Work and Travel Popüler İşler

Work and Travel Popüler İşler

Work and Travel 2019 kayıt işlemleri başladığından beri, erken kayıt avantajından yararlanan öğrenciler için iş seçimi süreci başladı. Work and Travel işleri eyalet ve dönemsel olarak çeşitlense de uzun yıllardır olduğu gibi Work and Travel 2019 döneminde de belli başlı işlerin çok daha sıklıkla tercih edileceği kesin.

Cankurtaranlık – Lifeguard

Work and Travel denince cankurtaranlık herkesin aklına ilk gelen mesleklerden bir tanesi. Öyle ki; bir arkadaşınıza “2019 yazında Work and Travel’a gideceğim” dediğinizde onun kafasında kırmızı bir tişörtle havuz başında hayal edilmeniz milisaniyeler sürüyor. Yıllardan beri süregelen bu gelenek 2019 Work and Travel döneminde de geçerliliğini sürdüreceğe benziyor. Ancak unutmamak gerekir ki cankurtaranlık işi havuz başında oturup kokteylini yudumlamaktan ibaret değil. Work and Travel programı dahilinde Lifeguard olarak görev almak için iyi seviyede yüzme bilmek büyük önem taşıyor.

Garson – Waiter/Waitress

Her üniversite öğrencisinin hayatında mutlaka bir gün de olsa tadacağı garsonluk mesleği Work and Travel programı içerisinde de oldukça popüler. Work and Travel kayıt işlemlerini tamamlayan öğrencilerin büyük bir çoğunluğu daha aşina oldukları bir meslek olarak garsonluğu tercih ediyor. Özellikle daha önceleri garsonluk pozisyonunda tecrübeye sahip olan adaylar Work and Travel işverenleri için bulunmaz nimet. Yeterli derecede İngilizce seviyeniz varsa ve hizmet sektöründe olmaktan hoşlanıyorsanız, Work and Travel maceranızı şık bir restoranda garson olarak geçirebilirsiniz.

Eğlence Parkı İşleri – Amusement Park Attendant

İçindeki çocuğu hala öldürmeyenler için en doğru seçim eğlence parkları olabilir.  Work and Travel iş seçimi tercihini eğlence parkından yana kullananlar İngilizce konusunda da büyük oranda pratik yapma imkanı buluyor. Amerika’da Amusement Park kültürü oldukça gelişmiş olduğu için her bir eğlence parkına gün boyu binlerce insan akın ediyor. Bu sayede öğrenciler için gün içerisinde bölgenin yerel halkıyla çokça iletişim kurma şansı doğuyor.

Komi – Busser

Work and Travel iş pozisyonları arasında son yıllarda sıklıkla tercih edilen bir diğer meslek ise komilik. Garsonluk işine benzer özellikler gerektirse de komilik mesleğinde restoranlarda servisten ziyade temizlik, masa hazırlama, getir-götür gibi işler yapılıyor. Bu sayede Busser pozisyonu Work and Travel programı içerisinde tercih edilebilecek en kolay işlerden bir tanesi. İşverenine göre değişse de Busser pozisyonu için genellikle spesifik bir tecrübe aranmıyor. Üstelik Busser pozisyonu bahşiş bakımından da oldukça avantajlı.

Bu gönderiyi paylaş

Bir Cevap Yazın


Simdi Ara
Bilgi Istek Formu
preloader