Almanya Dil Okulları ve Almanya Dil Okulu Fiyatları

Carl Duisberg Centren (CDC) Dil Okulu

Almanya’da Almanca eğitimi almak isteyen öğrencilerin sıklıkla tercih ettikleri dil okulları arasında bulunan Carl Duisberg Centren, ülkenin en prestijli eğitim kurumları arasında yer alıyor. 1962 yılında Almanya’nın Köln şehrinde kurulmuş olan kurum, bugün 4 farklı şehirde hizmet veriyor.

Lokasyon

  • Köln
  • Berlin
  • Hannover
  • Münih

CDC Hakkında

Almanya’nın en eski dil okulları arasında yer alan CDC, 4 şubesiyle dünyanın dört bir yanından öğrencilere Almanca eğitimi veriyor. 50 yılı aşkın bir tarihe sahip olan kurumda oldukça farklı talep ve ihtiyaçlara yönelik dil eğitim programları sunuluyor. Tecrübeli eğitmenler tarafından en modern eğitim metotlarının uygulandığı CDC, Almanya’da Almanca öğrenme amacındaki Türk öğrenciler tarafından da sıklıkla tercih ediliyor.

Program Türleri

Yoğun Almanca Kursu

CDC’nin tüm şubelerinde uygulanan bu programda öğrencilere kısa bir sürede yoğun ders saatleriyle Almanca eğitimi veriliyor. Haftada 24 ders saatini içeren program hızlı bir şekilde Almanca öğrenmek isteyen öğrenciler için ideal.

Bireysel Kurslar

CDC’nin tüm şubelerinde bireysel kurs programları da uygulanıyor. Bu programlar dahilinde öğrenciler haftada en az 10 saatlik bir ders programına tabi tutuluyor. Esnek ders saatlerine sahip olan program özellikle bir yandan çalışıp bir yandan dil eğitimi almak isteyen öğrencilere hitap ediyor.

Hızlandırılmış Almanca Kursu

Adından da anlaşılacağı üzere hızlandırılmış Almanca kursu programı ile kısa sürelerde Almancanızı büyük oranda geliştirme fırsatı yakalayabilirsiniz. Bu program dahilinde haftada 24 saat toplu olarak ders işlenmesinin yanında bireysel derslere de yer veriliyor.

Almanca Sınav Hazırlık Kursları

CDC, sınavlara hazırlık konusunda da en iddialı dil okullarından bir tanesi. Dil okulun tüm şubelerinde çeşitli Almanca sınavlarına yönelik hazırlık programları sunuluyor. Bu eğitimlerde öğrenciler direkt olarak sınav odaklı dersler alırken; test çözme, analiz gibi konularda da ekstra olarak kendilerini geliştirme fırsatı buluyor.

Faydalı Bilgiler

  • Carl Duisberg Centren dil okullarının şubelerinin birçoğunda 9-10 adet ayrı sınıf bulunur. Bu sayede sınıf mevcudunun belirli bir seviyenin üstüne çıkması engellenir.
  • CDC, uluslararası dil eğitimi yeterliliğine sahip bir kuruluştur.
  • CDC şubelerinin tamamı ulaşım açısından oldukça kolay yerlerde konumlanmıştır.
  • Carl Duisberg Centren dil okularında A1 ile C2 seviyeleri arasında dil eğitim programları uygulanmaktadır.
  • CDC, öğrencilere konaklama konusunda da çeşitli seçenekler sunmaktadır. Aile yanı konaklama imkanının yanında okulun anlaşmalı olduğu yurtlar ve misafirhaneler de mevcuttur.

Yurt dışı dil eğitimi konusunda uzman kadrosuyla hizmet veren Westline International ile Almanya’da Almanca öğrenme fırsatı yakalayabilirsiniz. Ülkenin dört bir yanına yayılan prestijli Almanya dil okullarından size en uygununu seçmek için hiç zaman kaybetmeden Westline International ile iletişime geçebilir, Almanca eğitiminizi hemen planlamaya başlayabilirsiniz.

Simdi Ara
Bilgi Istek Formu
preloader