Ukrayna’da Yüksek Lisans

Ukrayna’da Yüksek Lisans

Son yıllarda hem lisans hem de yüksek lisans için sıklıkla tercih edilmeye başlayan Ukrayna, kaliteli eğitiminin yanı sıra uygun eğitim ve yaşam maliyetleriyle de öne çıkıyor. Oldukça köklü üniversitelere ev sahipliği yapan Doğu Avrupa ülkesi, yüksek lisansını yurt dışında geçirmek isteyen adaylara oldukça avantajlı koşullarda eğitim fırsatı sunuyor.

Ukrayna’da Yüksek Lisans Programları İngilizce veya Rusça Sunuluyor

Ukrayna’nın ana dili Ukraynaca olmasına rağmen üniversitelerde lisans ve yüksek lisans programları genellikle Rusça veya İngilizce olarak uygulanıyor. Günlük kullanımda Ukraynaca ile birçok ortak noktası bulunan Rusçayı öğrenmeniz halinde Ukrayna günlük yaşamında herhangi bir zorluk çekmeyeceksiniz. Ukrayna’da İngilizce yüksek lisans programları da daha nadir olmakla birlikte bazı üniversitelerde uygulanıyor. Tüm bu programlarda öğrencilere talep ederlerse dil eğitimi fırsatı da sunuluyor.

Ukrayna’da Yüksek Lisans Yapmak İçin ALES’e İhtiyacınız Yok

Ukrayna yüksek lisans programları size sınav stresi yaşamadan master yapabilme fırsatı sunuyor. Türkiye’deki yüksek lisans programlarına kayıt olabilmek için girmeniz gereken ALES sınavının Ukrayna master programları dahilinde hiçbir önemi bulunmuyor. Yalnızca yüksek lisans yapmak istediğiniz bölümle direkt olarak bağlantılı bir lisans mezuniyetinizin olması ve eğitim alacağınız dilde belirli seviyede olmanız yüksek lisans kaydı için yeterli oluyor.

Ukrayna üniversiteleri, öğrencilere Rusça hazırlık programları da sunuyor. Bu sayede yeterli seviyede Rusça bilgisi olmayan öğrenciler, belirli bir süre dil eğitimi aldıktan sonra master programına geçiş yapabiliyor.

Ukrayna Yüksek Lisans Fiyatları

Ukrayna eğitim için tercih edebileceğiniz en ucuz ülkelerden bir tanesi konumunda. Ülkede kullanılan para birimi olan Ukrayna Grivnisi’nin oldukça düşük değerlere sahip olması, bütçe konusunda büyük avantajlar sağlıyor. Ayrıca Ukrayna yaşam maliyetleri açısından da oldukça uygun seviyelerde.

Ukrayna Yüksek Lisans Programlarında YÖK Denkliği Mevcut

Avrupa ülkeleri arasında eğitim iş birliği amacıyla uygulanan Bologna Antlaşması’nın taraflarından biri olan Ukrayna’da master yaptığınız takdirde, alacağınız diploma hem Türkiye’de hem de tüm Avrupa’da geçerliliğini koruyor. Bu sayede Ukrayna’dan alacağınız master diploması ile Avrupa’nın her yerinde kariyer yapma fırsatı bulabilirsiniz.

Uygun maliyetler ve kaliteli eğitimi bir potada eriten bir yurt dışı yüksek lisans deneyimi hedefliyorsanız, Ukrayna’yı gönül rahatlığıyla tercih edebilirsiniz. Size en uygun Ukrayna’da master imkanları hakkında bilgi almak için hemen Westline International ile iletişime geçebilirsiniz.

Simdi Ara
Bilgi Istek Formu