Wekerle Business School (WBS)

0 out of 5

£2.450,00

Wekerle Business School (WBS), 2008 yılında kurulan genç bir üniversite olmasına rağmen donanımlı kadrosu ile dikkat çekiyor. Bologna kriterlerine uygun eğitim veren kurum, başta Avrupa olmak üzere dünyanın birçok yerinden öğrencinin ilgisini çekiyor.

 

Akademik kadrosunun kalitesi ve yüksek eğitim standartlarına önem veren Wekerle Business School, bu ilkeyi en iyi şekilde benimsiyor. Öğrencilerine seçkin bir eğitim sağlayan kurum, kuruluşundan itibaren bu kaliteyi taahhüt ediyor. Akademik eğitimin yanı sıra araştırma ve yaşam boyu öğrenme hedefi ile öğrencilerini hayata hazırlayan WBS, Avrupa ve Amerika’da birçok okul ile iş birliği içerisinde olmasıyla dikkat çekiyor. Öğrencilerine farklı ülkelerde staj ve yüksek lisans şansı da yaratan WBS, iş dünyası için önemli bir kurum niteliği taşıyor.

 

Eğitimde uygulamaya oldukça önem veren Wekerle Business School, henüz okul sıralarında öğrencilerine iletişim kurma, problem çözme ve sunum becerileri kazandırıyor. Güncel metotları yakından takip eden ve teknolojik altyapısı oldukça gelişmiş olan okul, geleceğin liderlerini yetiştiriyor.

 

  • Ticaret ve Pazarlama
  • İşletme ve Yönetim

QS World University Rankings |  Genel Sıralama: 1601

Yurt dışından alınan diplomaların ülkemizde geçerliliğini koruyabilmesi için YÖK Denkliği prosedürlerinde belirlenen şartları karşılayabilmesi gerekiyor.*

Bu şartlar doğrultusunda:

  • Diplomanızı aldığınız üniversitenin dünya genelindeki sıralamalarda ilk 1000 üniversite arasında bulunması halinde alacağınız diploma YÖK Denkliği gerekliliklerini sağlamış sayılıyor.
  • İlk 1000 içerisinde bulunmayan bir üniversiteyi tercih edecekseniz; okuduğunuz bölümün ülkemizdeki eşdeğeri olan bölümlerden biri için gerekli puanı Türkiye’deki üniversite sınavlarında tutturabilmeniz gerekiyor. Bu durumda diplomanız YÖK Denkliği gerekliliklerini sağlamış sayılıyor.

Wekerle Business School dünya sıralamalarında ilk 1000 içerisinde bulunmadığı için; bu üniversiteden alacağınız diplomalar YÖK Denkliği gerekliliklerini taşımıyor. 

Wekerle Business School’dan alacağınız diplomaların YÖK Denkliği gerekliliğini yerine getirebilmesi için, bu üniversitede okuduğunuz bölümün eşdeğerini kazanacak puanı YKS sınavında yakalayabilmeniz gerekiyor.

Macaristan üniversitelerine kabul alabilmek için Türkiye’de üniversite sınavına girmeniz gerekmiyor. Yalnızca lise diplomanız ile Macaristan’daki üniversitelere başvuru yapabilirsiniz.

Yabancı dil seviyeniz ve lise not ortalamanız doğrultusunda tercih edebileceğiniz bölüm ve hazırlık sınıfı süreci belirlenir ve başvurunuz gerçekleşmiş olur.