• Bogomolets Tıp ÜniversitesiBogomolets Tıp Üniversitesi

  Bogomolets Tıp Üniversitesi

  Bogomolets Tıp Üniversitesi (Bogomolets National Medical University), 1841 yılından beri Kiev’de hizmet veriyor. 1200’ün üzerinde eğitimciye sahip olan üniversite, 12 fakülte ve 7 enstitü ile geleceğin sağlıkçılarını yetiştiriyor. Bologna Deklarasyonuna uygun olarak eğitim veren kurumda, dünyanın dört bir yanından binlerce öğrenci bulunuyor.

   

  Birçok üniversite ile iş birliği içerisinde olan kurum, yüksek standartlarda eğitim vermesiyle dikkat çekiyor. 2001-2005 yılları arasında 200 civarında proje araştırmasına destek olan kurum, yalnızca ülkenin değil dünyanın en önemli üniversiteleri arasında yer alıyor. Kendine ait 7500 yataklı bir hastanesi de olan Bogomolets Tıp Üniversitesi, öğrencilerine staj yapma imkanı da sağlıyor.

   

  “Onur, Merhamet, Başarı” kelimelerini slogan olarak benimseyen Bogomolets Tıp Üniversitesi, modern eğitimi ile ön plana çıkıyor. Değişim programları ile öğrencilerine farklı ülkeleri görme şansı da sunuyor. Ayrıca eğitim hayatı boyunca öğrencilerin sosyalleşmesi için çeşitli imkanlar da sunan üniversitede, basketbol, tenis, handbol, voleybol, satranç, boks ve bowling gibi birçok sporla ilgilenilebiliyor.

   

  BölümlerDegreeLokasyonFiyat
  TıpLisansKiev4300 Dolar
  Tıp (Rusça)LisansKiev3300 Dolar
  Diş HekimliğiLisansKiev4500 Dolar
  Diş Hekimliği (Rusça)LisansKiev3800 Dolar
  EczacılıkLisansKiev4000 Dolar
  Eczacılık (Rusça)LisansKiev3200 Dolar

   

  $3.200,00 ' den başlayan fiyatlarla
 • Kiev Tıp ÜniversitesiKiev Tıp Üniversitesi

  Kiev Tıp Üniversitesi

  Kiev Tıp Üniversitesi (Kyiv Medical University of UAFM), geleneksel tıp eğitimin yanı sıra modern eğitimi benimsemesiyle öne çıkıyor. 1992 yılında kurulan üniversite, ülkenin en prestijli okullarından biri olarak görülüyor. Benimsediği modern eğitim anlayışına bağlı kalmak ve en iyi şekilde uygulamak için okul bünyesinde “Araştırma ve Yenilik” departmanı da bulunuyor.

   

  Bologna Deklarasyonu dahilinde eğitim veren Kiev Tıp Üniversitesi, öğrencilerine Almanya ve Polonya’da yarı zamanlı öğrenim görme imkanı da sağlıyor. Amerika, Kanada, İngiltere ve Avrupa Birliğine dahil olan ülkelerdeki üniversiteler ile iş birliği içerisinde olması, öğrenimine veya iş hayatına farklı bir ülkede devam etmek isteyenlere avantaj sağlıyor. Ülkenin en iyi enstitülerine sahip olan kurum, Dünya Sağlık Örgütü tarafından tanınıyor.

   

  Batı Kanser Merkezi Hastanesi (Western Cancer Center Hospital) ile anlaşma içerisinde olan eğitim kurumu, stajyerlerine bu hastanede yer alma fırsatı sunuyor. Teşhis ve tedavi konusunda uluslararası standartlara sahip bu kurum, kariyerlerini bu alanda kurmak isteyen öğrencilere büyük bir imkan tanıyor.

   

  Ayrıca öğrencilerine nitelikli eğitimin yanı sıra kampüs içerisinde sosyal yaşam da vadeden üniversitenin spora ilgi duyanlar için kulüpleri, spor salonu ve yüzme havuzu da bulunuyor. Bu bağlamda çeşitli organizasyonların da gerçekleştiği kampüste, öğrenciler kaynaşma, farklı kültürleri öğrenme ve sosyalleşme imkanı buluyor.

   

  BölümlerDegreeLokasyonFiyat
  Tıp (Rusça)LisansKiev2800 Dolar
  TıpLisansKiev3500 Dolar
  Diş Hekimliği (Rusça)LisansKiev2800 Dolar
  Diş HekimliğiLisansKiev3800 Dolar
  Eczacılık (Rusça)LisansKiev2400 Dolar
  EczacılıkLisansKiev3100 Dolar
  $2.400,00 ' den başlayan fiyatlarla
 • Odessa State Medical Universityodessa medical university

  Odessa Milli Tıp Üniversitesi

  1900 yılında kurulmuş olan Odessa Milli Tıp Üniversitesi (Odessa State Medical University), Ukrayna’nın en büyük Tıp Üniversitesi’dir. Avrupa Üniversiteler Birliği üyesi olan üniversite, 2007 yılında yapılan dünya üniversiteler sıralamasında kendisine 107. sırada yer bulmuştur.

   

  Odessa Milli Tıp Üniversitesinde 407 doçent ve profesör, 18 akademisyen, 800 öğretmen, 105 profesör ve doktor eğitim vermektedir. Birçok yabancı ülkeden öğrencinin tercih ettiği okul bu alanda öne çıkmaktadır. Okulun nüfusu 4500’ün üzerindedir ve bu sayının 1500’ünü 57 farklı ülkeden gelen yabancı öğrenciler oluşturmaktadır.

   

  Odessa Milli Tıp Üniversitesi, öğrencilerine verdiği eğitim boyunca günümüzdeki Modern Tıp Teknolojisi imkanlarını sunmaktadır. Üniversitede, Tıp, Eczacılık ve Diş Hekimliği olmak üzere 3 fakülte bulunmaktadır. Eğitim, Rusça ve İngilizce dillerinde verilmektedir. Odessa Milli Tıp Üniversitesi, Karadeniz kıyısında bulunan 27.000 metrekarelik kampüsünde 1 milyon kitaplı dev kütüphane, bilgisayar merkezi, basım yayın kompleksi, sportif aktiviteler için salon, 48 klinik, 6 yurt ve 18 bloğu bünyesinde barındırmaktadır.

   

  BölümlerDegreeLokasyonFiyat
  Tıp (Rusça)LisansOdessa3000
  Diş Hekimliği (Rusça)LisansOdessa3500
  TıpLisansOdessa3850
  Diş HekimliğiLisansOdessa4500
  Eczacılık (Rusça)LisansOdessa3000
  $3.000,00 ' den başlayan fiyatlarla
 • Odessa Uluslararası Gumanitarni ÜniversitesiOdessa Uluslararası Gumanitarni Üniversitesi

  Odessa Uluslararası Gumanitarni Üniversitesi

  2002 yılında kurulmuş olan Odessa Uluslararası Gumanitarni Üniversitesi (International Humanitarian University), yakın geçmişine rağmen hızla gelişmiş, temel bilimler üzerine eğitim veren bir kurumdur. Bir vakıf üniversitesi olan okul, aynı zamanda dünya sıralamasına aday olan üniversitelerden biri olarak adından sıkça söz ettirmiştir.

   

  Karadeniz kıyısında, Ukrayna’nın en güzel şehirlerinden biri olan Odessa kentindeki İngilizce hazırlık eğitimi veren tek üniversite olmasıyla öğrenciler tarafından yoğun talep görmektedir. Aynı zamanda Ukrayna’da yatay geçiş kabul eden üniversitelerden bir tanesidir. Okul, kampüsü itibariyle sahile yürüme mesafesinde ve şehir merkezine 10-15 dakika uzaklıktadır. Okulun yurtları iki veya üç kişilik odalardan oluşmakta, kışın sıcak su ve her katta çamaşır makinesi de bulunmaktadır. Odessa Uluslararası Gumanitarni Üniversitesi öğrencilerin sportif faaliyetlerine de önem vermektedir. Okulun bünyesinde spor salonu, tenis kortu, basketbol ve voleybol sahaları bulunmaktadır. Öğrenciler için iki tane kafeterya vardır.

   

  Odessa Uluslararası Gumanitarni Üniversitesi mezunlarının aldıkları mavi diplomanın tüm Avrupa’da geçerliliği bulunmaktadır ve öğrencilerin Avrupa’nın herhangi bir ülkesinde iş bulurken bu diplomanın önemli bir etken olduğu bilinmektedir. Üniversitenin nüfusu 4500 ve bu sayının 1600’ünü yabancı uyruklu öğrenciler oluşturmaktadır. Odessa Uluslararası Gumanitarni Üniversitesinde İngilizce, Rusça ve Ukraynaca dillerinde eğitim verilmektedir. Aynı zamanda diğer Avrupa ülkelerine kıyasla daha uygun ekonomik şartlara sahip olan Ukrayna, öğrenciler için büyük bir fırsat olarak dikkat çekmektedir.

   

  BölümlerDegreeLokasyonFiyat
  Diş HekimliğiLisansOdessa3100 Dolar
  Diş Hekimliği (Rusça)LisansOdessa2800 Dolar
  Eczacılık (Rusça)LisansOdessa2500 Dolar
  EczacılıkLisansOdessa2800 Dolar

   

  $2.500,00 ' den başlayan fiyatlarla
 • Szeged Üniversitesizeged university

  Szeged Üniversitesi

  Szeged Üniversitesi, 1775 yılında şu anki Romanya sınırlarında bulunan Kaloşvar şehrinde kurulmuş ancak 1921 yılında günümüzdeki yerine, Macaristan’ın en büyük 3. şehri olan Szeged’e taşınmıştır.

   

  Szeged Üniversitesinde; Tıp, Eczacılık, Diş Hekimliği, İşletme ve Yönetim, Ziraat Mühendisliği, Müzik ve Performans Sanatları, İngiliz ve Amerikan Dili bölümleri bulunmaktadır. Bununla birlikte yüksek lisansta ise; Uluslararası İlişkiler, Uluslararası Ekonomi ve İşletme, Amerikan Dili, İngiliz Dili, Din Çalışmaları bölümleri mevcuttur. Szeged Üniversitesi, Macaristan ve Orta Avrupa’nın en iyi Tıp Fakültelerinden birine sahiptir. Ayrıca YÖK denkliği için YKS ve TYT sınavına girmeden, lise mezunlarının diplomalarıyla başvuru yapma imkanları vardır.

   

  Szeged Üniversitesi, dünya sıralamasında en iyi 500 üniversite arasında yerini almaktadır. Okulda eğitim İngilizce ve Almanca dillerinde verilmektedir. Szeged Üniversitesi, yurtdışından 62 farklı ülkeden birçok öğrenciye ev sahipliği yapan uluslararası bir üniversitedir. Ayrıca yurt dışından gelen öğrencilerin adaptasyon sorunu yaşamamaları için yabancı öğrenciler kulübü bulunmakta ve burada oryantasyon, dersler, sınavlar, şehir yaşamı gibi konularda bilgiler aktarılmaktadır. Szeged Üniversitesi, Macaristan ve Orta Avrupa’nın en büyük kütüphanesine sahiptir. Üniversite, öğrencilere sağladığı burs imkanları ve ülkenin en yeşil üniversitesi olmasıyla da bilinir.

   

  BölümlerDegreeLokasyonFiyat
  TıpLisansSzeged17170 Dolar
  Diş HekimliğiLisansSzeged17000 Dolar
  EczacılıkLisansSzeged11750 Dolar
  $11.750,00 ' den başlayan fiyatlarla
WestLine International Yurt Dışı Eğitim
Simdi Ara
Bilgi Istek Formu
preloader