Yurt Dışı Dil Okulları ve Yurt Dışı Dil Eğitimi

Amerika’nın En İyi Öğrenci Şehirleri

Amerika’da İngilizce öğrenme kararını aldıysanız sıradaki adım, eyalet veya şehir seçiminden geçiyor. Oldukça geniş bir alana yayılan Birleşik Devletler, 50 eyaleti ve çok sayıdaki şehriyle öğrencilere sayısız dil okulu imkanı sunuyor. Eğer Amerika’da dil okulu için hangi eyalet en ideal seçim diye merak ediyorsanız aşağıdaki seçenekleri değerlendirebilirsiniz.

New York Dil Okulları

 Avantajları:

 • Dünyanın en önemli şehirlerinden bir tanesi
 • Aradığınız her şeye kolayca ulaşabilme imkanı
 • “Uyumayan şehir”
 • En üst düzey yaşam standartları
 • Çok sayıda gezilecek mekan

 Yalnızca Amerika’nın değil, dünyanın en önemli kentlerinden biri olan New York, rotasını dil eğitimi için Amerika’ya çeviren öğrencilerin en sık tercih ettikleri eyalet. Ticaret, sanat, ekonomi, teknoloji ve çeşit çeşit sosyal aktivite imkanıyla dünyanın en önemli merkezlerinden biri olan bu büyülü şehirde, çok sayıda dil okulu alternatifi bulunuyor. Central Park, Özgürlük Heykeli, Times Meydanı veya Empire State binası gibi dünyanın cazibe merkezlerini bünyesinde bulunduran kentte her yeni gün unutulmaz bir deneyim yaşayabilirsiniz.

New York dil okulu seçenekleri de şehrin her konuda sunduğu çeşitlilik gibi oldukça zengin. Dünyaca ünlü dil okulu zincirlerinin birçoğunun New York’ta bir merkezi bulunuyor. Yaşam standartları açısından oldukça yüksek olan şehir, yaşama maliyetleri açısından da biraz yüksek seviyede konumlanıyor. Ancak yine de gerçek anlamıyla bir “Amerikan Rüyası” yaşamak istiyorsanız New York, kesinlikle ilk tercihiniz olmalı.

Los Angeles Dil Okulları

Avantajları:

 • Hollywood’un merkezi
 • Oldukça hareketli bir sosyal yaşama sahip
 • Sayısız turistik mekan
 • Her şeyi bir arada bulabileceğiniz merkezlerden bir tanesi

Amerika’nın New York’tan sonra ikinci en büyük ve kalabalık şehri olan Los Angeles dil okulu seçenekleriyle öğrencilerin sıklıkla tercih ettikleri bölgelerden bir tanesi. Tıpkı New York gibi yaşamın hiç durmadığı Melekler Şehri’nde, çok kültürlü bir yapı hakim. Dünyanın her yerinden insanların hem yaşamak hem de turistik gezi amacıyla akın ettiği Los Angeles’ta yapacak bir şey bulmakta hiç zorlanmayacaksınız.

Los Angeles dil eğitimi alanında da oldukça iddialı bir konumda.California eyaletine bağlı olan Los Angeles’da çok çeşitli programlar sunan okul seçeneklerine göz atabilirsiniz.

San Francisco Dil Okulları

Avantajları:

 • Çok önemli bir finans ve kültür merkezi
 • Çok kültürlü bir sosyal hayat
 • Dünyaca ünlü eğitim kurumları

Tıpkı Los Angeles gibi California eyaletine bağlı olan San Francisco daha kuzeyde konumlanıyor. Amerika’nın en önemli finans ve kültür merkezlerinden biri olan şehir her yıl milyonlarca turisti ağırlıyor. Yabancı öğrencilerin dil eğitimi amacıyla da sıklıkla tercih ettiği San Francisco’yu Amerika’da alacağınız dil eğitimi için tercih listenize üst sıralardan yazabilirsiniz.

San Francisco aynı zamanda eğitim alanında da oldukça iddialı bir merkez. California University başta olmak üzere çok sayıda ünlü eğitim kurumuna ev sahipliği yapan şehirde İngilizce eğitimi alabilir, bir yandan dil öğrenirken bir yandan unutulmaz bir deneyim yaşamanın keyfini çıkarabilirsiniz.

Boston Dil Okulları

Avantajları:

 • Eğitimin merkezi
 • Dünyanın en iyi üniversiteleri
 • Öğrencilerle dolu bir kent

Massachusetts eyaletinin başkenti olan Boston, ABD’de eğitimin merkezlerinden biri olarak kabul ediliyor. Dünyanın en önemli üniversitelerine ev sahipliği yapan şehir dil eğitimi konusunda da oldukça iddialı bir konumda. MIT veya Harvard University gibi tüm dünyada kabul görmüş eğitim kurumlarını bünyesinde bulunduran Boston’u İngilizce eğitiminiz için tercih edebilirsiniz.

Şehir, eğitimin merkezi olmasının yanı sıra hareketli bir sosyal yaşama da sahip. Dünyanın her bölgesinden çok sayıda yabancı öğrenciyi misafir eden şehirde çok farklı kültürlerle tanışabilirsiniz.

Başlıca Amerikan eyaletleri veya şehirleri dışında Westline International’ın profesyonel danışmanlık hizmetiyle Birleşik Devletler’deki çok sayıda dil okulu alternatifi arasından dilediğini seçebilirsiniz. Chicago, San Diego, Seattle veya Miami gibi sayısız seçenek arasından aradığınız Amerika Dil Okulu seçeneğini bulabilir, yurtdışı İngilizce eğitimi maceranızı hemen planlamaya başlayabilirsiniz.

Simdi Ara
Bilgi Istek Formu
preloader