkliği gerekliliklerini sağlamış sayılıyor.

Varşova Sosyal Bilimler ve Psikoloji Üniversitesi dünya sıralamalarında ilk 1000 içerisinde bulunmadığı için; bu üniversiteden alacağınız diplomalar YÖK Denkliği gerekliliklerini taşımıyor. 

Varşova Sosyal Bilimler ve Psikoloji Üniversitesinden alacağınız diplomaların YÖK Denkliği gerekliliğini yerine getirebilmesi için, bu üniversitede okuduğunuz bölümün eşdeğerini kazanacak puanı YKS sınavında yakalayabilmeniz gerekiyor.

Polonya üniversitelerine kabul alabilmek için Türkiye’de üniversite sınavına girmeniz gerekmiyor. Yalnızca lise diplomanız ile Polonya’daki üniversitelere başvuru yapabilirsiniz.

Yabancı dil seviyeniz ve lise not ortalamanız doğrultusunda tercih edebileceğiniz bölüm ve hazırlık sınıfı süreci belirlenir ve başvurunuz gerçekleşmiş olur.