Varşova Tıp Üniversitesi

0 out of 5

£11.000,00

200 yılı aşkın bir tarihe sahip olan Varşova Tıp Üniversitesi, alanında Polonya’nın en büyük üniversitesi olma özelliğini taşıyor. 1809 yılından beri hizmet veren eğitim kurumu, yalnızca Polonya vatandaşlarının değil Avrupa’nın birçok ülkesinden çok sayıda yabancı öğrencinin de tıp eğitimi için tercih ettiği üniversiteler arasında bulunuyor.

 

Varşova Tıp Üniversitesi Polonya’nın başkenti olan Varşova’da konumlanıyor. Yaklaşık 9000 öğrenciye hizmet veren kurumda 1500’e yakın akademisyen bulunuyor. Akademisyen başına düşen öğrenci sayısını ortalama 6-7 seviyesinde tutan okul, başarısını öğrencilerine gösterdiği bu yoğun ilgiye borçlu.

 

Varşova Tıp Üniversitesi, uluslararası alanda da birçok farklı ülkeden eğitim kurumuyla iş birliği içerisinde. Harvard Tıp Üniversitesi, ABD Ulusal Sağlık Enstitüsü gibi oldukça prestijli kurumlarla ortak projeler ve programlar yürüten okuldan mezun olduğunuz takdirde dünyanın birçok ülkesinde çalışma fırsatı yakalayabilirsiniz.

 

Varşova Tıp Üniversitesi’nde tıp eğitimi 12 sömestr, yani 6 yıldan oluşuyor. Tıp dışında diş hekimliği ve eczacılık gibi alanlarda da eğitim veren okulda 100’ün üzerinde klinik ve departman yer alıyor. Varşova Tıp Üniversitesi, Polonya’da tıp eğitimi almak isteyen öğrencilerin tercihlerinde kendisine her zaman en üst sıralarda yer buluyor.

QS World University Rankings |  Genel Sıralama: 1301

Yurt dışından alınan diplomaların ülkemizde geçerliliğini koruyabilmesi için YÖK Denkliği prosedürlerinde belirlenen şartları karşılayabilmesi gerekiyor.*

Bu şartlar doğrultusunda:

  • Diplomanızı aldığınız üniversitenin dünya genelindeki sıralamalarda ilk 1000 üniversite arasında bulunması halinde alacağınız diploma YÖK Denkliği gerekliliklerini sağlamış sayılıyor.
  • İlk 1000 içerisinde bulunmayan bir üniversiteyi tercih edecekseniz; okuduğunuz bölümün ülkemizdeki eşdeğeri olan bölümlerden biri için gerekli puanı Türkiye’deki üniversite sınavlarında tutturabilmeniz gerekiyor. Bu durumda diplomanız YÖK Denkliği gerekliliklerini sağlamış sayılıyor.

Varşova Tıp Üniversitesi dünya sıralamalarında ilk 1000 içerisinde bulunmadığı için; bu üniversiteden alacağınız diplomalar YÖK Denkliği gerekliliklerini taşımıyor. 

YÖK Denkliği konusunda Hukuk ve Tıp bölümleri özelinde farklı uygulamalar bulunuyor. Varşova Tıp Üniversitesi YÖK Denkliği hakkında net bilgiyi almak için danışmanlarımızla iletişime geçebilirsiniz.

  • Tıp
  • Diş Hekimliği
  • Eczacılık

Polonya üniversitelerine kabul alabilmek için Türkiye’de üniversite sınavına girmeniz gerekmiyor. Yalnızca lise diplomanız ile Polonya’daki üniversitelere başvuru yapabilirsiniz.

Yabancı dil seviyeniz ve lise not ortalamanız doğrultusunda tercih edebileceğiniz bölüm ve hazırlık sınıfı süreci belirlenir ve başvurunuz gerçekleşmiş olur.