wat ve dil okulu

Work and Travel mı Yurt Dışı Dil Okulu mu?

Yurt dışında eğitim almaya karar verdikten sonra ne istediğini tam olarak belirlemek oldukça önemli bir konu. Sırf bu sebepten bile WestLine International olarak, yurt dışı programları için bize başvuran öğrencilerin, katılmak istedikleri program konusunda olabildiğince bilgi sahibi olmasını çok fazla önemsiyoruz. Çünkü gerçekten istediğiniz gibi bir yurt dışı macerası geçirmenin yolu; taleplerinizi, ihtiyaçlarını ve tercihlerinizi açıkça belirterek buna uygun destinasyon ve program seçimini yapmaktan geçiyor.

Work and Travel ile Yurt Dışı Dil Okulu Arasında Önemli Farklar Var

Üniversite öğrencileri arasında en yaygın tercih edilen yurt dışı eğitim programları Work and Travel ve dil okulları. Bu iki program arasında tercih yapmakta zorlanıyorsanız talep ve ihtiyaçlarınızı programların sunduğu imkanlarla karşılaştırmanızda fayda var.

Öncelikle Work and Travel programını yurt dışı dil okulu programlarından ayıran en temel faktör; Work and Travel’a katılabilmeniz için belirli bir seviyede İngilizce bilgisine sahip olmanızın zorunlu olması. Buradan da anlaşılabileceği gibi Work and Travel İngilizce öğrenme programı olarak değerlendirilebilecek özellikleri taşımıyor. Ancak bu duruma rağmen halihazırda yeterli seviyede olan İngilizce bilginiz Work and Travel sayesinde çok daha üst seviyelere çıkabiliyor.

İngilizce Öğrenmek İçin: Dil Okulu | İngilizcenizi Geliştirmek İçin: Work and Travel

Yurt dışı dil okullarını Work and Travel programından ayıran en önemli özellik hiç İngilizce bilmiyor olsanız bile bu programlara katılabilme imkanı sunması. Aslında dil okulları, hem Work and Travel hem de yurt dışı üniversite seçenekleri için bir nevi hazırlık aşaması da sunuyor. Bu sayede eğitimini veya kariyerini yurt dışında geçirmeyi planlayan öğrenciler, ileride katılmak istedikleri programlarda gerekli olan İngilizce seviyesine dil okulları ile kolayca ulaşabiliyorlar.

Tabi ki Work and Travel ve dil okulu programlarını birbirinden ayıran tek konu dil eğitimi imkanı değil. Work and Travel birçok dil okulunun aksine öğrencilere aynı anda çalışma ve bir miktar masraflarını karşılayabilme imkanı da tanıyor. Diğer yandan dil okulları öğrencilere daha kapsamlı geziler ve eğitim programları sunduğu için gittiğiniz ülkede yapacağınız aktivitelere çok daha kolayca katılmanızı sağlıyor.

Sonuç olarak hedefiniz Amerika’da macera dolu bir yaz geçirmek, bir yandan çalışıp bir yandan büyüleyici Amerika şehirlerini gezmekse vakit kaybetmeden Work and Travel başvuru işlemlerine başlayabilirsiniz. Ancak henüz Amerika’da veya yurt dışında çalışacak kadar İngilizce bilgisine sahip değilseniz Avrupa’nın ve dünyanın dört bir yanındaki dil okulları ile yeterli İngilizce bilgisine sahip olma şansı yakalayabilirsiniz. Özellikle Kanada Dil Okulları, İrlanda Dil Okulları veya Malta dil okulları gibi seçenekler arasından bütçenize uygun olanı seçerek yurt dışı eğitim tercihinizi dil eğitiminden yana kullanabilirsiniz.

Bu gönderiyi paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Simdi Ara
Bilgi Istek Formu
preloader