University Canada West

0 out of 5

£18.900,00

University Canada West (UCW), 2004 yılında kurulan yeni bir okul olmasına rağmen uzman kadrosu ile köklü bir eğitim vermeyi başarıyor. Vancouver’ın merkezinde yer alan üniversite, MBA eğitimi vermesi ile ilgi odağı haline geliyor.

 

Ülkenin ilk özel üniversitelerinden biri olan kurumda, teknik altyapının en ince ayrıntısına kadar düşünülmesi öğrencilik hayatı açısından birçok avantaj sağlıyor. Öğrencileri iş hayatına hazırlayan Kanada West Üniversitesi, yüksek standartlarda eğitim sunuyor. Öğrenci nüfusunun çoğunluğu yurt dışından gelen kişilerden oluşuyor ve bu sayede farklı kültürleri tanıma şansı da elde edilebiliyor.

 

Üniversitede yer alan öğrenci kulüpleri ve düzenlenen etkinlikler sosyal hayatın oldukça aktif yaşanmasına yardımcı oluyor. Şehrin öğrenciler için oldukça uygun şartlara sahip olması konaklama açısından da avantaj sağlıyor. Öğrenci evlerinin rahatlıkla bulunabilmesi veya aile yanı konaklama seçenekleri bütçeye en uygun tercihi yapma imkanı sunuyor.

 

BölümlerDegreeLokasyonFiyat
Bachelor of CommerceLisansVancouver, BC18900
Bachelor of Arts in Business CommunicationLisansVancouver, BC18900
MBAYüksek LisansVancouver, BC19490- 12960 ( 1.yıl/2.yıl)

University Canada West YÖK Tarafından Tanınmaktadır

Yurt dışından alınan diplomaların ülkemizde geçerliliğini koruyabilmesi için YÖK Denkliği prosedürlerinde belirlenen şartları karşılayabilmesi gerekiyor.

YÖK’ün son mevzuatına göre artık yurt dışındaki üniversitelerden mezun olan öğrencilerin yurda döndükten sonra YÖK’e direkt başvuru yaparak denklik işlemlerini tamamlaması gerekiyor. Yani Harvard mezunu olsanız bile diplomanızın Türkiye’de denkliği olması için başvuru yapmanız ve denklik sürecini tamamlamanız gerekir. Bu rutin bir süreç olup daha öncesinde “Dünyada ilk 1000 arasında bir üniversiteden mezun olursanız denklik alabilirsiniz.” gibi bir durumu da ortadan kaldırmış oluyor.

Denklik Süreci Nedir, Nasıl İşliyor?

Denklik süreci mezun olduğunuz bölüme göre değişmektedir. Eğer kamu yararını ilgilendiren bölümlerden mezun olursanız ve Türkiye’de denklik almak isterseniz STS denilen ve yılın belli dönemlerinde yapılan “Seviye Tespit Sınavı”nı başarıyla geçmeniz gerekir. Kamu yararını ilgilendirecek bölümler sağlık bölümleri (Tıp, eczacılık, hemşirelik vs.), İnşaat Mühendisliği vb. şeklindedir. Beşeri bölümlerden (İşletme, Psikoloji, Yazılım Mühendisliği vb.) mezun olmanız durumunda direkt denklik başvurusu yapabilirsiniz ve STS’ye de girmeniz gerekmez.

Denklik Alabilmeniz için Üniversitenizin Tanınır Olması Gerekiyor!

Buna mutlaka dikkat edin. Yurt dışında yerleşeceğiniz üniversitenin YÖK tarafından tanınır olması gerekiyor. Yani denklik başvurusu yaparken YÖK’ün mezun olduğunuz üniversiteyi tanıması lazım. Anlaşmalı olduğumuz ve hizmet verdiğimiz yurt dışındaki tüm üniversitelerimizin ise YÖK tarafından tanınırlığı mevcuttur.

Daha detaylı bilgi için YÖK Denkliği Mevzuatı başlıklı sayfamızı ziyaret ediniz.