• Bogomolets Tıp ÜniversitesiBogomolets Tıp Üniversitesi

  Bogomolets Tıp Üniversitesi

  Bogomolets Tıp Üniversitesi (Bogomolets National Medical University), 1841 yılından beri Kiev’de hizmet veriyor. 1200’ün üzerinde eğitimciye sahip olan üniversite, 12 fakülte ve 7 enstitü ile geleceğin sağlıkçılarını yetiştiriyor. Bologna Deklarasyonuna uygun olarak eğitim veren kurumda, dünyanın dört bir yanından binlerce öğrenci bulunuyor.

   

  Birçok üniversite ile iş birliği içerisinde olan kurum, yüksek standartlarda eğitim vermesiyle dikkat çekiyor. 2001-2005 yılları arasında 200 civarında proje araştırmasına destek olan kurum, yalnızca ülkenin değil dünyanın en önemli üniversiteleri arasında yer alıyor. Kendine ait 7500 yataklı bir hastanesi de olan Bogomolets Tıp Üniversitesi, öğrencilerine staj yapma imkanı da sağlıyor.

   

  “Onur, Merhamet, Başarı” kelimelerini slogan olarak benimseyen Bogomolets Tıp Üniversitesi, modern eğitimi ile ön plana çıkıyor. Değişim programları ile öğrencilerine farklı ülkeleri görme şansı da sunuyor. Ayrıca eğitim hayatı boyunca öğrencilerin sosyalleşmesi için çeşitli imkanlar da sunan üniversitede, basketbol, tenis, handbol, voleybol, satranç, boks ve bowling gibi birçok sporla ilgilenilebiliyor.

   

  BölümlerDegreeLokasyonFiyat
  TıpLisansKiev4300 Dolar
  Tıp (Rusça)LisansKiev3300 Dolar
  Diş HekimliğiLisansKiev4500 Dolar
  Diş Hekimliği (Rusça)LisansKiev3800 Dolar
  EczacılıkLisansKiev4000 Dolar
  Eczacılık (Rusça)LisansKiev3200 Dolar

   

  $3.200,00 ' den başlayan fiyatlarla
 • Harkov Ulusal V. N. Karazin ÜniversitesiHarkov Ulusal V. N. Karazin Üniversitesi

  Harkov Ulusal V. N. Karazin Üniversitesi

  Harkov Ulusal V.N. Karazin Üniversitesi, Ukrayna’nın en köklü eğitim kurumları arasında yer alıyor. 1804 yılında kurulan ve adını kurucusu Vasily Karazin’den alan üniversite, devlet üniversitesi statüsünde.

  Ukrayna’nın en iyi üniversiteleri arasında gösterilen kurum, dünya çapında birçok kuruluş tarafından prestijli bir üniversite olarak değerlendiriliyor. Rusça ve İngilizce olmak üzere iki farklı dilde lisans programları sunan üniversitede Tıp, Hukuk gibi bölümler de dahil olmak üzere çok çeşitli alanlarda eğitimler veriliyor. National University of Kharkiv adıyla da tanınan eğitim kurumu; başta Doğu Avrupa ülkeleri olmak üzere çok çeşitli milletlerden öğrencilere hizmet veriyor. Karazin Üniversitesi; kaliteli eğitimi, uygun fiyatları ve bölüm çeşitliliğiyle Ukrayna’da üniversite okumak isteyenlerin tercih sıralarında kendine en üst sıralarda yer buluyor.

  Karazin Üniversitesi, Ukrayna’da akademik alanda araştırma yürüten kurumların da başını çekiyor. Her yıl tüm dünyada kabul gören bilimsel araştırmalara imza atan kurum, aynı zamanda dünyanın birçok yerinden çeşitli üniversitelerle iş birliği içerisinde. Ülkemizden de Medipol Üniversitesi ile partner üniversite konumunda olan Karazin Üniversitesi bünyesinde bir de Türk Kültür Merkezi bulunuyor.

   

  BölümlerDegreeLokasyonFiyat
  TıpLisansKharkiv4300 Dolar
  Tıp (Rusça)LisansKharkiv3850 Dolar
  International Economic Relations and Tourism BusinessLisansKharkiv4000 Dolar
  Uluslararası Ekonomik İlişkiler ve Turizm İşletmesi (Rusça)LisansKharkiv2600 Dolar
  Management and AdministrationLisansKharkiv2300 Dolar
  Ekonomi (Rusça)LisansKharkiv2300 Dolar
  Psikoloji (Rusça)LisansKharkiv2300 Dolar
  Felsefe (Rusça)LisansKharkiv2300 Dolar
  Hukuk (Rusça)LisansKharkiv2600 Dolar
  Sosyal Bilim- Sosyoloji (Rusça)LisansKharkiv2300 Dolar
  Yabancı Diller - Tercümanlık (Rusça)LisansKharkiv2600 Dolar
  Filoloji (Rusça)LisansKharkiv2600 Dolar
  Mechanics and MathematicsLisansKharkiv2600 Dolar
  Mekanik ve Matematik (Rusça)LisansKharkiv1800 Dolar
  Bilgisayar Bilimi (Rusça)LisansKharkiv2300 Dolar
  Fizik ve Enerji (Rusça)LisansKharkiv2300 Dolar
  Fizik (Rusça)LisansKharkiv1800 Dolar
  Fizik ve Teknikler (Rusça)LisansKharkiv2300 Dolar
  Physics and TechniquesLisansKharkiv2300 Dolar
  Radyofizik (Rusça)LisansKharkiv1800 Dolar
  Kimya (Rusça)LisansKharkiv1800 Dolar
  Biyoloji (Rusça)LisansKharkiv2300 Dolar
  Tarih (Rusça)LisansKharkiv1800 Dolar
  Jeoloji ve Coğrafya (Rusça)LisansKharkiv1800 Dolar
  $1.800,00 ' den başlayan fiyatlarla
 • Kiev Taras Shevchenko ÜniversitesiKiev Taras Shevchenko Üniversitesi

  Kiev Taras Shevchenko Üniversitesi

  Kiev Taras Shevchenko Üniversitesi (Taras Shevchenko National University of Kyiv), Ukrayna’nın en prestijli üniversitelerinden biri olarak görülüyor. Yalnız ülkenin değil dünyanın da en iyileri arasında yer alan üniversitede İngilizce, Rusça ve Ukraynaca olmak üzere üç dilde eğitim veriliyor. 1834 yılında kurulan köklü kurum, 51 ülkede 145 üniversite ile ortak yürüttüğü projeler ile dikkat çekiyor.

   

  Eğitim kalitesini yüksek standartlarda tutan Kiev Taras Shevchenko Üniversitesi, 15 fakülte ve 5 enstitüye sahip bir araştırma üniversitesi olarak dünyanın dört bir yanından öğrencilerin tercih sebebi haline geliyor. İsmini ünlü şair ve ressam Taras Shevchenko’dan alan üniversite, yine aynı ada sahip olan cadde ve parkın yanında yer alıyor. Oldukça büyük bir kampüse sahip olması ve öğrencilerin tüm ihtiyaçlarını kampüs içerisinde karşılayabilmeleri yaşam açısından kolaylık sağlıyor.

   

  Öğrencilerine konforlu yurtlar, spor salonları ve kulüpler ile harika bir eğitim hayatı sunan okul, Avrupa ve dünyanın birçok yerindeki üniversitelerle kurduğu iş birlikleri sayesinde mezuniyet sonrası avantajlar sağlıyor. Farklı bir ülkede eğitim hayatına devam etmek veya çalışmak isteyenler için Kiev Taras Shevchenko Üniversitesi en iyi tercihlerden biri oluyor.

   

  BölümlerDegreeLokasyonFiyat
  TıpLisansKiev3550 Dolar
  Uluslararası HukukLisansKiev2200 Dolar
  HukukLisansKiev2000 Dolar
  Uluslararası İlişkilerLisansKiev2000 Dolar
  Uluslararası İşletmeLisansKiev1800 Dolar
  Uluslararası EkonomiLisansKiev1800 Dolar
  PazarlamaLisansKiev1700 Dolar
  Medya İletişimLisansKiev2000 Dolar
  GazetecilikLisansKiev1750 Dolar
  Rus Dili ve EdebiyatıLisansKiev1800 Dolar
  İngiliz Dili ve EdebiyatıLisansKiev2200 Dolar
  Alman Dili ve EdebiyatıLisansKiev1700 Dolar
  İtalyan Dili ve EdebiyatıLisansKiev1700 Dolar
  Fransız Dili ve EdebiyatıLisansKiev1700 Dolar
  Arap Dili ve EdebiyatıLisansKiev1700 Dolar
  Vietnam Dili ve EdebiyatıLisansKiev1700 Dolar
  Japon Dili ve EdebiyatıLisansKiev1700 Dolar
  PsikolojiLisansKiev2000 Dolar
  SosyolojiLisansKiev2000 Dolar
  FelsefeLisansKiev2000 Dolar
  Yazılım MühendisliğiLisansKiev1800 Dolar
  İnformatikLisansKiev1500 Dolar
  Bilgisayar MühendisliğiLisansKiev1800 Dolar
  Sistem Mühendisliği ve Siber KorumaLisansKiev1700 Dolar
  TurizmLisansKiev1800 Dolar
  $1.500,00 ' den başlayan fiyatlarla
 • Kiev Tıp ÜniversitesiKiev Tıp Üniversitesi

  Kiev Tıp Üniversitesi

  Kiev Tıp Üniversitesi (Kyiv Medical University of UAFM), geleneksel tıp eğitimin yanı sıra modern eğitimi benimsemesiyle öne çıkıyor. 1992 yılında kurulan üniversite, ülkenin en prestijli okullarından biri olarak görülüyor. Benimsediği modern eğitim anlayışına bağlı kalmak ve en iyi şekilde uygulamak için okul bünyesinde “Araştırma ve Yenilik” departmanı da bulunuyor.

   

  Bologna Deklarasyonu dahilinde eğitim veren Kiev Tıp Üniversitesi, öğrencilerine Almanya ve Polonya’da yarı zamanlı öğrenim görme imkanı da sağlıyor. Amerika, Kanada, İngiltere ve Avrupa Birliğine dahil olan ülkelerdeki üniversiteler ile iş birliği içerisinde olması, öğrenimine veya iş hayatına farklı bir ülkede devam etmek isteyenlere avantaj sağlıyor. Ülkenin en iyi enstitülerine sahip olan kurum, Dünya Sağlık Örgütü tarafından tanınıyor.

   

  Batı Kanser Merkezi Hastanesi (Western Cancer Center Hospital) ile anlaşma içerisinde olan eğitim kurumu, stajyerlerine bu hastanede yer alma fırsatı sunuyor. Teşhis ve tedavi konusunda uluslararası standartlara sahip bu kurum, kariyerlerini bu alanda kurmak isteyen öğrencilere büyük bir imkan tanıyor.

   

  Ayrıca öğrencilerine nitelikli eğitimin yanı sıra kampüs içerisinde sosyal yaşam da vadeden üniversitenin spora ilgi duyanlar için kulüpleri, spor salonu ve yüzme havuzu da bulunuyor. Bu bağlamda çeşitli organizasyonların da gerçekleştiği kampüste, öğrenciler kaynaşma, farklı kültürleri öğrenme ve sosyalleşme imkanı buluyor.

   

  BölümlerDegreeLokasyonFiyat
  Tıp (Rusça)LisansKiev2800 Dolar
  TıpLisansKiev3500 Dolar
  Diş Hekimliği (Rusça)LisansKiev2800 Dolar
  Diş HekimliğiLisansKiev3800 Dolar
  Eczacılık (Rusça)LisansKiev2400 Dolar
  EczacılıkLisansKiev3100 Dolar
  $2.400,00 ' den başlayan fiyatlarla
 • Odessa State Medical Universityodessa medical university

  Odessa Milli Tıp Üniversitesi

  1900 yılında kurulmuş olan Odessa Milli Tıp Üniversitesi (Odessa State Medical University), Ukrayna’nın en büyük Tıp Üniversitesi’dir. Avrupa Üniversiteler Birliği üyesi olan üniversite, 2007 yılında yapılan dünya üniversiteler sıralamasında kendisine 107. sırada yer bulmuştur.

   

  Odessa Milli Tıp Üniversitesinde 407 doçent ve profesör, 18 akademisyen, 800 öğretmen, 105 profesör ve doktor eğitim vermektedir. Birçok yabancı ülkeden öğrencinin tercih ettiği okul bu alanda öne çıkmaktadır. Okulun nüfusu 4500’ün üzerindedir ve bu sayının 1500’ünü 57 farklı ülkeden gelen yabancı öğrenciler oluşturmaktadır.

   

  Odessa Milli Tıp Üniversitesi, öğrencilerine verdiği eğitim boyunca günümüzdeki Modern Tıp Teknolojisi imkanlarını sunmaktadır. Üniversitede, Tıp, Eczacılık ve Diş Hekimliği olmak üzere 3 fakülte bulunmaktadır. Eğitim, Rusça ve İngilizce dillerinde verilmektedir. Odessa Milli Tıp Üniversitesi, Karadeniz kıyısında bulunan 27.000 metrekarelik kampüsünde 1 milyon kitaplı dev kütüphane, bilgisayar merkezi, basım yayın kompleksi, sportif aktiviteler için salon, 48 klinik, 6 yurt ve 18 bloğu bünyesinde barındırmaktadır.

   

  BölümlerDegreeLokasyonFiyat
  Tıp (Rusça)LisansOdessa3000
  Diş Hekimliği (Rusça)LisansOdessa3500
  TıpLisansOdessa3850
  Diş HekimliğiLisansOdessa4500
  Eczacılık (Rusça)LisansOdessa3000
  $3.000,00 ' den başlayan fiyatlarla
 • Szeged Üniversitesizeged university

  Szeged Üniversitesi

  Szeged Üniversitesi, 1775 yılında şu anki Romanya sınırlarında bulunan Kaloşvar şehrinde kurulmuş ancak 1921 yılında günümüzdeki yerine, Macaristan’ın en büyük 3. şehri olan Szeged’e taşınmıştır.

   

  Szeged Üniversitesinde; Tıp, Eczacılık, Diş Hekimliği, İşletme ve Yönetim, Ziraat Mühendisliği, Müzik ve Performans Sanatları, İngiliz ve Amerikan Dili bölümleri bulunmaktadır. Bununla birlikte yüksek lisansta ise; Uluslararası İlişkiler, Uluslararası Ekonomi ve İşletme, Amerikan Dili, İngiliz Dili, Din Çalışmaları bölümleri mevcuttur. Szeged Üniversitesi, Macaristan ve Orta Avrupa’nın en iyi Tıp Fakültelerinden birine sahiptir. Ayrıca YÖK denkliği için YKS ve TYT sınavına girmeden, lise mezunlarının diplomalarıyla başvuru yapma imkanları vardır.

   

  Szeged Üniversitesi, dünya sıralamasında en iyi 500 üniversite arasında yerini almaktadır. Okulda eğitim İngilizce ve Almanca dillerinde verilmektedir. Szeged Üniversitesi, yurtdışından 62 farklı ülkeden birçok öğrenciye ev sahipliği yapan uluslararası bir üniversitedir. Ayrıca yurt dışından gelen öğrencilerin adaptasyon sorunu yaşamamaları için yabancı öğrenciler kulübü bulunmakta ve burada oryantasyon, dersler, sınavlar, şehir yaşamı gibi konularda bilgiler aktarılmaktadır. Szeged Üniversitesi, Macaristan ve Orta Avrupa’nın en büyük kütüphanesine sahiptir. Üniversite, öğrencilere sağladığı burs imkanları ve ülkenin en yeşil üniversitesi olmasıyla da bilinir.

   

  BölümlerDegreeLokasyonFiyat
  TıpLisansSzeged17170 Dolar
  Diş HekimliğiLisansSzeged17000 Dolar
  EczacılıkLisansSzeged11750 Dolar
  $11.750,00 ' den başlayan fiyatlarla
 • warsaw teknoloji universitesivarsova teknoloji universitesi

  Varşova Teknoloji Üniversitesi

  200 yıla yakın tarihiyle Avrupa’nın önde gelen eğitim kurumları arasında yer alan Varşova Teknoloji Üniversitesi, özellikle mühendislik ve teknoloji bağlantılı bölümleriyle Avrupa’da eğitim adına sıklıkla tercih edilen kurumlardan bir tanesi. 1826 yılında kurulan üniversite, Polonya’nın başkenti Varşova’da bulunuyor. Polonya’nın en iyi teknik üniversitesi olma ünvanını elinde bulunduran kurum, sayısal alanlardaki geniş bölüm çeşitliliğiyle de tercih edilebilirliğini artırıyor.

   

  Varşova Teknoloji Üniversitesi dahilinde İngilizce olarak uygulanan programların tamamında hazırlık sınıfı sistemi uygulanıyor. İngiltere’deki lisans hazırlık sistemine benzer bir şekilde uygulanan Foundation programı sayesinde öğrenciler; hem İngilizcelerini geliştirme fırsatı buluyor, hem de alanlarındaki mühendislik derslerine hazırlık imkanı yakalıyor.

   

  Her yıl 35 binin üzerinde öğrenciye ev sahipliği yapan Varşova Teknoloji Üniversitesi (Warsaw University of Technology) aynı zamanda “Politechnika Warszawska” ismiyle de biliniyor. Mühendislik bölümlerini hedefleyen ve Polonya’da üniversite okuma niyetinde olan adayların tercih listelerinde ilk sıralarda kendine yer bulan eğitim kurumu, bünyesinde 2 binden fazla profesöre ev sahipliği yapıyor.

   

  Varşova Teknoloji Üniversitesi konaklama açısından da avantajlı seçenekler sunuyor. Üniversiteye bağlı olarak hizmet veren 11 ayrı yurt; öğrencilere tercihe göre tek kişilik, çift kişilik veya daha kalabalık odalarda konaklama imkanı sağlıyor.

   

  Varşova Teknoloji Üniversitesi’nin Kabul Sağladığı Bölümler

  BölümlerDegreeLokasyonÜcret
  Enerji MühendisliğiLisansVarşova3325 Euro
  Uzay MühendisliğiLisansVarşova3325 Euro
  Elektrik MühendisliğiLisansVarşova3325 Euro
  İnşaat MühendisliğiLisansVarşova3325 Euro
  Elektrik ve Hybrid Araçlar MühendisliğiLisansVarşova3325 Euro
  Mimarlık ve Şehir PlanlamaLisansVarşova3325 Euro
  Bilgisayar MühendisliğiLisansVarşova3325 Euro
  Mekatronik MühendisliğiLisansVarşova3325 Euro
  MimarlıkLisansVarşova3325 Euro
  Electrical EngineeringLisansVarşova3325 Euro
  Electronics and ITLisansVarşova3325 Euro
  Çevre MühendisliğiLisansVarşova3325 Euro
  Automotive and Construction M. E.LisansVarşova3325 Euro
  Chemical and Process EngineeringLisansVarşova3325 Euro
  Mimarlık ve Şehir PlanlamaYüksek LisansVarşova3325 Euro
  Civil EngineeringYüksek LisansVarşova3325 Euro
  Çevre MühendisliğiYüksek LisansVarşova3325 Euro
  Electrical EngineeringYüksek LisansVarşova3325 Euro
  Electronics and Information TechnologyYüksek LisansVarşova3325 Euro
  Production EngineeringYüksek LisansVarşova3325 Euro
  PhysicsYüksek LisansVarşova3325 Euro
  3.000,00 ' den başlayan fiyatlarla
WestLine International Yurt Dışı Eğitim
Simdi Ara
Bilgi Istek Formu
preloader