Collegium Da Vinci Üniversitesi

0 out of 5

£2.040,00

Collegium Da Vinci Universitesi, Polonya’nın Poznan şehrinde bulunan en eski özel üniversitedir. Okul, ismini Rönesans Dönemi’nde yaşamış ünlü İtalyan üstad Leonardo da Vinci’den almıştır.

 

Üniversitede 6000 öğrenci bulunmaktadır. Collegium Da Vinci Universitesi’nde Lehçe ve İngilizce dillerinde eğitim verilmektedir.Collegium Da Vinci Universitesi, kampüsündeki modern mimarisi, donanımlı sınıfları ve spor tesisleriyle ön plana çıkmaktadır.Üniversite aynı zamanda Microsoft, IBM gibi dünyaca ünlü üst düzey şirketlerin projelerine katılmaktadır.

 

Collegium Da Vinci Universitesi, Public Relations, Human Resource Management, Social Media, IT, Marketing and Advertising ve Graphic Arts gibi önemli şirketlerle iş birliği yapmaktadır. Dünyanın farklı ülkelerinden her yıl ortalama 1500 öğrenci Collegium Da Vinci Universitesi’ni tercih etmektedir. Collegium Da Vinci Universitesi’nde Erasmus programı bulunmaktadır. Derslerin bir kısmı da çevrimiçi şeklinde işlenmektedir, yani evinizdeyken de sınıftaymış gibi aktif bir halde dersi takip etmeniz mümkün. Okulda lisans ve yüksek lisans programları bulunmaktadır.

Collegium Da Vinci Universitesi mezunlarının aldıkları diplomayla dünyanın farklı ülkelerinden çeşitli iş imkanlarına sahip oldukları bilinmektedir.

 

 • Software Engineering in mobile and web applications- IT
 • Computer network engineering
 • Creative Management

Hizmetlerimiz

Yurt dışı üniversite yerleştirmelerimizde adaylarımızın beklentileri ve doğru bilgilendirilmesi bizim için çok önemlidir. Bu noktada danışmanlık hizmetlerimiz yurt içi ve yurt dışı operasyonlar olarak iki bölüme ayrılmaktadır. Yurt içinde ofisteki danışmanlarımız okul kayıt, vize süreçleri ve diğer gerekli hizmetleri sağlarken, yurt dışındaki ekibimiz gideceğiniz lokasyondaki operasyonel hizmetleri vermektedir.

Yurt İçi Danışmanlık Hizmetlerimiz

 • Ön bilgilendirme ve akademik raporlama
 • Üniversite başvurusu ve Kayıt İşlemleri
 • Konaklama ayarlanması
 • Gerekli okul ve vize evraklarının toparlanması
 • Vize danışmanlığı
 • Oryantasyon
 • Ekonomik uçak bileti temini

Yurt Dışı Danışmanlık Hizmetlerimiz

 • Havaalanı karşılaması ve transfer işlemleri
 • Konaklama yerleştirmesi
 • Oturum izni ve diğer resmi evrakların tamamlanması
 • Sağlık sigortasının aktifleştirilmesi
 • Üniversite kayıt evrak işlemleri
 • Şehir içi turu ve oryantasyon
 • İlk bir yıl kesintisiz destek

Daha detaylı bilgi için Yurt Dışı Üniversite Yerleştirmelerindeki Danışmanlık Hizmetlerimiz başlıklı sayfayı ziyaret ediniz.

Collegium Da Vinci Üniversitesi YÖK Tarafından Tanınmaktadır

Yurt dışından alınan diplomaların ülkemizde geçerliliğini koruyabilmesi için YÖK Denkliği prosedürlerinde belirlenen şartları karşılayabilmesi gerekiyor.

YÖK’ün son mevzuatına göre artık yurt dışındaki üniversitelerden mezun olan öğrencilerin yurda döndükten sonra YÖK’e direkt başvuru yaparak denklik işlemlerini tamamlaması gerekiyor. Yani Harvard mezunu olsanız bile diplomanızın Türkiye’de denkliği olması için ilgili bazı bölümler için başvuru yapmanız ve denklik sürecini tamamlamanız gerekir. Bu rutin bir süreç olup dünyada ilk 1000 arasına girmemiş üniversitelerden mezun olsanız da ilgili üniversitenin tanınmış olması durumunda denklik başvurusu yapabilirsiniz.

Denklik Süreci Nedir, Nasıl İşliyor?

Denklik süreci mezun olduğunuz bölüme göre değişmektedir. Eğer kamu yararını ilgilendiren bölümlerden mezun olursanız ve Türkiye’de denklik almak isterseniz STS denilen ve yılın belli dönemlerinde yapılan “Seviye Tespit Sınavı”nı başarıyla geçmeniz gerekir. Kamu yararını ilgilendirecek bölümler sağlık bölümleri (Tıp, eczacılık, hemşirelik vs.), İnşaat Mühendisliği vb. şeklindedir. Beşeri bölümlerden (İşletme, Psikoloji, Yazılım Mühendisliği vb.) mezun olmanız durumunda direkt denklik başvurusu yapabilirsiniz ve STS’ye de girmeniz gerekmez.

Denklik Alabilmeniz için Üniversitenizin Tanınır Olması Gerekiyor!

Buna mutlaka dikkat edin. Yurt dışında yerleşeceğiniz üniversitenin YÖK tarafından tanınır olması gerekiyor. Yani denklik başvurusu yaparken YÖK’ün mezun olduğunuz üniversiteyi tanıması lazım. Anlaşmalı olduğumuz ve hizmet verdiğimiz yurt dışındaki tüm üniversitelerimizin ise YÖK tarafından tanınırlılığı mevcuttur.

Daha detaylı bilgi için YÖK Denkliği Mevzuatı başlıklı sayfamızı ziyaret ediniz.

Polonya’daki üniversiteler her yılın Ekim ayı itibarı ile derslere başlıyor. Okul başvuruları ise üniversiteye göre değişkenlik göstermekle birlikte her yılın Mayıs ayında başlar ve  Eylül sonuna kadar devam eder. Bu da başvuruların yılın hemen hemen her ayında yapılabileceği anlamına geliyor.

İngilizce seviyenizin durumuna veya dil öğrenme çabanıza göre başvurularınızı yarı dönemde de yapabilirsiniz. O nedenle Şubat ayında başlamak üzere başvurularınızı her yılın Aralık ayı sonuna kadar da yapabilirsiniz.

Özetle, Ekim ayı başlangıçlı programlar için başvurular Mart ayı itibarı ile başlar ve Eylül Sonuna kadar devam eder. Ara dönem sonrası yani Şubat ayı itibarı ile okulunuza başlamak istiyorsanız başvurularınızı Aralık sonuna kadar yapmanız gerekir.

Daha detaylı bilgi için Polonya Üniversitelerine Başvuru Tarihleri başlıklı sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

Polonya üniversitelerine kabul alabilmek için Türkiye’de üniversite sınavına girmeniz gerekmiyor. Yalnızca lise diplomanız ile Polonya’daki üniversitelere başvuru yapabilirsiniz.

Yabancı dil seviyeniz ve lise not ortalamanız doğrultusunda tercih edebileceğiniz bölüm ve hazırlık sınıfı süreci belirlenir ve başvurunuz gerçekleşmiş olur. Polonya Üniversiteleri Kayıt ve Başvuru Koşulları başlıklı yazımızda daha detaylı bilgilere ulaşabilirsiniz.