Work and Travel Başvuru İşlemleri

Work and Travel başvuru

Work and Travel Başvuru İşlemleri

Work and Travel programı birçok üniversite öğrencisinin hayallerini süslüyor. Özellikle yaz aylarını değerlendirmek ve bir yandan yepyeni deneyimler kazanırken bir yandan da Amerikan kültürünü yakından tanımak isteyen öğrenciler Work and Travel kayıt işlemleriyle yakından ilgileniyor. Work and Travel başvuru işlemleri de doğal olarak bu öğrencilerin en çok merak ettikleri konuların başında geliyor.

Work and Travel başvuru

Work and Travel Başvuru İşlemleri Nasıl Yapılır?

Yaz aylarını Amerika’da muhteşem bir deneyime çevirmenizi sağlayan Work and Travel başvuruları bu alanda uzmanlaşmış yurt dışı eğitim şirketleri vasıtasıyla yapılıyor. Yalnızca üniversite öğrencilerine özel olarak sunulan bu programa katılabilmek için bazı şartları karşılayabilmek gerekiyor. Work and Travel şartları konusunu kısaca özetlemek gerekirse:

  • Adayın belirli bir seviyede İngilizce biliyor olması,
  • Adayın 4 yıllık bir üniversite halihazırda öğrenim görüyor olması,
  • Son sınıf öğrencisi olmaması,
  • Not ortalamasının talep edilen düzeyde olması gerekiyor.

Bazı Work and Travel şirketleri 2 yıllık bir bölümde öğrenim gören adayların başvurularını kabul etse de bu başvurular genellikle vize reddi ile sonuçlanıyor. Aynı durum son sınıf öğrencileri için de geçerli görülüyor. Keza not ortalaması konusu da vize başvuru sürecinde önem taşıyor. Bu konuda çok kesin bir sınır olmamasına karşın 2.00’ın altında not ortalamasına sahip öğrencilerin başvuruları genellikle vize alamamakla sonuçlanıyor. Bu sebeplerle WestLine International yalnızca 4 yıllık bir üniversitede öğrenim gören, son sınıf öğrencisi olmayan ve belirli bir not ortalamasının üzerinde başarıya sahip öğrencilerin başvurularını kabul ediyor.

Work and Travel başvuru işlemi için acente ile temasa geçildikten sonra adayın programa uygunluğu kontrol ediliyor. Daha sonrasında aday, gerekli şartları karşılıyorsa iş görüşmesi ve işe yerleşme aşamaları bu süreci takip ediyor. Tüm bu adımlar başarıyla tamamlandığında ABD konsolosluğu ile vize görüşmesi gerçekleşiyor ve Work and Travel başvuru süreci tamamlanmış oluyor.

Work and Travel başvuruları

Work and Travel Başvuruları Ne Zaman Yapılır?

WAT programı aynı zamanda “Summer Work and Travel” adıyla da biliniyor. İsminden de anlaşılacağı üzere program yalnızca yaz aylarında gerçekleştiriliyor. Ancak başvuru süreci çok öncesinde başlıyor. Kayıt tarihleri her yıl ufak değişiklikler gösterebilse de genellikle ağustos ayları itibarıyla bir sonraki yıl için Work and Travel başvuruları alınmaya başlıyor. Özellikle erken kayıt Work and Travel programı için büyük önem taşıyor. Erken kayıttan faydalanan öğrenciler istedikleri iş pozisyonlarına çok daha kolay yerleşebilirken ayrıca özel indirimlerden de faydalanabiliyor. Şubat aylarına doğru ise genellikle Work and Travel kayıtları tamamlanmış oluyor. Kontenjanlar ve talep yoğunluğuna göre bu tarihler zaman zaman daha erkene de çekilebiliyor. Bu sebeple Work and Travel programına katılmak isteyen öğrencilerin olabildiğince erken davranması gerekiyor.

Yurt dışı eğitim danışmanlığı alanındaki tecrübesi ve uzman kadrosuyla WestLine International, her yıl çok sayıda öğrenciyi Work and Travel programına başarıyla göndermeye devam ediyor. Siz de Work and Travel başvuru işlemleri için kendinizi uzman ellere emanet etmek istiyorsanız 0 212 241 02 83 numaralı telefondan danışmanlarımıza ulaşabilirsiniz.

 

Bu gönderiyi paylaş

Bir Cevap Yazın


Simdi Ara
Bilgi Istek Formu
preloader