öviz Kurları Yükselirken Yurt Dışı Eğitim

Döviz Kurları Yükselirken Yurt Dışı Eğitim

Her sektör gibi yurt dışı eğitim sektörü de günün şartlarına uyum sağlamak zorunda. Son dönemde hızla artan döviz kurlarından doğal olarak etkilenen yurt dışı eğitim imkanları da öğrencilerin talepleriyle dönüşmeye ve yeni bir hal almaya başladı.

Work and Travel’a Alternatif: Work and Study

Yurt dışında eğitim almanın anahtar kelimesi artık “Work” haline gelmiş durumda. Ancak neyse ki durum Rihanna’nın şarkısında söylediği gibi “Work, work, work” değil, tercihe göre; “Work and Study” veya “Work and Travel”. Work and Travel’a yurt dışına eğitim veya çalışma amacıyla gitmek isteyen neredeyse herkes aşina. Peki nedir bu Work and Study?

Work and Study Giderek Popülerleşiyor

Özellikle son dönemde ülkemizde sıkça tercih edilen bir seçenek haline gelen Work and Study temelde Work and Travel programının İngilizce eğitimine dönüştürülmüş hali denebilir. Fakat bu içeriği merak edecek kadar konuyla ilgiliyseniz, mutlaka ki bu konuda İrlanda Work and Study programlarının Work and Travel’daki Amerika’nın güçlü tahtını ele geçirdiğini fark etmişsinizdir.

Work and Study programı halihazırda 4 farklı ülkede uygulansa da; İrlanda seçeneği özellikle ülkemizdeki öğrenciler için en ideali olarak öne çıkıyor. Bu programı diğer dil eğitimi programından ayıran en temel fark ise adından da anlaşılacağı üzere dil eğitimi alırken bir yandan da çalışma fırsatı sunması. Saatlik 8 Euro’dan başlayan iş imkanlarını -garantili- bir şekilde sunan dil okulları yükselen döviz kurlarıyla baş etmenin yollarını öğrencilere sağlıyor. İrlanda örneğini ele alırsak; Euro’daki her bir yükseliş sizin için ekstra bir masraf olmanın yanında aynı zamanda ekstra bir gelir de anlamına geliyor.

Maliyetler Artarken Gelirlerin de Arttığını Unutmayın

İrlanda’da sunulan Work and Study programındaki mevcut durum Work and Travel için de geçerli. “Dolar bu denli artmışken Work and Travel nasıl yapılır?” diye soranlara Westline International olarak en başından beri söylediğimiz şey çok basit ve net: “Keep Calm and Get Paid In Dollars”

Work and Travel, bir para kazanma programı olmasa da; çift taraflı bir etki gösterdiğini de unutmamak lazım. Evet, döviz kurları yükseldikçe maliyetler giderek artıyor. Fakat aynı paralelde Work and Travel ile elde edilecek gelir de artış gösteriyor. Bu sayede program ücretinin hatırı sayılır bir miktarı Work and Travel’da kazanılan para ile karşılanmış oluyor.

Yurt Dışı Kariyer Hedefinizi Hayata Geçirmek İçin Tam Zamanı

Evet; Dolar ve Euro hızla değerleniyor ve yurt dışı eğitimi maliyet açısından daha zorlayıcı bir noktaya doğru taşıyor. Ancak öte yandan gerekliliklerini de artırıyor. Yurt dışında kariyer hedefi artık ütopik bir hayal olmaktan çıkıp, günümüz şartlarında doğal bir gereklilik haline gelmeye başladı. Ülkemizde herhangi bir pozisyonda çalışırken alacağınız ücret, yurt dışındaki birçok ülkede aynı pozisyonda elde edeceğiniz gelirin katbekat altında. Doğal olarak tüm bu değişimin farkında olan gençler de kariyer hedeflerini ülke sınırları dışarısına çevirmeye başlıyor. Yurt dışında kariyer yapmanın ilk adımlarından biri de yurt dışı eğitim imkanlarından geçiyor. Yurt dışı üniversiteleri, dil okulları, yüksek lisans ve hatta Work and Travel tecrübeleri, hayatınızın geri kalanı için hayal ettiğiniz planlamayı gerçeğe dönüştürme imkanı sunuyor.

 

Bu gönderiyi paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Simdi Ara
Bilgi Istek Formu
preloader