• Odessa Milli Denizcilik ÜniversitesiOdessa Milli Denizcilik Üniversitesi

  Odessa Milli Denizcilik Üniversitesi

  1944 yılında kurulan Odessa Milli Denizcilik Üniversitesi (Odessa National Maritime University), Ukrayna’nın en önemli liman kentinde yer alıyor. İlk zamanlar Odessa Yüksek Deniz Okulu olarak tanınan kurum, Nautical University UK tarafından akredite edilmesi ile dikkat çekiyor. Köklü tarihi ve uluslararası düzeyde saygın bir yere sahip olması ile üniversite dünyanın dört bir yanından öğrencilerin ilgi odağı oluyor.

   

  Her yıl binin üzerinde mezun veren üniversitede, 12 aylık gemi stajı bulunuyor. Uygulamalı eğitime oldukça önem veren kurum, 55 profesör ve 400’ün üzerinde öğretim üyesiyle akademik eğitimde de ne kadar iyi olduğunu kanıtlıyor. Bologna Deklarasyonu’na da dahil olan üniversite, akademik hayatına farklı bir ülkede devam etmek isteyen öğrencilere kolaylık sağlıyor.

   

  Sosyal açıdan da oldukça fazla imkana sahip olan kampüste, spor kompleksi, olimpik yüzme havuzu ve öğrenci kulüpleri yer alıyor. Ayrıca kendi hastanesi bulunan üniversitede öğrenciler sağlık hizmetinden de yararlanabiliyor. Konaklama ihtiyacı ise devlete ait veya özel yurtlar ile giderilebiliyor. Ayrıca öğrenci evleri de uygun fiyatları ile yurt dışından şehre gelenler için harika bir alternatif oluyor.

   

  BölümlerDegreeLokasyonFiyat
  Gemi Ulaştırma TeknolojileriLisansOdessa1800 Dolar
  Liman MühendisliğiLisansOdessa1800 Dolar
  Gemi İnşaat MühendisliğiLisansOdessa1800 Dolar
  Deniz HukukuLisansOdessa1800 Dolar
  Deniz TaşımacılığıLisansOdessa1800 Dolar
  Makine MühendisliğiLisansOdessa1800 Dolar
  $1.800,00 ' den başlayan fiyatlarla
WestLine International Yurt Dışı Eğitim
Simdi Ara
Bilgi Istek Formu
preloader