Yurt Dışı Dil Okulları ve Yurt Dışı Dil Eğitimi

Kanada’nın En İyi Öğrenci Şehirleri

Dünyanın en yaşanılası ülkeleri sıralamasında zirvedeki yerini kimseye kaptırmayan Kanada, “dünyanın en dil eğitimi alınası” ülkeleri listesinde de oldukça iddialı konumda. Yurtdışı İngilizce eğitimi için öğrencilerin tercih listelerinde kendisine en üstlerde yer bulan ülke, birkaç büyük şehriyle dil okulu açısından da büyük bir çeşitlilik sağlıyor.

Toronto Dil Okulları

Kanada’da İngilizce eğitimi almak isteyen öğrencilerin en sık tercih ettikleri destinasyon; Ontario eyaletinin başkenti olan Toronto. Kanada’nın en büyük şehri olan Toronto, aynı zamanda ülkenin ticaret merkezi de konumunda. 5 milyonun üzerinde bir nüfusa sahip olan şehir, ülkenin en hareketli yerlerinden bir tanesi. Sadece Kanada halkının değil, hem turistik hem de eğitim amacıyla ülkeye gelen çok sayıda turistin de tercih ettiği Toronto’da birçok dil okulu alternatifi bulunuyor.

Dünyanın en güvenli kentlerinden biri olarak kabul edilen Toronto, sosyal yaşam açısından oldukça hareketli. Bünyesinde barındırdığı çok sayıdaki turistik merkez ile tarihi ve kültürel mekanlar sayesinde Toronto, yabancı öğrencilere oldukça eğlenceli bir eğitim süreci vadediyor. Amerika sınırına yakın bir konumda bulunan Toronto’nun en çok ilgi gören yapısı aynı zamanda şehrin simgesi de olan CN Tower.

Toronto dil okulu seçenekleri açısından da oldukça zengin. Dünyaca ünlü zincir dil okullarının yanı sıra yerel ve butik olarak da birçok eğitim kurumunu barındıran şehri, Kanada’da dil eğitimi almaya karar verdiyseniz mutlaka alternatifleriniz arasında bulundurmalısınız.

Vancouver Dil Okulları

Kanada’nın British Columbia eyaletinde bulunan Vancouver, ülkenin üçüncü büyük şehri konumunda. Resmi dilin İngilizce olduğu Vancouver’da çok farklı milletler bir arada yaşarken oldukça kozmopolit bir yapıya rastlamak mümkün oluyor. 2,5 milyona yakın bir nüfusa sahip olan Vancouver, sinema sektöründeki iddiası sebebiyle “Kuzey Hollywood” olarak da anılıyor.

Dünyanın en yaşanılabilir şehirleri sıralamasında ilk sıraları kimseye kaptırmayan Vancouver’da ulaşım çok büyük çoğunlukla bisikletlerle sağlanıyor. Ancak bisiklet tercih etmeyen kişiler için şehirde otobüs ve metro gibi ulaşım seçenekleri de mevcut.

Doğal güzellikler açısından ülkenin en zengin şehirlerinden biri olan Vancouver’da gezilecek sayısız yer ve yapılacak sayısız aktivite bulunuyor. Bir turizm merkezi olması sebebiyle sosyal yaşamın oldukça hareketli olduğu şehir, aynı zamanda oldukça da güvenli. Ülkenin eğitim alanındaki iddiasını tam anlamıyla yansıtan Vancouver’da çok sayıda dil okulu alternatifi de bulunuyor. Üstün eğitim kaliteleriyle öne çıkan çok sayıdaki Vancouver dil okulu seçeneği arasından alternatifleri değerlendirebilirsiniz.

Montreal Dil Okulları

Kanada’nın Quebec eyaletinde bulunması sebebiyle Montreal, diğer büyük şehirlerden ayrılıyor. Quebec eyaletinde Fransızca konuşulması sayesinde Montreal dil okulları genellikle öğrencilere Fransızca eğitim seçeneği sunuyor. Kanada’nın en büyük ikinci kenti olan Montreal aynı zamanda dünyada Fransızca konuşulan en büyük ikinci kent ünvanını da elinde bulunduruyor. 4 milyona yakın nüfusa sahip olan Montreal’i eğer Kanada’da Fransızca eğitimi almayı düşünüyorsanız alternatifleriniz arasına alabilirsiniz.

Hem eğitim kalitesi hem de yüksek yaşam standartlarıyla dünyada parmakla gösterilen bir ülke konumundaki Kanada’da dil okulu seçeneklerine Westline International ayrıcalığıyla göz atabilirsiniz. Kanada’da İngilizce öğrenme hedefiniz için ilk adımı vakit kaybetmeden atabilir, eğitim maceranızı şimdiden planlayabilirsiniz.

Simdi Ara
Bilgi Istek Formu
preloader