Yurt Dışı Dil Okulları ve Yurt Dışı Dil Eğitimi

Amerika’da Yaşam ve Amerika’da Yaşam Masrafları

Amerika dil okulları, yurtdışı dil eğitiminde sıklıkla tercih edilen destinasyonlardan bir tanesi. Amerika’nın yüksek yaşam standartları, yabancı öğrencilere sunduğu üstün eğitim kalitesi ve çok kültürlü sosyal yaşamı sayesinde yurtdışında İngilizce öğrenme hedefinde olan öğrenciler, her alanda dünyaya yön veren bu dev ülkeyi tercih sıralarının en üstlerine alıyor. Fırsatlar ülkesi olarak bilinen Amerika dil okulu çeşitliliği konusunda da oldukça cömert. Farklı eyaletler ve şehirlerde konumlanan sayısız dil okulu, öğrencilerin çeşitlenen talep ve ihtiyaçlarını karşılamak için hazır bekliyor. Peki dünyanın adeta merkezi konumundaki Amerika’da yaşam nasıl?

Başkent: Washington

Resmi Dili: İngilizce

Para Birimi: Amerikan Doları

Nüfus: 325 Milyon

Yüz Ölçümü: 9.8 Milyon KM2

Amerika Hakkında

Kuzey Amerika kıtasının ortasına konumlanan Birleşik Devletler; kuzeyde Kanada, güneyde ise Meksika ile komşu. Toplamda 50 eyalet ve bir federal bölgeden oluşan Amerika teknolojiden ekonomiye, sanayiden eğitime dünyaya yön veren ülkelerin başında geliyor. Her ne kadar nüfusu 100 milyonları bulsa da, ülkenin geniş bir alana yayılması sebebiyle nüfus yoğunluğu bakımından oldukça tenha bir ülke olan Amerika, yaşam standartları açısından da dünyanın iyi ülkelerinden bir tanesi.

Amerika’da ana dil olarak çok büyük çoğunlukla İngilizce konuşulsa da, ülkeye dünyanın dört bir yanından yapılan göçler sonucunda çok farklı dillere de rastlamak mümkün oluyor. Özellikle İspanyolca ülkenin her köşesinde sıklıkla kullanılırken, Birleşik Devletler içerisinde Fransızcanın yaygın olduğu bölgeler de bulunuyor.

Amerika Birleşik Devletleri’nde eyalet sistemi uygulanıyor. Bu sisteme göre 50 farklı eyalete ayrılan ülkede, her bir eyaletin kendine özel kanunları ve uygulayış stilleri mevcut. Amerika dil okulu için tercih edeceğiniz eyaletin kendine has kanunları ve dinamiklerini önceden araştırmanız yararınıza olacaktır.

Amerika İklimi ve Hava Durumu

Kuzey Amerika kıtasının büyük bir çoğunluğunu kaplayan Amerika’nın etrafı okyanuslarla çevrili. Oldukça geniş bir alana yayılan ülkede farklı eyaletlerde farklı iklimler görülebiliyor. Ülkenin sahil kesimleri hariç tamamında karasal iklim hakimken, kıyı şeritlerinde daha ılıman iklime rastlanıyor. Hawaii ve Florida gibi bölgelerde ise tropikal iklim hüküm sürüyor. Amerika’nın orta kesimleri iklim olarak ülkemizin geneline yakın özellikler içeriyor.

Amerika’da Sosyal Yaşam

Çok büyük bir alana yayılması sebebiyle Amerika’da herhangi bir konuda kesin yargıda bulunmak kolay olmuyor. Genellikle eyaletlere göre değişken durumlar ön plana çıksa da Amerika’nın genelinde insanların birbirlerine saygılı ve özgürlüklerine düşkün olduğu söylenebilir. Eğitim oranının çok yüksek olduğu Birleşik Devletler’de bireysel özgürlükler ve eşitliğe oldukça fazla önem veriliyor. Ekonomik olarak dünyanın bir numaralı ülkesi olması sayesinde Amerika yaşam standartları da oldukça yüksek konumda.

Amerika’nın daha muhafazakar kesimleri genellikle ülkenin orta kesimlerinde yaşıyor. Kıyı kesimlerinde çok daha demokrat ve özgürlükçü bir hava hakim. Ancak yine de uzun yıllar boyunca bir göç merkezi haline gelmiş olan Amerika’da, farklı milletler ve kültürler ilgiyle karşılanıyor. Dünyanın çok kültürlülük konusunda zirve ülkelerinden biri olan Birleşik Devletler’de her ülke ve kültüren insanla tanışma fırsatı yakalayabilirsiniz.

Amerika’nın özellikle kıyı kesimleri sosyal aktivite ve etkinlik açısından oldukça hareketli. Los Angeles, San Francisco veya New York gibi kıyı şeridine konumlanan şehirlerde yılın 365 günü, günün 24 saati hareketli bir hayat yaşanıyor. Sinema, müzik, spor veya ekonomi gibi her alanda dünyanın en önemli merkezlerinin bulunduğu Amerika’nın dev metropollerinde oldukça keyifli anlar geçirebilirsiniz.

Amerika Yaşam Maliyetleri

Genel kanının aksine çok büyük şehirler haricinde Amerika’da yaşam pahalı sayılmaz. Ancak Türk Lirası ile Amerikan Doları arasındaki kur farkı, Türkiye vatandaşlarının yaşam maliyetlerinin yükselmesine sebep oluyor. Özellikle teknoloji ürünlerinin oldukça ucuz olduğu Amerika’da, günlük market giderleri de eyalete veya tercihlerinize göre değişiklik gösteriyor. Çok uygun fiyatlarla yaşamınızı sürdürebilmek mümkünken, dilerseniz en lüks hizmetleri çok daha yüksek fiyatlara da alabiliyorsunuz.

New York Dil Okulları

Amerika’da dil eğitimi alma hedefindeki öğrencilerin en sık tercih ettikleri eyalet New York. Dünyanın en hareketli şehirlerinden biri olarak kabul edilen New York, aradığınız her şeyi bir arada bulabileceğiniz merkezlerden bir tanesi. Eğlence, sanat, alışveriş, spor ve çeşitli sosyal aktiviteler bakmından oldukça zengin olan New York, “uyumayan şehir” olarak kabul ediliyor. Yılın her günü ve günün her saati hareketin eksik olmadığı New York sokaklarında her milletten ve her kültüren milyonlarca insanla karşılaşmak mümkün.

Times Square, Manhattan, Özgürlük Heykeli veya Central Park, New York’da görmeden dönmemeniz gereken yerlerden bazıları. Tüm bu hareketli yaşamın arasında New York şehri, Amerika’nın yaşam maliyetleri en yüksek şehirlerinden de bir tanesi. Ancak sunduğu sınırsız imkan ve dünyanın merkezinde olma hissini tam anlamıyla yaşatması sebebiyle uyumayan şehir, bu dezavantajını göz ardı etmeniz için elinden geleni yapıyor.

Her alanda olduğu gibi dil eğitimi konusunda da dünyanın önemli merkezlerinden biri olan New York’ta çok sayıda dil okulu seçeneği bulunuyor. Amerika’da İngilizce öğrenme hedefindeyseniz New York’u kesinlikle alternatifleriniz arasında bulundurmalısınız.

Meleklerin Şehri Los Angeles’ta Dil Eğitimi

Amerika’nın New York’tan sonra ikinci en büyük şehri olan Los Angeles, California eyaletine bağlı. Bünyesinde bulundurduğu Hollywood, Universal Stüdyoları, Disneyland veya Santa Monica gibi dünyaca ünlü mekanlar sayesinde en fazla turist çeken şehirlerden biri olan Los Angeles tıpkı New York gibi oldukça hareketli bir sosyal yaşama sahip. Tropikal iklimin hüküm sürdüğü şehir yılın her mevsiminde ziyaret edilebilecek hava koşullarına sahip.

Los Angeles’ın bir diğer önemli özelliği ise şehirde çok yüksek sayıda göçmenin bulunması. Bu durumun etkisiyle Los Angeles’da İspanyolca neredeyse İngilizce kadar yaygın bir dil. Kültürler arası etkileşimin de çok yüksek olduğu şehirde çok farklı milletlerden insanlarla karşılaşabilirsiniz.

Los Angeles dil eğitimi konusunda da iddialı Amerika şehirlerinden bir tanesi. Dünyaca ünlü birçok dil okulunu bünyesinde barındıran şehirde çok farklı yoğunluklarda ve programlarda dil eğitimi veriliyor. Amerika’da İngilizce eğitimi almak için Los Angeles şehrini tercih edebilir, sayısız filme konu olmuş bu büyülü şehri yakından tanıma fırsatı yakalayabilirsiniz.

Amerika Dil Okulları Ülkenin Dört Bir Yanına Yayılmış Durumda

Yurtdışında İngilizce öğrenme dendiğinde ilk akla gelen destinasyonlardan biri olan Amerika farklı şehirleri ve eyaletlerindeki çok sayıda alternatifle yabancı öğrencilere imkanlar sunuyor. Chicago, Boston, Miami, Washington, Seattle, San Francisco gibi birçok farklı eyalette konumlanan sayısız dil okulu arasından dilediğinizi seçebilirsiniz. Westline International’ın profesyonel danışmanlık hizmetinden faydalanarak Amerika dil eğitimi maceranızı hemen şimdi planlamaya başlayabilir, İngilizceyi dünyanın merkezinde öğrenme fırsatı yakalayabilirsiniz.

 

Simdi Ara
Bilgi Istek Formu
preloader