Yurt Dışında Üniversite Okumak İçin 10 Neden

Yurt Dışında Üniversite Okumak İçin 10 Neden

Her alanda küreselleşen dünyada, eğitiminizi başkaları tarafından belirlenmiş sınırların içerisinde tutmanız için hiçbir sebep yok. Değişen sınav sistemleri, üniversiteye yerleşebilme telaşı, tercih karmaşası ve daha birçok kafanızı kurcalayan konudan kurtulmanın yolu ise yurt dışında üniversite okumayı tercih etmek. Üstelik yurt dışında üniversite okumak sanıldığı kadar zor olmadığı gibi sayısız avantajı da beraberinde getiriyor.

1. Yabancı Dilinizi Ana Dil Seviyesine Getirme Fırsatı

Yurt dışında alacağınız üniversite eğitimi sayesinde yabancı dilinizi ana dil seviyesine getirebilirsiniz. Hem üniversite hayatınız boyunca hem de gündelik yaşamınızda yabancı dil kullanımına gereksinim duyacağınız için, mezuniyetiniz sonunda İngilizceyeveya tercih ettiğiniz ülkenin diline son derece hakim olma fırsatı yakalayabilirsiniz.

2. Prestijli Üniversitelerde Kaliteli Eğitim

Ülkemizde 10 yıllık geçmişi bulunan ve dünyada herhangi bir geçerliliği bulunmayan üniversitelere yerleşebilmek için saatlerinizi harcamanıza gerek yok. Bunun yerine dünyada her yerde tanınan ve prestijli bir eğitime sahip üniversitelerde, en modern tekniklerle yüksek standartlarda eğitim alabilirsiniz.

3. Farklı Kültürlerle Tanışma Fırsatı

Yurt dışı üniversite deneyiminiz, akademik anlamda size çok şeyler katacak olmanın yanında kişisel gelişiminize de büyük katkı sağlayacak. Özellikle dünyanın çeşitli yerlerinden yüz binlerce öğrenciyi misafir eden ülkeleri tercih ettiğiniz takdirde; sadece gideceğiniz ülkenin kültürünü değil, dünyanın dört bir yanından farklı kültürleri de tanıma şansı yakalaycaksınız.

4. Unutulmaz Deneyimler Yaşama Şansı

Yurt dışı üniversite fırsatları aynı zamanda bir bakıma uzun yıllara yayılan bir tatil imkanı da sunuyor. Bu sayede dünyanın farklı şehirlerini görebilir, boş zamanlarınızda Schengen vizeniz ile Avrupa’yı keşfe çıkabilirsiniz.

5. Kalıcı Arkadaşlıklar

Üniversite yıllarında edinilenlerin en kalıcı arkadaşlıklar oldukları bir gerçek. Üniversite yıllarınızı Avrupa’nın kozmopolit şehirlerinden birinde geçirdiğiniz takdirde farklı milletlerden, farklı kültürlerden onlarca arkadaş edinebilir; gerçek bir dünya vatandaşı olma yolunda ilk ve en önemli adımı atabilirsiniz.

6. Özgeçmişinizdeki En Önemli Koz

Bölümünüz ne olursa olsun, herhangi bir iş başvurusunda bulunduğunuzda lisans eğitiminizi yurt dışındaki üniversitelerden birinde almış olmanız ilk izlenim bakımından size büyük bir prestij kazandıracaktır. Yurt dışı üniversitelerinden alacağınız bir diploma özgeçmişinizdeki en önemli kozunuz olacak.

7. Çok Daha Geniş İstihdam Olanakları

Hem yabancı diliniz hem de prestijli diplomanız sayesinde iş dünyasında da sınırlar içerisinde sıkışmak zorunda kalmayacaksınız. Böylece sadece Türkiye değil, tüm dünya sizin için bir iş fırsatları cennetine dönüşecek.

8. Uygun Maliyetler

Genel kanının aksine yurt dışında üniversite okumak pahalı bir tercih değil. Yurt dışı üniversite fiyatları, çoğunlukla ülkemizdeki vakıf üniversitelerinin çok daha altında seyrediyor. Bu sayede Türkiye’de harcayacağınız miktarın çok daha düşüğüne çok daha prestijli bir diploma alma fırsatı elde edebilirsiniz.

9.  3 Yıllık Eğitimle Zamandan Tasarruf

Avrupa’daki lisans eğitimlerinin birçoğu 3 yıllık bir süreden oluşuyor. Böylece Türkiye’de bir üniversite eğitimi almaya nazaran 1 sene kazanabilir, ister iş hayatına isterseniz lisansüstü eğitiminize daha erkenden atılabilirsiniz.

10.  Çalışma ve Oturma İzni Alma Fırsatı

Bazı Avrupa ülkeleri, üniversitelerinden mezun olan öğrencilere belirli sürelerde çalışma ve oturma izni imkanı sağlıyor. Bu sayede yurt dışı üniversite hayatınızdan sonra Avrupa’da yaşamaya devam edebilir, hayatınızı dünyanın en gelişmiş ülkelerinden birinde kurmanın avantajlarını yaşayabilirsiniz.

Siz de yurt dışında üniversite okumanın sayısız avantajından faydalanmak ve dünyanın en prestijli eğitim kurumlarında lisans eğitimi almak istiyorsanız Westline International’ın profesyonel danışmanlık hizmetinden faydalanarak eğitim planınızı yapmaya başlayabilirsiniz. İngiltere’de üniversite, Polonya’da üniversite gibi Avrupa’nın çeşitli destinasyonlarındaki seçenekler arasından seçiminizi yapmak için hiç vakit kaybetmeden Westline International ile iletişime geçebilirsiniz.

Simdi Ara
Başvuru Formu