Vize Danışmanlığı

Amerika Turist Vizesi

Yurt dışı eğitim programlarıyla yurt dışına göndermiş olduğumuz bireylerin en çok rağbet ettiği ülkelerin başında Amerika Birleşik Devletleri gelmektedir. Amerika Turist Vizesi ise herhangi bir programa katılmanıza gerek kalmadan direkt başvuruda bulunabileceğiniz bir vizedir. Fakat Amerika turist vizesine başvururken profesyonel anlamda danışmanlık hizmeti almanız önemlidir. Vize evraklarınızın tam olması, mülakat öncesi doğru yönlendirilmeniz ve DS-160 vize başvuru formunun hatasız doldurulması bu noktada çok önemlidir.

amerika vizesi

Amerika turist vizesi almanız durumunda vize süresi 10 yıldır. ABD turist vizesinin vize kodu B1/B2’dir. B1 Business yani iş seyahati, B2 ise turistik ya da medikal ziyaret anlamına gelir. Ülkeye girişiniz sırasında ABD’ye gidiş amacınız her ne ise pasaportunuza ilgili vize sınıfı mührü vurulur. Pasaportunuzun bir kaç yıl içinde bitiyor olması önemli değildir. Pasaportunuzu yenilediğinizde eski pasaport içindeki vize ile vizenin süresi dahilinde ABD’ye seyahat gerçekleştirebilirsiniz.

Amerika Turist Vizesi Danışmanlık Ücretlerimiz

Başarılı bir vize randevusu için bu işi yıllarca yapan ve birikim sahibi kişilerden danışmanlık hizmeti almalısınız. Çünkü başarılı vize başvuruları sadece DS-160 formunu doldurmakla veya bilindik evrakları toplamakla olmaz. Her başvuranın ayrı şekilde değerlendirildiğini düşünürsek buna göre hazırlık yapılması gereklidir.

  • Öğrenciler için: 100 USD
  • Devlet Memurları için: 125 USD
  • Diğer tüm başvuranlar için: 150 USD

Yukarıdaki ücretlere ek olarak 160 USD’lik vize harcınız randevunuz alınırken ödenmelidir. Bu ödemeyi bize yapabileceğiniz gibi kredi kartınızdan da direkt çekim yoluyla yapabilirsiniz.

Yaşınız kaç olursa olsun Amerika turist vizesine başvurabilirsiniz. Başvurunuzun olumlu sonuçlanması için gerekli olan tek şey Amerika’ya kısa süreli olarak gideceğinizi ve döneceğinizi inandırmanızdır. Kişilerin ülkeleriyle olan bağlarını bu noktada göstermesi ayrıca önemlidir. Örneğin iş yapan bir iş yerinizin olması, uzun yıllar devlet memurluğu yapıyor olmanız ve ailenizle bir düzen içinde yaşıyor olmanız veya öğrenci olarak gidiyorsanız okulunuzun devam ediyor olması ve başarılı bir not sahibi olmanız vizeniz açısından sizi avantajlı bir duruma götürür. Konuyla alakalı ayrıntılı bilgilendirmeler danışmanlık hizmetlerimiz içindedir.

Amerika Turist Vize Başvuru Evrakları

  • Eksiksiz ve hatasız şekilde doldurulmuş DS-160 formu (sizin adınıza doldururuz)
  • Pasaport (En az 1 yıllık geçerli pasaport olması olumludur)
  • 5×5 vize fotoğrafı
  • Finansal ve Destekleyici Dökümanlar

Finansal ve Destekleyici Dökümanlar Nelerdir?

Çalışmayanlar için: Amerika gezisini finanse edecek sponsor bilgileri veya banka hesap dökümü, tapu ve ruhsat fotokopileri, gelir belgeleyen tüm dökümanlar. Eğer sponsoru varsa sponsoruna ait geliri belgeleyen tüm evraklar

Öğrenciler için: Ağırlıklı not ortalamasını gösteren son dönem transkripti, İngilizce öğrenci belgesi, geziyi finanse eden sponsor bilgileri ve sponsorun gelirini belgeleyen dökümanlar

Özel sektör ve sözleşmeli çalışanlar için: Son üç aylık maaş bordrosu, SGK dökümleri ve banka hesap özeti, çalıştıkları yerden gezi süresince izin aldıklarına dair işveren imzalı antetli yazı, varsa tapu ve ruhsat fotokopileri.

Devlet memurları için: Son üç aylık maaş bordrosu ve banka hesap özeti, işyeri yöneticisinden alınmış ve gezi süresini kapsayan izin yazısı, varsa tapu ve ruhsat fotokopileri.

İşverenler için: Şirket imza sirküsü, faaliyet belgesi, vergi levhası, son üç aylık banka hesap özeti, varsa ruhsat ve tapu fotokopileri

Yukarıdaki belgeler çoğu zaman ABD konsolosluğu tarafından kontrol edilmez. O nedenle gidiş amacınız, ne zaman gidiyor olduğunuz ve ABD’nin hangi noktasına gideceğinizi keskin şekilde anlatıyor olmanız çoğu zaman yeterlidir. Amerika turist vizesi ile ABD’de yasal olarak çalışamazsınız ve bir yıl içinde en fazla 6 ay bulunabilirsiniz.

Amerika Birleşik Devletleri İstanbul Konsolosluğu Adres ve Web Bilgileri

İstinye Mah. Poligon Cad. No:75 Sarıyer/İstanbul

Tel: 0212-335-9000

Web: https://tr.usembassy.gov/tr/embassy-consulates-tr/istanbul-tr/

Amerika Birleşik Devletleri Ankara Büyük Elçiliği Adres Bilgileri

Kavaklıdere Mah. Atatürk Bulvarı No: 110, Çankaya/Ankara

Tel: 0312-455-5555

 

Simdi Ara
Bilgi Istek Formu
preloader