workandtravel-newyorkWork and Travel Cape Cod Katılımcısı: Oğuzhan Uzun

Marmara Üniversitesi İngilizce Mütercim Tercümanlık öğrencisi Oğuzhan, Massachusetts'in Cape Cod şehrinde Burger King görevlisi olarak çalıştı. Oğuzhan'ın İngilizcesi programa katılım açısından son derece uygundu ve bu avantajı programının daha iyi ve olumlu geçmesine sebep olmuştu.

Amerika gezimizde çektiğimiz yandaki video aracılığıyla Oğuzhan'ın program hakkındaki tecrübelerini izleyebilirsiniz.


 

workandtravel-wildwood-2Work and Travel Katılımcısı - Wildwood, NJ: Mine İnci

Kocaeli Üniversitesi öğrencisi Mine İnci programa katılım kararı aşamasında tek başına bayan olarak gitmenin tereddütleri içerisindeydi ancak Amerika'da gitmiş olduğu bölgede kendini pek de yalnız hissetmedi. Programa katılmak isteyen ama tek başına gitme konusunda tedirginlikleri olan kişiler için güzel bir kaynak hazırladık. Programın kendisine neler kattığını yandaki video aracılığıyla Mine'den dinleyelim...

 


 

Work and Travel - Cape Cod Katılımcısı: Hakan Yılmaz

workandtravel-burgerkingHakan, programa Hatay Mustafa Kemal Üniversitesi'nden katıldı. Okyanus ötesi bir ülkeye gidip 3-4 ay gibi bir süre geçirmek ilk başlarda kendisi için heyecan verici vir şeydi. Üstelik programa bir arkadaşıyla birlikte katılmıştı ancak kendisinin isim soruşturmasına takılmış olması Amerika'ya olan ziyaretini 2 hafta geciktirmiş ve tek başına yolculuk yapmasına sebebiyet vermişti. Her şeyin sonunda Hakan Amerika'ya vardı ve çok güzel bir yaz sezonu geçirdi. İngilizcesi konusunda ilk başlarda tereddüt yaşamış olsa da programın sonunda çekmiş olduğumuz bu video ile tecrübelerini tüm samimiyetiyle bizlere aktardı. 


 

workandtravel-oceancityWork and Travel - Ocean City Katılımcısı: Volkan Tuna

Volkan tam 4 sene üst üste Work and Travel programına katılmıştır. Kendisi ile Ocean City, Maryland'da çekimini yapmış olduğumuz yandaki videoda tecrübelerini yeni katılımcılara aktarmasını istedik; o da bizi kırmadı. Programa katılırken nelere dikkat edilmesi gerektiğini ve programın kendisine neler kattığını kendisine sorduk; o da cevapladı. Volkan, popüler sahillerden biri olan Ocean City'de limonata ve fast-food ürünlerin satışı ve yapımı konusunda görev aldı.

 


 

workandtravel-capemayWork and Travel Cape May Katılımcısı: Samet Kenar

Samet üniversite eğitiminin son senesinde Work and Travel programına katılmaya karar vermiş ancak bu programa neden daha önce katılmadığına dair pişmanlıklarını da dile getirmekten çekinmemişti. Programa katılırken İngilizce seviyesi konusunda çekinceleri olan Samet'in program sonunda dil seviyesinin ne kadar geliştiğine dair ayrıntıları yandaki videoda anlatıyor. Samet ayrıca programa katılmak isteyen kişilere dikkat etmeleri gerekenler konusunda da tecrübelerini iletiyor.

 


 

workandtravel-capecodWork and Travel Cape Cod Katılımcısı: Ahmet Aytekin

Ahmet Aytekin İstanbul Şehir Üniversitesi hazırlık sınıfı öğrencisi olarak programa katıldı. Ahmet, disiplinli ve yeni bir ortama çabuk adapte olabilecek bir profile sahipti. Hazırlık okurken bir gün hocasının derste hazırlık dönemi bittiğinde öğrencilerine pratik yapmaları gerektiğini söylediğinde programa katılmaya karar vermişti. Samet'in neden programa katıldığını ve programın ona neler kattığını izlemek için yandaki videoya tıklamanız yeterli...

 


  

workandtravel-capemaynjWork and Travel Cape May NJ Katılımcısı: Melike Altay

Melike Ege Üniversitesi öğrencisi ve programa katılırken belki de en hızlı aşamayı şirket seçimi kısmında yaşadı çünkü daha öncesinde firmamızı seçen bir tanıdığı vasıtasıyla gelmişti. Programa katılanlar arasından en mantıklı travel planlamasını yapan öğrencilerden birisidir diyebiliriz Melike için. Tecrübelerini aktardağı yandaki videoda ayrıca program sonu Cruise'larla Bahamalar'a yapmış olduğu geziden de bahsediyor.

 


 

workandtravel-lakegeorgeWork and Travel Lake George Katılımcısı: Seyyah Şahan

Seyyah Kocaeli Üniversitesi öğrencisi ve Work and Travel programına 2014 yılı da dahil olmak üzere toplamda tam 3 kere üst üste katılmıştır. Seyyah'ın maddi durumunun mükemmel olması ve bu sayede programa defalarca katılması söz konusu değil. Seyyah programın kendisine çok şey kattığını biliyor ve tecrübeleriyle birlikte bizlere aktardığı düşüncelerinin yanı sıra normal şartlarda okuyan bir öğrencinin bu programa ne kadar kolay katılabileceğini de gösteriyor. Seyyah son iki sezondur New York'un Lake George şehrinde Holiday Inn Resort'de çalıştı.

 


 

workandtravel-newjerseyWork and Travel New Jersey Katılımcısı: Hale Ece Yenice

Hale, Beykent Üniversitesi öğrencisi ve yine "Travel" planlamasını en iyi şekilde yapan ve değerlendiren öğrencilerden birisidir. Programa katılım konusunda fazla tereddütleri yoktu ve tecrübe edinmek istediği şeylerden biriydi fakat kayıt konusunda geç bir tarihe kalması kendisini biraz stresli süreç geçirmesine neden olmuştu. Sonuç olarak anılarla dolu bir yaz programı geçirdi ve bize Amerika'daki çekimlerimizde tecrübelerini tüm samimiyetiyle aktardı. Yandaki videodan Hale'nin program hakkındaki düşüncelerini izleyebilirsiniz.


 

workandtravel-lakegeorge-holidayinnWork and Travel Lake George, NY Katılımcısı: Erkan Ünal

Erkan Work and Travel programı için tecrübeli bir katılımcıydı çünkü daha öncesinde de bu programa katılmıştı. İkinci programa katılımı konusunda Westline'ı seçti. Biz de Amerika gezimizde tecrübeli bir katılımcının ağzından program tecrübelerini dinledik ve katılmayı düşünen öğrenciler için merak edilen soruları sorduk. Bu arada Erkan Türkiye'de tecrübeli olduğu bir alan üzerine Amerika'da çalışmıştı ve Holiday Inn Resort'de Barmen olarak görev aldı. 

 


 

workandtravel-lakegeorge-holidayinn2Work and Travel Bartender - "Work" Zamanı

Yandaki videoda, bir önceki videoda tecrübelerini dinlediğimiz katılımcımızın iş sırasında çekilmiş kısa bir videosunu izleyeceksiniz. Bu tarz bir işte ya da benzer tecrübe isteyen işlerde çalışılması için referansınızın olması gerektiğini ve iş yerine vardıktan sonraki süreçte işvereninizin pozisyonunuz konusunda karar verecek en yetkili kişi olduğunu aklınızdan çıkarmamanız gerekiyor. 

 


workandtravel-mersinuniversitesiWork and Travel Tennessee Katılımcısı: Alper Okçu

Alper, Mersin Üniversitesi Fransızca Çeviri son sınıf öğrencisiydi Work and Travel programına katıldığı yıl. Alper TE eyaletinde Hilton Otellerinin bir markası olan Double Tree'de cankurtaran olarak işine başladı. Sonrasında pozisyon değişimi ile ilgili firmamıza istekte bulundu ve o an kontejanı açık olan pozisyonlardan başka birine kaydırıldı. Alper İngilizcesinin iyi olmasının verdiği avantajla bir çok işte çalışabilecek bir durumdaydı. Şimdi program hakkında tecrübelerini dinleyelim...

 


 

workandtravel-elaziguniversitesiWork and Travel Katılımcısı: Abdullah Şimşek

Abdullah Work and Travel programına Elazığ Üniversitesi'nden katılmıştı. Amerika'da kendisiyle yapmış olduğumuz çekimde anlatacak o kadar çok şeyi vardı ki video kaydedicimizin sınırlarını zorlamıştı. Abdullah, program ile ilgili tecrübelerini aktarırken daha çok ABD'deki insanların birbirleriyle olan saygılı iletişiminden bahsetmişti. Bundan oldukça etkilenmiş olmalı ki anlattıklarının yarısından fazlası bu konu üzerineydi. Yandaki video aracılığıyla Abdullah ile yapmış olduğumuz röportajı izleyebilirsiniz.