amerika work and travel

Malta Yaz Okulları ile Hem Eğitim Hem Eğlence

Son yıllarda özellikle İngilizce eğitimi alanında çok önemli bir merkez haline gelen Malta yaz okulları ile de sıklıkla tercih edilen bir destinasyon olarak öne çıkıyor. Akdeniz’in ortasında İtalya’nın biraz güneyinde yer alan ada ülkesi, dünyaca ünlü zincir dil okullarına ev sahipliği yaparken, ülkedeki bu prestijli eğitim kurumları daha genç öğrenciler için yaz okulu hizmeti de sunuyor. Ülkede büyük bir özenle yürütülen dil eğitimi çalışmalarının yanı sıra Malta yaz okulları da bu şirin ada ülkesinin ekonomisinde önemli bir rol oynuyor.

Malta yaz okulları

Avantajlı Malta Yaz Okulu Seçenekleri

Malta yaz okulu programları genellikle 8-18 yaş aralığındaki öğrenciler için sunuluyor. Ülkenin birçok noktasında yer alan okullarda öğrencilerin hem İngilizcelerini geliştirmesi, hem okullar özelinde değişen alanlarda verilen eğitimler hem de çeşitli sosyal aktivite uygulamalarının gerçekleştirilmesi hedefleniyor.

Malta yaz okulları konaklama konusunda da hem öğrenci hem de velinin tercihine yönelik farklı seçenekler sunuyor. Belirli bir yaşın üzerinde yer alan öğrenciler Malta Eğitim Bakanlığı’nın kontrolündeki aile yanı konaklama imkanından faydalanabiliyor. Bu konaklama yöntemi aynı zamanda daha düşük bir bütçe gerektirdiği için de sıklıkla tercih ediliyor. Bazı okullarda daha düşük yaş gruplarındaki öğrenciler için yurt veya otel gibi konaklama imkanları bulunuyor.

Malta yaz okulu

Neden Malta Yaz Okulları?

  • Malta’nın Ana Dili İngilizce!

 Hem ebeveynler hem de öğrenciler adına yaz okulu için seçilecek noktanın aynı zamanda eğitim anlamında da öğrenciye bir şeyler katacak olması büyük önem taşıyor. Bu noktada Malta yaz okulları bulundukları coğrafyada ana dil olarak İngilizce konuşulmasıyla ön plana çıkıyor. Bu sayede Malta’da yaz okulu programlarına katılan öğrenciler bir yandan sosyal aktivitlerle eğlenceli vakit geçirirken bir yandan da İngilizcelerini geliştirme şansı buluyorlar.

  • Uygun Malta Yaz Okulu Fiyatları

Malta yaz okulları maliyeti ile de öğrenci velilerinin yüzünü güldürüyor. Ana dili İngilizce olan diğer destinasyonlara nazaran çok daha düşük bütçeler gerektiren Malta, ülkede bu alanda yüksek bir rekabet olması sebebiyle de uygun fiyatlı programlar ve indirimler sunabiliyor.

  • Türkiye’ye Yalnızca 2 Buçuk Saat Uzaklıkta

Yaz okulu programları genellikle genç yaştaki öğrencilere yönelik olarak sunuluyor. Bu durum da doğal olarak öğrenci velilerinde çocuklarının çok da uzak bir yere gitmesini istememesine neden oluyor. Malta yaz okulu seçenekleri bu anlamda da avantajlara sahip. Ülkemizden uçakla yalnızca 2 buçuk saatlik bir uzaklıkta olan Malta, coğrafi konumu itibarıyla da sıklıkla tercih ediliyor.

  • Tam Anlamıyla Bir Akdeniz Ülkesi

Aslına bakılırsa Malta hem kültür hem de iklim olarak ülkemizin güneyindeki tatil bölgelerinden çok da farklı değil. Tipik bir Akdeniz iklimine sahip olan ülke özellikle yaz aylarında deniz, kum ve güneş üçlüsünün en güzel örneklerini sunuyor. Bu sayede Malta yaz okullarını tercih eden öğrenciler kaliteli eğitimi eğlenceyle harmanlayarak unutulmaz bir deneyim ediniyor.

  • Dünyanın En İyi Okulları

Malta, hem dil eğitimi hem de yaz okulu programları alanında dünyanın önde gelen merkezlerinden bir tanesi konumunda. Bu durumun bir yansıması olarak dünyanın en önde gelen okullarının Malta’da şubeleri bulunuyor. Bu sayede Malta, kaliteli eğitim için de tercih edilebilecek bir adres olarak öne çıkıyor.

Hem bireysel hem de gruplara yönelik olarak sunulan çeşitli Malta yaz okulu alternatifleri arasından talep ve ihtiyaçlarınıza uygun olanı seçmek için 0 212 241 02 83 numaralı telefondan WestLine International danışmanlarına ulaşabilirsiniz.

Bu gönderiyi paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

WestLine International Yurt Dışı Eğitim
Simdi Ara
Bilgi Istek Formu
preloader