Work and Travel’a Kimler Katılabilir?

Work and Travel’a Kimler Katılabilir?

“Work and Travel’a katılabilir miyim” sorusu yaz aylarını Amerika’da geçirerek unutulmaz bir macera yaşamak isteyen öğrencilerin aklında kocaman bir yer tutuyor. Uzun yıllardır uygulanan program zaman zaman farklı başvuru şartları gerektirse de gelin Work and Travel 2019 dönemine katılmak için hangi şartları taşımak gerekiyor, beraber bakalım.

En Önemli Konu İngilizce

Her sene olduğu gibi Work and Travel 2019 dönemine kayıt olabilmek için de en önemli ön koşul yeterli İngilizce bilgisine sahip olmak. Kime göre neye göre yeterli diye soruyor olabilirsiniz. Tam da bu noktada ofisimizde gerçekleşecek ücretsiz İngilizce testi devreye giriyor. Testimiz sonucunda orta seviye İngilizce bilgisine sahip olduğunu kanıtlayan adaylar Work and Travel 2019 başvuru işlemlerinin sonraki aşamalarına geçebiliyor.

Üniversite Öğrencisi Olmak Şart

Work and Travel başvuru koşulları arasındaki bir diğer olmazsa olmaz ise adayın üniversite öğrencisi olması. Work and Travel kayıt işlemlerini yaptırmak isteyen adayların sıklıkla sorduğu bir diğer soru ise “2 yıllık üniversite öğrencileri Work and Travel’a katılabilir mi?” oluyor. Maalesef bu sorunun cevabı negatif. Work and Travel programı dahilinde Amerika’ya gidebilmek için 4 yıllık örgün öğretim öğrencisi olmak gerekiyor.

Üniversite konusunda bir diğer merak edilen konu da açık öğretim detayı. Maalesef açık öğretim fakültelerinde okuyan öğrenciler de Work and Travel programına katılma hakkı elde edemiyor.

Work and Travel 2019 döneminde kafaları karıştıran bir diğer konu ise son sınıf öğrencilerinin katılım hakkı. Westline International olarak üniversite son sınıf öğrencilerinin başvurularını maalesef kabul edemiyoruz. Bu konuda çok daha detaylı bilgiyi buradaki içeriğimizde bulabilirsiniz.

Üst üste “maalesef” içeren bu kadar bilgi verdikten sonra pozitif bir haber vermenin de zamanı geldi. “Hazırlık sınıfı öğrencileri Work and Travel programına katılabilir mi?” sıklıkla karşılaştığımız sorulardan bir diğeri. Cevabımız ise evet. 4 yıllık bir programa kayıtlı olduğu sürece hazırlık sınıfı öğrencilerinin Work and Travel kayıt işlemlerinde herhangi bir sorun oluşmuyor.

Not Ortalaması Önemli

Work and Travel başvuru işlemlerinde bir diğer önemli konu ise öğrencinin not ortalaması. Özellikle vize süreci sırasında öğrencinin not ortalamasının iyi olması büyük önem taşıyor. 2.00 üzerinde not ortalamasına sahip öğrenciler çok daha kolay Work and Travel vizesi alma şansını elde ediyorlar.

Work and Travel’da Yaş Sınırı

Work and Travel kayıt işlemi için belirli bir yaş sınırı uygulaması da bulunuyor. Dönem dönem değişiklik gösterse de Work and Travel 2019 dönemi için 26 yaşın altında olmanız gerekiyor. Bu yaş sınırının üzerindekiler için dil okulu, üniversite, yüksek lisans veya staj gibi programlar öneriliyor.

Kısaca özetlemek gerekirse Work and Travel programına katılabilmek için;

 • Orta seviyede İngilizce bilgisine sahip,
 • 26 yaşın altında,
 • 4 yıllık bir program dahilinde örgün üniversite öğrencisi,
 • AÖF veya son sınıfta okumayan,
 • Programa katılmak istediği dönemde okulunu dondurmamış,
 • 2,00 üstü not ortalamasına sahip olmak gerekiyor.

 

 

Bu gönderiyi paylaş

Comment (1)

 • İlhan Yaşar cevap

  Son sınıfları bazı firmalar kabul ediyor bazıları etmiyor ilginç

  22 Kasım 2018 , 22:40

Bir Cevap Yazın


Simdi Ara
Bilgi Istek Formu
preloader