Veterinerlik

 • Odessa Devlet Tarım ÜniversitesiOdessa Devlet Tarım Üniversitesi

  Odessa Devlet Tarım Üniversitesi

  1918 yılında kurulmuş olan Odessa Devlet Tarım Üniversitesi (Odessa State Agrarian University), kendi alanında ülkenin en iyi eğitim kurumlarından biridir. Özellikle Ukrayna’da okumak ve Rusça öğrenmek isteyen öğrenciler tarafından yoğun talep alan bir kurumdur. Okul, konum olarak güneybatı Karadeniz sahilinde yer almaktadır ve temel amaç tarımsal üretimin farklı dalları için yüksek vasıflı personeller yetiştirmektir.

   

  Ukraynalı öğrenciler dışında birçok yabancı öğrenciye de kapılarını açan üniversitede, yabancı öğrenciler için 1 yıl Rusça hazırlık şartı bulunmakta, ardından 4 yıllık lisans eğitimine devam edilmektedir. Odessa Devlet Tarım Üniversitesi, ayrıca 1921 yılında bir tarım kütüphanesi kurmuş ve ülkenin güneyindeki en büyük tarım kaynağı olarak kabul edilmiştir. Bu kütüphanenin arşivlerinde 820 bini aşkın yayın bulunmaktadır.

   

  Odessa Devlet Tarım Üniversitesi, ABD, İsveç, Almanya, Hollanda, Polonya, Macaristan, Slovakya ve Bulgaristan gibi ülkelerdeki eğitim kurumlarıyla iş birliği içindedir. Okulun öğrencileri Fransa ve Almanya’da da uygulamalı eğitim alabilme hakkına sahiptirler. Üniversite, yerel ve uluslararası olmak üzere birçok konferans, seminer ve sempozyuma katılmaktadır. Odessa Devlet Tarım Üniversitesi, Avrupa Birliği ülkeleri tarafından tanınmaktadır ve YÖK tarafından belirlenen ilk 1000 üniversiteye de denkliği bulunmaktadır.

   

  Ukrayna Devlet Akreditasyon Kurulu tarafından alanının en yüksek seviyesi olan Seviye IV ile ödüllendirilen üniversite ayrıca Ukrayna veya yurt dışında başarılı öğrencilerine sağladığı staj ve istihdam olanaklarıyla ülkenin alanında en cazip üniversitelerinden biri olarak dikkat çekmektedir.

   

  BölümlerDegreeLokasyonFiyat
  VeterinerlikLisansOdessa1500 Dolar
  EkonomiLisansOdessa1200 Dolar

   

  $1.200,00 ' den başlayan fiyatlarla
WestLine International Yurt Dışı Eğitim
Simdi Ara
Bilgi Istek Formu
preloader