Work and Travel Şartları

Work and Travel Şartları

Yaz aylarını muhteşem bir deneyimle taçlandırmanın ve unutulmaz bir deneyim yaşamanın yolu Work and Travel’dan geçiyor. Amerika’da hem çalışma hem İngilizceyi geliştirme hem de gezme şansı sizi bekliyor. Yeteneğinize ve karakterinize en uygun işlerle bu deneyimi yaşamak için gerekli şartlara uymak ve başvuru yapmak yeterli. Peki Work and Travel başvuru şartları neler?

Work and Travel Başvuru Şartları

Eğitiminiz ve Yaşınız Önemli

Work and Travel başvuru şartları arasında ilk sırada üniversite öğrencisi olmak geliyor. 4 yıllık örgün öğretime devam eden öğrenciler programa kayıt yaptırabiliyor. Hazırlık sınıfında olmak başvuru sırasında sorun teşkil etmiyor. Ancak WestLine International da dahil olmak üzere birçok Work and Travel acentesi son sınıf öğrencilerinin ve 2 senelik bölümlerde okuyan adayların başvurularını kabul etmiyor. Temelde vize onayı alma ihtimalinin çok düşük olmasından kaynaklanan bu uygulama hakkında daha detaylı bilgi almak için son sınıfların Work and Travel’a katılma durumu hakkındaki yazımıza göz atabilirsiniz.

Work and Travel koşulları arasında yaş sınırı da bulunuyor.  Amerika Birleşik Devletleri’nin 1961 yılından beri dünyanın dört bir yanından öğrencilere sağladığı özel izini alabilmek için 18-26 yaş aralığında olmak gerekiyor.

Work and Travel Başvuru İşlemlerinde Not Ortalaması 

Work and Travel başvuru sürecinde öğrenciliğinizin aktif olup olmadığı değerlendiriliyor. Yani üniversiteye kayıtlı olsanız dahi eğer okulu dondurduysanız ya da aktif olarak en az 2 ders almıyorsanız başvurunuz alınmıyor. Ayrıca eğitim hayatınızda başarılı olmanız da istenilen nitelikler arasında. Bunun için not ortalamanız göz önünde bulunduruluyor ve en az 2.00 olması gerekiyor. Böylece başarılı bir eğitim yılından sonra Amerika’da çalışma ve doya doya gezme şansı elde edebiliyorsunuz.

Work and Travel başvuru koşulları

Yeterli İngilizce Bilgisi

Work and Travel şartları arasında İngilizce seviyeniz de yer alıyor. Elbette Work and Travel’ın amaçlarından bir tanesi de dilinizi geliştirmek ve daha iyi İngilizce konuşabilmek. Bu nedenle başvuru sırasında ana diliniz gibi İngilizce bilmeniz beklenmiyor. Fakat aktif olarak çalışacağınız için iletişim kurabiliyor olmanız önemli. İngilizce bilginiz ise iki şekilde değerlendirmeden geçiyor.

İlk olarak herkes için standart bir şekilde düzenlenen dil testi ile İngilizce seviyeniz belirleniyor. Böylece Work and Travel başvurusu için uygun olup olmadığınız saptanıyor. İkinci aşama ise gelecekteki işvereniniz ile yapacağınız mülakattan oluşuyor. Fakat bu konuda endişelenmenize gerek yok. Dil testini geçtiğiniz takdirde mülakat ve çalışmak için yeterli seviyeye sahip olduğunuz çoktan belirlenmiş oluyor.

Work and Travel Başvuru Süreci ve İş Seçimi

Work and Travel süresince oteller, fast food restoranları, eğlence parkları ya da havuzlar iş yeriniz olabiliyor. Bunlar belirlenirken elbette dil seviyeniz ya da yüzme bilip bilmediğiniz gibi kriterler göz önünde bulunduruluyor. Bunun haricinde istediğiniz işi seçme şansı da size sunuluyor. Ancak tabii ki dünyanın birçok yerinden çok sayıda öğrencinin programa başvurduğunu ve belirli bir kontenjan olduğunu unutmamak gerekiyor. Bu nedenle eğer iş seçiminde daha özgür olmak istiyorsanız başvurunuzu mümkün olduğunca erken yapmalısınız.

Akıllara en fazla takılan konulardan biri olan vize başvurusu ve onayının yanı sıra yaz aylarını hangi Amerika şehrinde geçireceğiniz, yapacağınız iş ve konaklama imkanları ile ilgili WestLine International uzmanları sizi en iyi şekilde yardımcı oluyor. Yalnızca başvuru sırasında değil, WAT programında geçirdiğiniz süre boyunca da WestLine sizi yalnız bırakmıyor. Amerika’da sizinle aynı şehirde bulunan öğrenci temsilcilerimiz, karşılaşabileceğiniz her türlü sorun ile yakından ilgileniyor. Böylece bizimle iletişime geçtikten sonra size yalnızca harika bir deneyimin tadını çıkarmak kalıyor.

Bu gönderiyi paylaş

Bir Cevap Yazın


Simdi Ara
Bilgi Istek Formu
preloader