İngiltere Dil Okullarına Başvuru Süreci

İngiltere’deki Dil Okullarına Başvuru Nasıl ve Ne Şekilde Yapılmalı?

Yabancı dil öğrenmeye karar verdiniz ve seçiminiz İngiltere’den yana oldu ise aşağıda yazmış olduğumuz notları dikkatle incelemeniz gerekir. Başvuru süresince profesyonel bir danışmanlık hizmeti almanız vize sürecini sağlıklı bir şekilde geçirmenize ve olası hata ve hayal kırıklıklarına karşın olumsuz durumları minimum seviyeye indirmiş olursunuz. Westline dil okulu seçiminizde ve yapacağınız tüm işlemlerde okulların belirlemiş oldukları eğitim fiyatlarının üzerinde ekstra hiçbir ücret talep etmemektedir. Westline International hali hazırda web sitesinden yayınlamış olduğu tüm dil okullarının Türkiye’deki resmi temsilcisidir.

ingiltere dil okulu basvuru sureci
İngiltere’den seçmiş olduğunuz herhangi bir dil okulu için başvuru süreci şu sırayla gerçekleşmektedir:

1-) Ekonomik durumunuza ve beklentilerinize uygun bir okulun seçilmesi: Bu aşamada ingilizce seviyenize, ekonomik durumunuza ve beklentilerinize göre bir okul seçimi yapılmaktadır. Profilinize en uygun okulun seçilmesi yine profesyonel danışmanlık almanızla belirlerlenir. Ekonomik açıdan güncel kampanyaları olan okullar ilk sırada ele alınır. Okullarımızın uygun fiyatlarda olması kalite açısından düşük seviyede olduğu anlamına kesinlikle gelmemektedir. İngiltere’de eğitim veren tüm dil okullarımız British Counsil tarafından sık sık denetlenmekte ve akredite edilmektedir. İngilizce seviyenizin belirlenmesiyle birlikte hangi vize türüyle İngiltere’ye gideceğiniz önemli ölçüde belirlenmiş olur bunun yanı sıra istemiş olduğunuz seviyeye kaç aylık bir eğitim sonrası ulaşabileceğiniz tahmini olarak hesaplanır ve konaklama ile birlikte ortalama bir maliyet çıkarılır.

2.  Ön kayıt: Ön kayıt sırasında seçmiş olduğunuz okulun sözleşmesi imzalanır ve ön kayıt ücreti olarak 300£ Westline danışmanına ödenir. Ön kayıt ücreti program dahilinde ödeyeceğiniz toplam miktarın içindedir ve ekstra bir ücret değildir.

3. Gerekli evrakların tamamlanması:  Bu aşamada kayıt olduğunuz okulun sizi eğitim amaçlı kabul ettiğine dair “okul kabul formu”nun tarafımıza ulaşması sağlanır. Bu formun gönderilebilmesi için okulun istemiş olduğu şartların hazırlanmış olması gerekir. Örneğin 6 aylık bir eğitim için gidiyorsanız, bu 6 ay süresince okul masraflarınız dahil İngiltere’de harcayacağınız tahmini giderlerin başvuru sırasında banka hesabınızda olması gerekir. Miktar ile ilgili bilgi Westline danışmanınızca hesaplanır ve size aktarılır. Özellikle uzun süreli öğrenci vizesi olan TIER 4 için banka hesabınızda bulunması gereken miktarın en az 28 günlük bir geçmişe sahip olması gerekir. “Okul kabul formu”nun gelmesiyle birlikte vize için gerekli diğer evraklar hazırlanır. Bu evrakların neler olduğuna dair bilgi için “İngiltere Vizesi” ile ilgili sayfayı ziyaret edebilirsiniz.

4. Vize aşaması: Vize aşamasında gerekli evrakların tamamlanması ile birlikte danışmanınız tüm evraklarını katılımcıya verir ve katılımcı bu evrakları biyometrik fotoğrafını çektirmek ile birlikte parmak izini de vermek için Vize Başvuru Merkezine şahsen gider. Elçilik ya da konsolosluk gerekli gördüğü takdirde vize almak isteyen adayı görüşmeye çağırabilir. Bu aşamada tüm evrakların eksiksiz olması çok önemlidir. Bir çok katılımcı eksik veya yanlış evrak nedeniyle ret alabiliyor. Bu noktada profesyonel bir danışmanlık almanızın önemini kavrayabilirsiniz. Vize sonucunuz 1 haftaya kadar belli olabilmektedir. Bazı yoğun dönemlerde (bayram, yıl başı v.s.) ise bu süre daha da uzayabilir.

5. Oryantasyon: Oryantasyon aşamasında danışmanınız dil okuluna gideceğiniz bölgedeki yaşam koşullarını, dikkat edilmesi gerekenleri ve okulun resmi prosedürlerini sizlere aktarır. Konaklama noktasıyla beraber okulunuz arasındaki ulaşımı ve diğer önemli ayrıntıları size aktarır. Bu aşama, kültür şokunu en kısa sürede atlatmanız ve karşılaşacağınız durumları önceden bilmeniz açısından çok önemlidir.

6. Uçak bileti ve eğitim süreci: Bu aşamada da Westline danışmanınız size yardımcı olacaktır. Ekonomik uçak biletinizin temini için danışmanınızdan yardım alabilirsiniz. Unutmayın ki, sene içerisinde Westline International’ın çeşitli acenteler veya havayolu firmalarından fazla sayıda bilet temininde bulunması daha ayrıcalıklı fiyatlar almasına vesile olur. Eğitim süreci boyunca da danışmanınız Türkiye’den size destek vermeye devam eder.

Daha ayrıntılı bilgi almak veya başvuru yapmak için bizlere ofis telefonlarımızdan veya “Online başvuru formu” üzerinden ulaşabilirsiniz. Ayrıca İngiltere’de Kampanyalı Dil Okulları sayfamızdan kampanyalı okullara yönelik daha ayrıntılı bilgilere ulaşabilirsiniz.

Simdi Ara
Bilgi Istek Formu
preloader