Yurt Dışında Üniversite

Polonya’da Yıllık Üniversite Maliyetleri

Polonya’da üniversite maliyetleri gittiğiniz üniversiteye ve bölüme göre değişmektedir. Polonya’da eğitim dili Lehçe ve İngilizce olduğu için aldığınız dil hazırlık sınıfının maliyeti de bölüm maliyetlerinden biraz farklıdır. Polonya’da üniversite eğitimi yıllık maliyetleri 1900 EURO’dan başlar 10.000 EURO’ya kadar çıkabilir. Tıp, eczacılık, diş hekimliği gibi bölümlerin maliyetleri diğer bölümlere göre daha fazladır.

polonya universite maliyetleri

Türkiye’ye göre Polonya’da yıllık eğitim maliyetleri daha ekonomik

Türkiye’deki vakıf üniversitesi maliyetlerine göre Polonya’daki üniversite fiyatları daha ekonomiktir. Buna öğreneceğiniz yabancı dil becerisini de katarsak Polonya’daki üniversite eğitimi daha faydalı gözükmektedir. Ayrıca Polonya’daki üniversitelerden birinde alacağınız mezuniyet size Mavi Diploma kazandırmaktadır. Mavi Diploma ile AB üyesi ülkelerin hepsinde oturum ve çalışma hakkı kazanmış olursunuz. Yani hem Türkiye’de hem de dünyanın ileri gelen bir çok ülkesinde cazip bir kariyere sahip olma şansınız çok yüksektir.

Polonya’da aylık konaklama maliyeti bulunduğunuz yere göre değişmekle birlikte 250 EURO ile 350 EURO arasında değişir. Aylık yeme, içme ve sosyal harcamalar ortalama 150 EURO civarındadır. Polonya, ulaşım ve diğer yaşamsal giderler açısından oldukça ekonomik bir ülkedir.

Polonya Üniversiteleri Maliyet Tablosu

Polonya’daki iş birliği halinde olduğumuz üniversitelerin dil hazırlık, bölüm hazırlık ve yıllık bölüm ücretleri hakkında detaylı maliyet tablosuna aşağıdaki link aracılığıyla ulaşabilirsiniz.

Polonya Universiteleri Maliyet Tablosu – WestLine

Üniversitelerin maliyetleri belli dönemlerde güncellenebilmektedir o nedenle daha detaylı bilgi için danışmanlarımızdan ücretsiz destek alabilirsiniz.

Önemli Kaynaklar;

Türkiye’deki üniversiteler ile yurt dışındaki üniversiteler arası nitelik karşılaştırma

Türkiye’deki üniversiteler ile yurt dışındaki üniversiteler arası maliyet karşılaştırması

Simdi Ara
Bilgi Istek Formu
preloader