• Budapeşte Film AkademisiBudapeşte Film Akademisi

  Budapeşte Film Akademisi

  Budapeşte Film Akademisi (Budapest Film Academy), eğitimini İngilizce ve Macarca sürdürüyor. Eötvös Lorand Üniversitesi ile birleşen akademi, film endüstrisi için profesyonel birer aday yetiştiriyor. Akademinin kurucusu Jeno Hodi, Görevimiz Tehlike, Scarface ve Femme Fatal gibi ünlü filmlerin yönetmeni Brian De Palma’nın yanı sıra Guguk Kuşu ile tanınan Milos Forman’dan öğrendiklerini ve deneyimlerini öğrencilerine aktarıyor.

   

  Budapeşte Film Akademisi, öğrencilerin rahatlıkla uygulama yaptığı ve teorinin yanı sıra deneyerek de öğrenim kazandıran bir kurum olarak biliniyor. Öğrencilerini yeni teknikler denemeye ve risk almaya yönlendiren akademi, modern sinemanın tüm gereksinimlerini aktarmayı amaçlıyor. Kadrosunda yerli ve yabancı birçok ismi barındıran kurum, Asya Film ve Televizyon Akademisi ile kurduğu ortaklığı ile de dikkat çekiyor. Bu ortaklık sayesinde Bollywood ile yakın ilişkiler kuruluyor.

   

  Ayrıca birçok üniversite ile ortaklığı olan Budapeşte Film Akademisi, öğrencilerine geniş bir staj imkanı da sunuyor. Öğrencilerine film endüstrisi ile ilgili her şeyi baştan sona öğreten kurum, gerçekten bu sektörün içerisinde olmak isteyenler için harika bir fırsat oluşturuyor.

  7.960,00 ' den başlayan fiyatlarla
 • Budapeşte Metropolitan Uygulamalı Bilimler ÜniversitesiBudapeşte Metropolitan Uygulamalı Bilimler Üniversitesi

  Budapeşte Metropolitan Uygulamalı Bilimler Üniversitesi

  Budapeşte Metropolitan Uygulamalı Bilimler Üniversitesi (Budapest Metropolitan University of Applied Sciences), kuruluşu 2000 yılına dayanan genç bir üniversite olmasına karşın Macaristan ve Avrupa’da önemli bir yere sahip. Modern tesislere sahip olması ve gelişen teknolojiyi eğitim ile birleştirmesi, üniversitenin kısa süre içerisinde büyümesindeki etkenlerden biri olarak görülüyor.

   

  Bologna Deklarasyonu esaslarına göre eğitim veren Budapeşte Metropolitan Uygulamalı Bilimler Üniversitesi, Avrupa’da bulunan birçok üniversite ile denklik taşıyor ve lisans, yüksek lisans gibi eğitim programlarında geçişin çok daha kolay olmasını sağlıyor. Makedonya’nın en büyük özel üniversitelerinden biri olan kurum, modern tesisleri ve teknolojik altyapısı ile de dikkat çekiyor.

   

  Metro ve tren istasyonuna yürüme mesafesinde olan kampüs, şehrin farklı yerlerinde konaklamak isteyen öğrenciler için de avantaj sağlıyor. Ayrıca sosyal ve kültürel etkinliklerin de oldukça fazla olduğu kampüs, dairesel yapısı ile de görsel olarak da ilgi çekiyor.

   

  • Animasyon
  • Grafik Tasarım
  • Medya Tasarım
  • Fotoğrafçılık
  • Çevre Tasarımı ve İç Mimarlık
  • Film ve Medya
  • İşletme
  • Ticaret ve Pazarlama
  • Finans ve Muhasebe
  • Uluslararası İşletme ve Ekonomi
  • Turizm ve Servis
  • İletişim ve Medya Bilimleri
  • Uluslararası İlişkiler
  • Grafik Tasarım (Yüksek Lisans)
  • İletişim ve Medya (Yüksek Lisans)
  • Yönetim ve Liderlik (Yüksek Lisans)
  • Turizm İşletmeciliği (Yüksek Lisans)
  • İş Geliştirme (Yüksek Lisans)

   

   

   

   

   

   

  3.400,00 ' den başlayan fiyatlarla
 • Budapeşte Teknoloji ve Ekonomi ÜniversitesiBudapeşte Teknoloji ve Ekonomi Üniversitesi

  Budapeşte Teknoloji ve Ekonomi Üniversitesi

  Macaristan’ın önde gelen üniversitelerinden biri olan Budapeşte Teknoloji ve Ekonomi Üniversitesi’nin 200 yılı aşkın bir tarihi bulunuyor. 1782 yılında kurulan üniversite, Macaristan’ın başkenti Budapeşte’de yer alıyor. 8 fakülteye sahip olan kurumdaki tüm programlar İngilizce olarak veriliyor. Çok çeşitli alanlarda eğitim imkanı sunan üniversite, hem Macaristan vatandaşları hem de yabancı öğrenciler tarafından sıklıkla tercih ediliyor.

   

  Binin üzerinde akademisyene sahip olan kurum, her yıl dünyanın çeşitli milletlerinden 15 bine yakın öğrenciye hizmet veriyor. Tarihi başarılarla dolu olan Budapeşte Teknoloji ve Ekonomi Üniversitesi, dünyaca ünlü bilim adamlarını yetiştirmiş olmasıyla da tanınıyor. 10’dan fazla Nobel ödüllü akademisyen yetiştirmiş olan kurum, Avrupa akademi dünyasına yön veren üniversiteler arasında bulunuyor.

   

  Avrupa Birliği içerisinde uygulanan eğitim anlaşmalarına tam katılım sağlayan Budapeşte Teknoloji ve Ekonomi Üniversitesi, hem Avrupa’dan hem de dünyanın çeşitli bölgelerinden birçok eğitim kurumuyla iş birliği içerisinde. Akademi dünyasında oldukça prestijli bir yere sahip olan kurumdan alacağınız diploma, kariyeriniz için çok önemli bir artı değer görevi görüyor.

  6.400,00 ' den başlayan fiyatlarla
 • Corvinus ÜniversitesiCorvinus university

  Corvinus Üniversitesi

  Macaristan’ın başkenti Budapeşte’de 1853 yılında kurulan Corvinus Üniversitesi, verdiği eğitim ve yaptığı araştırmalarla Avrupa’nın en iyi üniversitelerinden biri olarak kabul edilir. Özellikle yetiştirdiği siyasetçiler, bürokratlar ve diplomatlar ile bilinen prestijli bir üniversitedir.

   

  Üniversitede 4 ayrı kampüs ve 7 fakülte bulunmaktadır. Yaklaşık 20.000 öğrenciye 825 akademik personel eğitim vermektedir. Corvinus Üniversitesinde ekonomi, mimarlık, uluslararası ilişkiler, işletme ve gıda bilimleri alanlarında lisans, yüksek lisans ve doktora seviyelerinde uygulanmaktadır. Üniversitede İngilizce eğitim verilmektedir ve öğrencilerin İngilizcelerini geliştirebilmeleri için hazırlık programı bulunmaktadır. Okul öğrencilerine MBA imkanı da sunmaktadır.

   

  Üniversite, 2006 senesinde Financial Times İşletme Master Eğitimi’nin yaptığı dünya sıralamasında ilk 25’e girme başarısı göstermiştir. Ayrıca Corvinus Üniversitesi, fakültelerindeki başarısıyla birçok alanda Macaristan’ın eğitim olarak en iyileri arasında gösterilmektedir. Üniversite, Czuczor Caddesi adlı modern iç mimarisiyle bilinen kampüsünde, 100.000 kitap ile 450 kişilik kapasiteye sahip bir kütüphaneye ve üst donanımlı bilgisayarlara sahiptir.

   

  BölümlerDegreeLokasyonFiyat
  Uygulamalı İktisatLisansBudapeşte4380 Euro
  İşletme ve YönetimLisansBudapeşte5800 Euro
  İletişim ve MedyaLisansBudapeşte3800 Euro
  Uluslararası İşletmeLisansBudapeşte5800 Euro
  Uluslararası İlişkilerLisansBudapeşte3800 Euro
  SosyolojiLisansBudapeşte3800 Euro
  PazarlamaYüksek LisansBudapeşte6600 Euro
  Uluslararası İlişkilerYüksek LisansBudapeşte3400 Euro
  Uluslararası Ekonomi ve İşletmeYüksek LisansBudapeşte4900 Euro
  SosyolojiYüksek LisansBudapeşte3400 Euro
  İşletme Teknolojisi (IT)Yüksek LisansBudapeşte6600 Euro
  İletişim ve MedyaYüksek LisansBudapeşte3400 Euro
  MBAYüksek LisansBudapeşte6400 Euro
  Ekonomi AnaliziYüksek LisansBudapeşte5000 Euro
  Kamu YönetimiYüksek LisansBudapeşte4380 Euro
  Bölgesel ve Çevresel İktisatYüksek LisansBudapeşte3400 Euro
  3.400,00 ' den başlayan fiyatlarla
 • Debreceni EgyetemDebreceni Egyetem2

  Debrecen Üniversitesi

  Debrecen Üniversitesi, Macaristan’ın ikinci büyük şehri olan Debrecen’de bulunur, 1538 yılında kurulmuş olan köklü bir eğitim kurumudur. Macaristan Hükümeti tarafından verilen Ulusal Mükemmeliyet unvanına sahip olan ülkedeki 3 okuldan bir tanesidir.

   

  Debrecen Üniversitesi’nde; Tıp, Eczacılık, Dişçilik, Fizyoterapi, Bilgisayar Bilimleri, Bilgisayar Bilimleri Mühendisliği, İşletmecilik, İşletme Enformatiği, İnşaat Mühendisliği, Makine Mühendisliği, Mekatronik Mühendisliği, Kimya Mühendisliği, Biyokimya Mühendisliği, Gıda Mühendisliği, Elektrik Mühendisliği ve Tarım Mühendisliği bölümleri bulunmaktadır.

   

  Okulda yaklaşık 29.000 öğrenci vardır, ayrıca bu sayının yaklaşık 4000’ini yabancı öğrenciler oluşturmaktadır ve 1500 akademik personel tarafından eğitim almaktadırlar. Debrecen Üniversitesi, Macaristan’daki diğer üniversitelerin yaptıkları araştırmaların %15’ine kendi enstitülerinde ev sahipliği yapmaktadır.

   

  Debrecen Üniversitesinin YÖK denkliği vardır. Üniversiteden mezun olduğunuz takdirde elde edeceğiniz diploma, dünyanın birçok ülkesinde ve bütün Avrupa Birliği ülkelerinde tanınmaktadır. Üniversitenin Tıp Fakültesi URAP 2015-2016 sıralamasında dünyada 440. sıradadır ve bu yüzden yüksek saygınlığa sahiptir. Debrecen Üniversitesinde hazırlık, lisans, yüksek lisans ve doktora seviyelerinde eğitim verilmektedir.

   

  Okul, seçtiği öğrencilere burs imkanı da tanımaktadır. Debrecen Üniversitesi kampüsünde birçok spor sahası, kafeler, restoranlar, araştırma merkezleri, kütüphaneler, bahçeler ve konaklama amaçlı yurt odaları bulunmaktadır.

   

  BölümlerDegreeLokasyonFiyat
  İşletme EnformatiğiLisansDebrecen6000 Dolar
  Bilgisayar BilimleriLisansDebrecen6000 Dolar
  Bilgisayar MühendisliğiLisansDebrecen6000 Dolar
  Biyokimya MühendisliğiLisansDebrecen6000 Dolar
  Kimya MühendisliğiLisansDebrecen6000 Dolar
  İnşaat MühendisliğiLisansDebrecen6500 Dolar
  Elektrik MühendisliğiLisansDebrecen6000 Dolar
  Makine MühendisliğiLisansDebrecen6500 Dolar
  Mekatronik MühendisliğiLisansDebrecen6500 Dolar
  Çevre MühendisliğiLisansDebrecen5500 Dolar
  Ziraat MühendisliğiLisansDebrecen6500 Dolar
  Gıda MühendisliğiLisansDebrecen6500 Dolar
  İşletme ve YönetimLisansDebrecen5500 Dolar
  İngiliz Dili ve EdebiyatıLisansDebrecen5500 Dolar
  MüzikLisansDebrecen5500 Dolar
  Musical Creative Art and MusicologyLisansDebrecen8500 Dolar
  Pre-Master for Computer ScienceYüksek LisansDebrecen5500 Dolar
  Computer Science, MScYüksek LisansDebrecen6500 Dolar
  Pre-Master for Mechatronics EngineeringYüksek LisansDebrecen5500 Dolar
  Mechatronics Engineering, MScYüksek LisansDebrecen6500 Dolar
  Pre-Master for International Economy and Business, MAYüksek LisansDebrecen5500 Dolar
  International Economy and Business, MAYüksek LisansDebrecen6500 Dolar
  Pre-Master for English/North American StudiesYüksek LisansDebrecen5500 Dolar
  English Studies, MAYüksek LisansDebrecen6500 Dolar
  Performance (Music), MAYüksek LisansDebrecen6500 Dolar
  Pre-Master for Agricultural Engineering, MScYüksek LisansDebrecen5500 Dolar
  Pre-Master for Animal Science, MScYüksek LisansDebrecen5500 Dolar
  Pre-Master for Food Safety and Quality, MScYüksek LisansDebrecen5500 Dolar
  Pre-Master for Environmental Management, MScYüksek LisansDebrecen5500 Dolar
  Pre-Master for Agribusiness Management, MScYüksek LisansDebrecen5500 Dolar
  Agricultural Engineering, MScYüksek LisansDebrecen6500 Dolar
  Animal Science, MScYüksek LisansDebrecen6500 Dolar
  Food Safety and Quality, MScYüksek LisansDebrecen6500 Dolar
  Environmental Management, MScYüksek LisansDebrecen6500 Dolar
  Agribusiness Management, MScYüksek LisansDebrecen6500 Dolar
  LLM in European and International Business Law – HukukYüksek LisansDebrecen5500 Dolar
  $5.500,00 ' den başlayan fiyatlarla
 • Dunaujvaros Üniversitesidunaujvaros university

  Dunaujvaros Üniversitesi

  Dunaujvaros Üniversitesi, Macaristan’ın başkenti Budapeşte’ye 70 km uzaklıkta 50.000 nüfuslu Fejer eyaletine bağlı olan Dunaujvaros şehrinde bulunmaktadır. Okul, 2000 yılında kurulmuş ve genç yaşına rağmen kentin en yenilikçi üniversitelerinden birisidir. Macaristan ve Dunaujvaros kenti aynı zamanda Avrupa’nın ekonomik olarak en uygun bölgelerinden birisidir.

   

  Dunaujvaros Üniversitesi, hazırlık, lisans ve yüksek lisans seviyelerinde eğitim verilmektedir. Hazırlık okuyan öğrenciler için İngilizce ve bölüm dersleri verilmektedir. Lisans eğitiminde; İletişim ve Medya, İşletme Yönetimi, Makine Mühendisliği, Teknik Yönetim, Mühendislik Enformasyon Teknolojileri, Metalurji ve Malzeme Mühendisliği bölümleri bulunmaktadır. Yüksek lisans seviyesi için ise Teacher of Engineering bölümünde eğitim verilmektedir. Okul yaklaşık 5000 öğrenciden oluşmaktadır.

   

  Dunaujvaros Üniversitesine giriş için öğrencilerin lisede aldığı notlarının dökümleri kontrol edilir ve gidebilecekleri fakülte belirlenir. İşletme ve Mühendislik bölümlerinde okumak isteyen öğrencilerin iyi seviyede İngilizce ve Matematik bilmeleri beklenmektedir. Bölüme başlamadan önce yeterli görülmeyen öğrenci adayları ilk yıl Pre-Business veya Pre-Engineering programlarında eğitim görürler. Bununla birlikte Dunaujvaros Üniversitesi, son zamanlarda yatırım amaçlı AB Fonları almış, sık sık kampüsünü yenilemiş ve teknik altyapı olarak üst seviyelere ulaşmıştır.

   

  BölümlerDegreeLokasyonFiyat
  İşletmeLisansDunaujvaros3950 Euro
  İletişim ve MedyaLisansDunaujvaros3950 Euro
  Bilgisayar MühendsliğiLisansDunaujvaros3950 Euro
  Makine MühendisliğiLisansDunaujvaros3950 Euro
  Malzeme MühendisliğiLisansDunaujvaros3950 Euro
  İşletme MühendisliğiLisansDunaujvaros3950 Euro
  Teacher of Engineering MAYüksek LisansDunaujvaros4400 Euro
  3.950,00 ' den başlayan fiyatlarla
 • Eötvös LorandEötvös Lorand hungary

  Eötvös Lorand Üniversitesi

  1635 yılında kurulmuş olan Eötvös Lorand Üniversitesi, Macaristan’ın başkenti Budapeşte’dedir. Ülkenin öğrenciler tarafından en çok talep gören üniversitesidir. Eötvös Lorand Üniversitesi, kampüsünü yenilemiştir ve şu an 8 fakültesi bulunmaktadır. Bunlar; Hukuk ve Siyasal Bilimler, Bilim Fakültesi, Bilişim Fakültesi, Sosyal Bilimler, Eğitim ve Psikoloji, Beşeri Bilimler, İlköğretim ve Anaokulu Öğretmenliği Fakültesi ve Barczi Gusztav Özel Eğitim Fakültesi’dir.

   

  Üniversitede yaklaşık 32000 öğrenci ve 18000 akademik personel bulunmaktadır. Eötvös Lorand Üniversitesinin diplomasını Avrupa Birliği ve tüm dünya ülkeleri tanımaktadır. Özellikle geçtiğimiz yüzyılda üniversiteden mezun olmuş dünyaca ünlü birçok bilim adamı vardır ve bunların 4 tanesi Nobel ödülüne layık görülmüştür.

   

  Eötvös Lorand Üniversitesi, özellikle Edebiyat, Dil, Tarih ve Coğrafya bölümleriyle dünyada büyük prestij sahibidir. Üniversite YÖK’ü tanımaktadır. Eötvös Lorand Üniversitesinde okumak isteyen öğrencilerin B2 seviyesinde İngilizce dil sertifikalarının olmadı beklenmektedir. Ayrıca yeterli seviyede İngilizce bilmeyen öğrenciler için okul, fakülte öncesi hazırlık eğitimi vermektedir.

   

  BölümlerDegreeLokasyonFiyat
  English and American StudiesLisansBudapeşte4400 Euro
  Applied EconomicsLisansBudapeşte4800 Euro
  Computer Science (Bilgisayar Bilimleri)LisansBudapeşte6000 Euro
  International Relations (Uluslararası İlişkiler)LisansBudapeşte4800 Euro
  Mechanical EngineeringLisansBudapeşte6000 Euro
  PsikolojiLisansBudapeşte8400 Euro
  American StudiesYüksek LisansBudapeşte4400 Euro
  English StudiesYüksek LisansBudapeşte7000 Euro
  4.400,00 ' den başlayan fiyatlarla
 • International Business School BudapestInternational Business School Budapest

  International Business School Budapest

  Budapeşte Uluslararası İşletme Okulu (IBS – International Business School Budapest), 1991 yılından beri eğitim veriyor. Avrupa’da önemli bir yere sahip olan okul, Buckingham Üniversitesi müfredatını uyguluyor ve öğrencilerine çift diploma alma imkanı sunuyor.  Buckingham Üniversitesi diploması ve Macaristan IBS diploması global olarak da tanınıyor. Böylece dünyanın birçok ülkesinde staj ve çalışma imkanına sahip olmak çok daha kolay bir hale geliyor.

   

  2012’de The Times tarafından hazırlanan en iyi üniversiteler listesinde 21. sırada yer alan kurum, 2013 yılında The Guardian’ın rehberinde ise 16. sırada yer alması ile sahip olduğu önemi kanıtlıyor. İş hayatının dinamiklerini sürekli olarak takip eden ve eğitimini buna göre geliştiren üniversite, 79 ülkeden kabul ettiği geniş öğrenci profili ile de dikkat çekiyor. IBM, Canon, DHL, HBO, Nestle ve Nissan gibi dünyaca ünlü markalar ile iş birliği içerisinde olan ve işe yerleştirme yapan Budapeşte Uluslararası İşletme Okulu, kariyer ofisi ile de öğrencilerinin iyi bir yol çizmesine yardımcı oluyor.

   

  Üniversitenin en önemli özellikleri arasında “hands-on” eğitim sistemi, yani uygulamalı öğrenme geliyor. Bu bağlamda IBS öğrencileri dünyaca ünlü markaların CEO’ları ile görüşme, sohbet etme ve deneyimlerini dinleme şansı da buluyor. 2014 yılında yenilenen modern kampüsü ile International Business School Budapest, öğrencilerine yurtta konaklama imkanı da sunuyor.

   

  • Yönetim
  • Finansal Yönetim
  • Pazarlama Yönetimi
  • Yönetim ve Psikoloji
  • Yönetim ve Diplomasi
  • Yönetim ve Turizm
  • Sanat Yönetimi
  • Finansal Yönetim (Yüksel Lisans)
  • İnsan Kaynakları Yönetimi (Yüksel Lisans)
  • International Management (Yüksel Lisans)
  • Pazarlama Yönetimi (Yüksel Lisans)
  • MBA
  • İnsan Kaynakları Yönetimi (Yüksel Lisans)
  • International Management (Yüksel Lisans)
  • Pazarlama Yönetimi (Yüksel Lisans)
  6.600,00 ' den başlayan fiyatlarla
 • Obuda ÜniversitesiObuda University

  Obuda Üniversitesi

  Obuda Üniversitesi (Obuda University), Tuna Nehri kıyısında, Margaret Adası yakınında yer alıyor. Kuruluşu 2010 olan üniversitenin tarihi aslında 300 yıl öncesine kadar dayanıyor. Technical College of Light Industry, Donat Banki Technical College ve Kalman Kando Technical College gibi köklü üç kolejin birleşmesi ile oluşan Obuda Üniversitesi, yılların verdiği tecrübe ile adından çokça söz ettiriyor.

   

  “Yetenek – Başarı – Birliktelik” sözleri ile kendini tanımlayan üniversite, öğrencilerine çok yönlü eğitim veriyor. Teknik bilgilerin yanı sıra yaratıcı, yenilikçi, ileri görüşlü bir tavır benimseyerek geleceğin liderlerini yetiştirmeyi amaçlıyor. 7 fakülte ve 3 doktora okulu ile hizmet veren kurum, pratik ve uygulamalı mühendislik derslerini bir arada sunan en eski üniversitelerden biri olarak biliniyor.

   

  Eğitim dili İngilizce olan Obuda Üniversitesinde fakültelerin isimleri Macar bilim insanları ve sanatçıların adıyla biliniyor. Matematikçi Jenö Egervary, ressam Edvi Illes Aladar, kimyager Lajos Petrik ve mühendis Ödön Lencz bu isimlerden yalnızca birkaçını oluşturuyor.

   

  • Mühendislik Bilişim Teknolojisi
  • Elektrik Mühendisliği
  • Endüstriyel Tasarım
  • Mekatronik Mühendisliği
  • Uygulamalı matematik
  • Mühendislik Bilişim Teknolojisi (Yüksek Lisans)
  • Mekatronik Mühendisliği (Yüksek Lisans)
  5.000,00 ' den başlayan fiyatlarla
 • pecs universitypecs üniversitesi

  Peç (Pecs) Üniversitesi

  Peç Üniversitesi (University of Pecs), Macaristan’ın başkenti Budapeşte’ye 2,5 saat uzaklıkta yer alan Peç şehrinde bulunuyor. 1367 yılında kurulan üniversite, İngilizce eğitim programları ile Avrupa’dan ve dünyadan birçok öğrencinin tercihi oluyor. 2000’in üzerinde akademisyen ve 10 farklı fakülte ile eğitim veren Peç Üniversitesi, başta tıp olmak üzere, mühendislik, matematik ve beşeri bilimler alanında öğrenim görmek isteyenlerin dikkatini çekiyor.

   

  Osmanlı tarihçisi İbrahim Peçevi’nin doğum yeri olarak bilinen ve Avrupa Kültür Başkenti ilan edilen şehirde, Peç Üniversitesi sahip olduğu büyük kampüs ve sosyal imkanlarıyla ideal bir öğrencilik hayatı sunuyor. Okulun kendi yurdunun bulunması öğrenciler için büyük bir avantaj sağlıyor. Özellikle yurt dışından gelen öğrenciler için konaklama imkanını kolaylaştırması üniversitenin tercih edilirliğini artırıyor.

   

  Bologna Deklarasyonu’na uygun eğitim veren Peç Üniversitesi, Asya, Avrupa ve Amerika’da birçok üniversite ile iş birliği yürütüyor. Öğrencilerine staj imkanı da sunan üniversite, sportif ve sosyal etkinlikleri ile de öne çıkıyor. 600 yıldan fazla bir süredir varlığını devam ettiren kurum, bu süre zarfı içerisinde gelişimini sürekli devam ettirmesi ile ön plana çıkıyor. Teknik donanım ve altyapı açısından oldukça donanımlı bir yapıya sahip üniversite, öğrencilerinin verimli ve etkili bir eğitim almasını sağlıyor.

   

  Üniversitenin merkezi bir konumda yer alması ve Peç şehrinin yaşanılabilirlik açısından üst sıralarda yer alması dolayısıyla öğrenci evlerinde konaklamak isteyenler için de bu durum ekstra külfet olmuyor. Şehirde bulunan daireler, 2-3 kişi kalındığı takdirde kişi başı 150-250 Euro civarında kiralanabiliyor. Ayrıca şehrin yeşil görünümü ve Osmanlı zamanından kalma eserlerin bulunması Türkiye’den Peç’e gidecek öğrenciler için de cezbedici bir unsur oluyor.

   

  • Tıp
  • Diş Hekimliği
  • Eczacılık
  • Ebelik
  • Hemşirelik
  • Diyetisyenlik
  • Fizyoterapi Uzmanlığı
  • Beden Eğitimi ve Koçluk
  • Mimarlık
  • İnşaat Mühendisliği
  • Bilgisayar Mühendisliği
  • Elektrik Mühendisliği
  • Jeoloji
  • Psikoloji
  • Uluslararası İlişkiler
  • İngiliz ve Amerikan Dil Çalışmaları
  • İşletme
  • Turizm ve Servis
  • Biyoloji
  • Fizik
  • Kimya
  • Matematik
  • Coğrafya
  • Medikal Biyoteknoloji
  • Bilgisayar Mühendisliği (Yüksek Lisans)
  • Uygulamalı Yönetim
  • Yapı Mühendisliği
  • Uluslararası İlişkiler (Yüksek Lisans)
  • İngiliz Dil Çalışmaları (Yüksek Lisans)
  • Psikoloji (Yüksek Lisans)
  • İnsan Kaynakları Danışmanlığı
  • Avrupa ve Uluslararası İş Hukuku
  • Seramik Dizayn
  • Klasik Müzik Eğitimi
  • Alman Dili Edebiyatı ve Kültürü
  3.000,00 ' den başlayan fiyatlarla
 • Semmelweis ÜniversitesiSemmelweis Üniversitesi

  Semmelweis Üniversitesi

  Semmelweis Üniversitesi (Semmelweis University), 1769 yılına dayanan köklü tarihi ve sağlık alanında sahip olduğu donanımla öne çıkıyor. Adını üniversitede eğitim veren ve lohusa ateşine karşı geliştirdiği önemlerle “annelerin kurtarıcısı” olarak anılan Ignac Semmelweis’den alan okulun bahçesinde profesörün bir heykeli de bulunuyor. 250 yıldır sağlık sektörüne önemli katkıları olan üniversitenin bünyesinde Nobel Ödülü sahibi kişiler de bulunuyor.

   

  5 fakülte ile eğitim veren Semmelweis Üniversitesi, 60 ülkeden 11 binin üzerinde öğrenciyi çatısı altında topluyor. Macarca, İngilizce ve Almanca eğitim veren üniversitenin kendine ait bir hastanesi de bulunuyor. Bu hastane 2100 yatak ile 110 bin hastaya hizmet veriyor. Hastanenin poliklinikleri ise yılda yaklaşık 2 milyon hasta sayısına ulaşıyor. Öğrencilerin eğitimi devam ettiği sırada bu hastanede staj yapma imkanı da bulunuyor.

   

  Dünyanın en iyi üniversiteleri arasında yer alan okul, Avrupa, ABD ve Kanada’da birçok üniversite ile iş birliği içerisinde. Öğrencilerine her alanda imkanlar sunan kurum, eğitim kadar sosyal hayata da önem veriyor. Üniversite içerisinde kurulan kulüpler ile öğrenciler rahatlıkla sosyalleşebiliyor. Ayrıca sporseverler için kampüste etkinlik imkanı da bulunuyor. Yüzme, basketbol, futbol, masa tenisi gibi birçok spor faaliyet okul bünyesinde gerçekleştirilebiliyor.

   

  • Tıp
  • Diş Hekimliği
  • Eczacılık
  • Beden Eğitimi
  • Fizyoterapi
  • Hemşirelik

   

  6.200,00 ' den başlayan fiyatlarla
 • Szeged Üniversitesizeged university

  Szeged Üniversitesi

  Szeged Üniversitesi, 1775 yılında şu anki Romanya sınırlarında bulunan Kaloşvar şehrinde kurulmuş ancak 1921 yılında günümüzdeki yerine, Macaristan’ın en büyük 3. şehri olan Szeged’e taşınmıştır.

   

  Szeged Üniversitesinde; Tıp, Eczacılık, Diş Hekimliği, İşletme ve Yönetim, Ziraat Mühendisliği, Müzik ve Performans Sanatları, İngiliz ve Amerikan Dili bölümleri bulunmaktadır. Bununla birlikte yüksek lisansta ise; Uluslararası İlişkiler, Uluslararası Ekonomi ve İşletme, Amerikan Dili, İngiliz Dili, Din Çalışmaları bölümleri mevcuttur. Szeged Üniversitesi, Macaristan ve Orta Avrupa’nın en iyi Tıp Fakültelerinden birine sahiptir. Ayrıca YÖK denkliği için YKS ve TYT sınavına girmeden, lise mezunlarının diplomalarıyla başvuru yapma imkanları vardır.

   

  Szeged Üniversitesi, dünya sıralamasında en iyi 500 üniversite arasında yerini almaktadır. Okulda eğitim İngilizce ve Almanca dillerinde verilmektedir. Szeged Üniversitesi, yurtdışından 62 farklı ülkeden birçok öğrenciye ev sahipliği yapan uluslararası bir üniversitedir. Ayrıca yurt dışından gelen öğrencilerin adaptasyon sorunu yaşamamaları için yabancı öğrenciler kulübü bulunmakta ve burada oryantasyon, dersler, sınavlar, şehir yaşamı gibi konularda bilgiler aktarılmaktadır. Szeged Üniversitesi, Macaristan ve Orta Avrupa’nın en büyük kütüphanesine sahiptir. Üniversite, öğrencilere sağladığı burs imkanları ve ülkenin en yeşil üniversitesi olmasıyla da bilinir.

   

  BölümlerDegreeLokasyonFiyat
  TıpLisansSzeged17170 Dolar
  Diş HekimliğiLisansSzeged17000 Dolar
  EczacılıkLisansSzeged11750 Dolar
  $11.750,00 ' den başlayan fiyatlarla
 • Wekerle Business School (WBS)Wekerle Business School (WBS)

  Wekerle Business School (WBS)

  Wekerle Business School (WBS), 2008 yılında kurulan genç bir üniversite olmasına rağmen donanımlı kadrosu ile dikkat çekiyor. Bologna kriterlerine uygun eğitim veren kurum, başta Avrupa olmak üzere dünyanın birçok yerinden öğrencinin ilgisini çekiyor.

   

  Akademik kadrosunun kalitesi ve yüksek eğitim standartlarına önem veren Wekerle Business School, bu ilkeyi en iyi şekilde benimsiyor. Öğrencilerine seçkin bir eğitim sağlayan kurum, kuruluşundan itibaren bu kaliteyi taahhüt ediyor. Akademik eğitimin yanı sıra araştırma ve yaşam boyu öğrenme hedefi ile öğrencilerini hayata hazırlayan WBS, Avrupa ve Amerika’da birçok okul ile iş birliği içerisinde olmasıyla dikkat çekiyor. Öğrencilerine farklı ülkelerde staj ve yüksek lisans şansı da yaratan WBS, iş dünyası için önemli bir kurum niteliği taşıyor.

   

  Eğitimde uygulamaya oldukça önem veren Wekerle Business School, henüz okul sıralarında öğrencilerine iletişim kurma, problem çözme ve sunum becerileri kazandırıyor. Güncel metotları yakından takip eden ve teknolojik altyapısı oldukça gelişmiş olan okul, geleceğin liderlerini yetiştiriyor.

   

  • Ticaret ve Pazarlama
  • İşletme ve Yönetim
  2.450,00 ' den başlayan fiyatlarla
WestLine International Yurt Dışı Eğitim
Simdi Ara
Bilgi Istek Formu
preloader