Malta’da Dil Okulları

Malta Dil Okulları

Malta Dil Okulları

Güney Avrupa’da Sicilya’nın hemen altında yer alan Malta; Akdeniz’de konumlanmış bir ada ülkesi. Resmi dili İngilizce olan ada, tarihte bir İngiliz sömürgesi olmuş olmanın da etkisiyle hem dil hem de kültür bakımından İngiltere’ye oldukça yakın. Malta’nın coğrafi konumu itibariyle yılın çok büyük bir döneminde misafirlerine oldukça sıcak bir iklim sunması ve sahip olduğu uygun fiyatlı dil okulu seçenekleri, ülkeyi yurtdışında İngilizce eğitimi için oldukça sık tercih edilen bir rota haline getiriyor.

malta dil okulu

Hem Eğlenmek Hem de İngilizce Öğrenmek İçin

Özellikle yaz aylarında birçok farklı milletten çok sayıda öğrencinin akınına uğrayan ada, misafirlerine unutulmaz deneyimler yaşama imkanı sunuyor. Aynı anda hem tatil yaparak keyifli zamanlar geçirmek, hem de bu etkileyici adada İngilizce öğrenmek isteyenlerin sayısı son yıllarda giderek artış gösteriyor. Bu durum da tabi ki Malta dil okulu seçeneklerinin giderek artmasına, eğitim kalitesinin de aynı oranda ilerlemesine sebep oluyor. Malta’da eğitim tüm bu artan talebe rağmen ana dili İngilizce olan diğer ülkelere oranla çok daha uygun bütçelerle sunuluyor.

Malta’da Dil Eğitimi Almak İçin 5 Sebep

1- Sıcak İklimiyle Tam Bir Turizm Ülkesi

Ülkemizin güney bölgelerini andıran iklimiyle Malta, kocaman bir turizm merkezi olarak değerlendiriliyor. Kış aylarında dahi 15 derecenin altına düşmeyen iklimi, ada ülkesinin yılın her döneminde hareketli bir turizm sezonu yaşamasına olanak sağlıyor. Malta’da yabancı dil eğitimi amacıyla bulunan öğrenciler de bu sayede, eğitimlerini sürdürürken bir yandan da tatil yapabilmenin keyfini doyasıya yaşayabiliyorlar.

2- Ekonomik Yaşam ve Eğitim Seçenekleri

Ana dili İngilizce olan ülkeler arasında hem dil okulları hem de yaşam giderleri açısından oldukça uygun fiyatlar sunan Malta, bu özelliğiyle de son yıllarda oldukça tercih edilen rotalardan biri halinde. Malta dil okulları fiyatları oldukça makul denebilecek seviyelerde seyrediyor. Ülkenin adeta bir dil eğitimi merkezi haline gelmesinin de etkisiyle artan dil okulu seçenekleri, her bütçeye ve ihtiyaca uygun eğitim imkanı bulabilme fırsatı sağlıyor.

3- Yalnızca 3 Saat Uzaklıkta

Akdeniz’in ortasında bulunan ada ülkesi, ülkemize olan yakınlığıyla da sıklıkla tercih ediliyor. Türkiye’den yalnızca 3 saatlik bir uçuşla ulaşabileceğiniz ülkeye dil eğitiminiz boyunca kolayca gidip gelebilirsiniz. Ayrıca Türkiye’deki hava yolları da Malta’ya her gün uçak seferleri düzenliyor. Ülkemizle Malta arasındaki saat farkı ise yalnızca 2 saat. Malta ülkemizden 2 saat geride bulunan zaman dilimini kullanıyor.

4- Eğitimde İngiliz Standartları

Malta, tarihinin önemli bir bölümünü İngiliz sömürgesi olarak geçirmiş durumda. Bunun etkisiyle ülkenin her köşesinde İngiliz kültürünün izlerini görebilmek mümkün. Eğitim alanında da İngiliz standartlarını yakalayan ada ülkesindeki dil okulları çoğunlukla İngiliz dil okullarının şubelerinden oluşuyor. Bu sayede öğrencilere, eğitimde İngiliz kalitesini çok daha uygun fiyatlarla yakalayabilme fırsatı sağlanıyor.

5- Doğal Güzellikler ve Sosyal Yaşam

Malta’nın böylesine popüler bir turizm ülkesi haline gelmesinin tek sebebi sıcak iklimi değil elbette. Ülkede, bir ada ülkesi olmasının da etkisiyle çok sayıda doğal güzellik bulunuyor. Plajları, masmavi denizi, yavru adaları ve renkli köyleriyle misafirlerine gezilecek yerler konusunda oldukça cömert davranan Malta’da yapacak sayısız şey bulabilirsiniz. Bunun yanı sıra Malta’da sosyal yaşam yılın her döneminde oldukça hareketli. Başkent Valetta başta olmak üzere adanın her yeri yıl boyunca çeşitli etkinliklere ve festivallere sahne oluyor.

Malta’da Dil Eğitimi Hakkında Bilmeniz Gerekenler

  • Malta dil okullarının birçoğu İngiliz kurumlara bağlıdır.
  • Ülkedeki dil okulları, 2 haftalık kısa eğitimlerden, daha yoğun İngilizce öğrenimi sağlayan birkaç yıllık programlara kadar çeşitli sürelerde eğitim imkanı sunmaktadır.
  • Malta’da iklim yaz aylarında oldukça sıcak, kış aylarında ise yumuşaktır. Yılın büyük bir bölümünde yağış görülmez.
  • Malta’nın başlıca gelirlerinden bir tanesi ülkeye dil öğrenmek amacıyla gelen yabancı öğrencilerdir. Bu sebeple Malta’da dil eğitimi alan kişilere sayısız seçenek sunulmaktadır. Malta’da konaklama çok çeşitli seçeneklerle gerçekleştirilebilmektedir. En uygun bütçelerle sunulanı aile yanı konaklama olsa da, ülkede birçok yurt, otel ve öğrencilere özel rezidanslar da bulunmaktadır.
Simdi Ara
Bilgi Istek Formu