yurt disi egitim alternatifleri

Yurt Dışı Eğitim Alternatifleri

Eğitim hayatına yurt dışında devam etmek isteyen öğrenciler ya da bireyler önce çevresinde sonra İnternet üzerinde araştırmalara başlıyor. Hangi yurt dışı eğitim programının size uygun olup olmadığını bu yazımızda derlemeye çalışacağız ve size bazı fikirler vereceğiz. Öncelikle yurt dışı eğitim hizmetlerinden faydalanmadan evvel iyi bir araştırma içerisine girmeli, net planlarınız olmalı ve profesyonel bir yurt dışı eğitim danışmanlığı hizmeti almanız olmazsa olmazlar arasındadır. Unutmayınız ki bütçenize uygun mutlaka en az bir yurt dışı eğitim programı ile karşılaşmanız  sürpriz değildir.

Yurt dışı eğitim olanakları eğitim hayatınızda bulunduğunuz noktaya göre çeşitlilik gösteriyor. Örneğin, eğer henüz lise öğrencisi iseniz ve yurt dışında eğitim almak istiyorsanız lise değişim programlarını tercih edebilirsiniz. Eğer liseden mezun olduysanız ama yurt dışında üniversite okumak istiyorsanız yurt dışı üniversite programlarına göz atabilirsiniz. Üniversite öğrencisi iseniz yaz dönemlerinde Work and Travel, dil okulu veya yurt dışı staj programları size göre olabilir. Eğer mezun durumdaysanız yine yurt dışında yüksek lisans, dil okulu ya da sertifika programlarını inceleyebilirsiniz. Kısacası yaşınız ne olursa olsun eğitim ile ile alakalı yurt dışı eğitim alternatifleri bitmez. Çünkü eğitimin yaşı yoktur; biz bunu biliyor ve buna inanıyoruz. Ancak mutlaka ama mutlaka geleceğinizi riske atmamak için profesyonel bir yurt dışı eğitim danışmanlığı hizmeti almalısınız. Şimdi saymış olduğumuz yurt dışı eğitim opsiyonlarını irdeleyelim.

Lise Değişim Programları ile Yurt Dışı Eğitim

Eğer bir lise öğrencisi iseniz eğitim hayatınızı yurt dışında devam ettirebilirsiniz. Bunun için lise değişim programlarına kayıt olmanız gerekiyor. Lise değişim programları ile Amerika’da yerleşeceğiniz bir lisede eğitime devam edebilir ve diplomanızı devam etmiş olduğunuz liseden alabilirsiniz. Kapsamlı bir konu olduğu için detaylar için bizimle irtibata geçiniz.

Yurt Dışı Üniversite Eğitimi ile Yurt Dışı Eğitim

Liseden mezun olduğunuz ve eğitiminize yurt dışında devam etmek istiyorsanız. Ya da büyük bir problem olan, istediğiniz bölümle alakalı Türkiye’deki seçme ve yerleştirme sınavından geçemediniz. Bu bir problem değil çünkü yurt dışında istediğiniz bölümde okuyabileceğiniz ve sınav şartı bulunmayan bir çok üniversite var. Üstelik maliyetleri Türkiye’deki özel üniversitelerden daha ekonomik olduğu gibi bazı üniversitelerde alacağınız eğitim neredeyse Türkiye’deki devlet üniversitelerine denk. YÖK denklik problemi olmayan üniversitelerimiz için Yurt Dışı Üniversite Eğitimi sayfalarımızı ziyaret edin veya bizlere ulaşın.

yurt disi egitim programlari

Work and Travel

Zaten bir üniversite öğrencisi misiniz? Yurt dışında tecrübe etmek istediğiniz bir program mı arıyorsunuz? Size hem çalışıp maaş alabileceğiniz hem de gezebileceğiniz bir program var desek? Üstelik bu program yurt dışı eğitim programları arasında en popüler ülke olan Amerika’da desek? Kesinlikle tecrübe etmeniz gereken bir yurt dışı eğitim programı olan Work and Travel ile ilgili bilgilere Work and Travel sayfalarımızdan ulaşabilirsiniz.

Yurt Dışı Dil Okulları

Yaşınız ne olursa olsun, eğitim hayatınızın hangi döneminde olursanız olun yurt dışında dil eğitimi almanız için sizi durduran hiç bir şey yok. Bu noktada dilinizi geliştmek için size en uygun bütçeli okul, ülke ve eğitim kalitesi düşük olmayan bir eğitim kurumunun ayarlanması gerekiyor. Bu da sektör içinde bilgi olarak donanımlı ve uzman bir yurt dışı eğitim danışmanı tarafından verilmeli. Yurt dışı dil okulları sayfalarımızda detaylı bilgilere ulaşabilir ya da bizleri arayabilirsiniz.

Yurt Dışı Staj Programları

Mezuniyet sonrası yurt dışında uzun dönem staj programları ile alanınızla alakalı çalışabilirsiniz. Mezuniyetinizin üzerinden 1 yıl geçmemişse 12 aya kadar; 1 yılı geçmişse 18 aya kadar staj ya da trainee programlarımdan yararlanabilirsiniz. Özellikle okulların Turizm Otelcilik bölümlerinden mezun olanlar için geniş bir iş portföyü bulunmaktadır. Yurt Dışı Staj sayfalarımızdan daha detaylı bilgi alabilirsiniz.

Yurt Dışı Sertifika Programları

Alanınızla alakalı olsun olmasın eğitim almayı planladığınız bir sektörde uluslararası standartlarda tecrübe kazanmak ve farklı bakış açılarından görebilmeyi öğrenmek için yurt dışı sertifika programlarımıza katılabilirsiniz. Yurt dışında alacağınız sertifika programlarının bazıları sizin yurt dışında oturum hakkı almanıza da vesile olabiliyor. Daha detaylı bilgi için bizlere ulaşabilirsiniz.

Yurt Dışı Eğitim Danışmanlığı Alırken Profesyonel Destek Almalısınız

Geleceğinize yön veren yurt dışı eğitim programları ile bir seçim yaparken sizi doğru yönlendiren, bütçenizi sarsmayacak programlar öneren profesyonel bir yurt dışı eğitim danışmanlığı almalısınız. O nedenle sık araştırıp doğru tercihler yapmaya çalışın. Gelecek hedeflerinizi tam olarak açıklamanız ve sizi dinleyen ve doğru yönlendiren bir danışmanın olması çok önemlidir. Yurt dışı eğitimde profesyonel bir destek almak için bizlere ofis telefonlarımızdan, Bilgi İstek Formu’ndan veya ofislerimizi ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.

Bu gönderiyi paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

WestLine International Yurt Dışı Eğitim
Simdi Ara
Bilgi Istek Formu
preloader