Work and Travel Nedir?

Work and Travel Nedir?

work-and-travel-nedir

Work and Travel programı Amerika Birleşik Devletleri’nin dünya üzerindeki bazı ülkelere kapılarını açtığı ve sadece üniversite öğrencilerine yönelik bir kültürel değişim programıdır. Her ülkeden üniversite öğrencileri yılın belirli bir döneminde en fazla 5 ay olmak üzere bu programa katılabilirler.

Öğrenciler program süresince Amerika’da yasal olarak çalışabilir, konaklayabilir ve bir Amerikan vatandaşı gibi dilediklerince gezebilirler. Programın en çok sevilen tarafı katılımcılara kendi masraflarını karşılamaları adına çalışma izni vermesi ve böylece katılımcıların ya da ailelerin maddi anlamda zorluk çekmemesini sağlaması ve durumlarını finanse etmesine olanak vermesidir.

Türkiye’deki öğrenciler için programın başlangıcı okulların kapanış tarihlerine göre değişiklik gösterir. Çünkü öğrenciler Work and Travel programına ancak okullar yaz tatiline girdiği zaman katılabilir ve yine okullar açılmadan evvel ülkeye dönmeleri gerekir. Her ne kadar okulların bitimiyle program başlıyor olsa da kayıt süreci çok önceden başlamalıdır. Çünkü programla ilgili prosedürler aylarca sürebilir. En fazla süre alan kısım ise iş seçimidir. Öğrencilerin yerleştikleri işler de değişiklik gösterir ve kayıt tarihine göre yerleştirmeler yapılır. Bu da demek oluyor ki, popüleritesi yüksek işler için olabildiğince erken kayıt olmak gerekir.

Program ve kayıt süreci hakkında daha detaylı bilgi için ilgili sayfalarımızı ziyaret edebilir veya danışmanlarımıza ofis telefonlarımızdan ulaşabilirsiniz.

Simdi Ara
Haritada Bul