DID Deutsch-Institut Dil Okulu

Yurtdışında Almanca eğitimi almak isteyen öğrencilerin ilk tercihi olan Almanya’nın köklü dil okullarından DID Deutsch-Institut, 1970 yılında kurulmuş. 40 yılı aşkın bir süredir üstün eğitim kalitesiyle Almanca eğitimi veren okul, Almanya’nın en sık tercih edilen dil okullarından bir tanesi.

Lokasyon

  • Berlin
  • Frankfurt
  • Hamburg
  • Münih

DID Deutsch-Institut Hakkında

Almanya’nın en büyük dil okulları arasında ilk sıralarda yer alan DID Deutsch-Institut, ülkenin 4 farklı şehrinde hizmet veriyor. Her bir merkezde üstün eğitim standartlarını koruyan okul, farklı seviyelerdeki eğitim ve dil kursu programlarıyla da öğrencilere çeşitli alternatifler sunuyor.

DID Deutsch-Institut kapsamında verilen eğitimlerin tümü EAQUALS tarafından denetime tabi tutuluyor. Başlangıç seviyelerinden profesyonel dil eğitimlerine kadar çeşitlenen programların tümü, okulun uzman kadroları tarafından öğrencilere sunuluyor.

DID Deutsch-Institut Almanca Kurs Programları

Standart(Başlangıç) Seviyesi Almanca Kursu

Daha önce Almanca altyapısı bulunmayan veya başlangıç düzeyinde Almanca bilen öğrenciler için uygulanan bu kurs toplamda 20 dersten oluşuyor.

Yoğun Almanca Kursu

Halihazırda Almanca bilen ve mevcut bilgilerini geliştirmek isteyen öğrencilere sunulan bu kursta haftada 24 saat ders işleniyor.

Özel Seviye Almanca Kursu

Uluslararası sınavlara katılmayı hedefleyen öğrencilere hazırlık amacıyla sunulan kurs, haftada 28 saatlik bir ders yoğunluğuna sahip.

Sınav Hazırlık Kursları

Temel Almanca eğitimleri haricinde DID Deutsch-Institut kapsamında çeşitli sınavlara özel kurslar da uygulanıyor. TestDaF ve DSH gibi sınavlara katılmayı hedefleyen öğrencilere yönelik hazırlanan programlarda direkt olarak sınav odaklı eğitimler veriliyor.

Faydalı Bilgiler

  • DID Deutsch-Institut kurslarının tümünde öğrencilerin 17 yaşlarını doldurmuş olmaları şartı aranır.
  • DID Deutsch-Institut kapsamındaki kurslar 1 ile 48 hafta arasında değişen sürelere sahiptir.
  • Sınıflar 12-15 kişiden oluşur.
  • DID Deutsch-Institut kurs programları dahilinde haftada 2 kez öğleden sonra, 1 kez ise tam gün gezi aktivitesi organize edilir.
  • DID Deutsch-Institut öğrencilerine; aile yanı konaklama, pansiyon veya paylaşımlı daire şeklinde konaklama imkanları sunmaktadır.
Simdi Ara
Bilgi Istek Formu
preloader