Ülkemizde Amerika'da maaşlı staj olarak da adlandırılan Career Training programı, katılımcıların ABD'de eğitim alanlarında veya kariyerlerini sürdürdükleri branşta iş tecrübesi kazanmalarını ve yurtdışı deneyimi edinmelerini sağlamak amacı ile oluşturulmuş bir çalışma programdır. Program Amerikan hükümetinin izni ve kontrolü altında yürütülmektedir. WestLine bu programının yürütülmesinde ABD hükümeti tarafından yetkilendirilmiş firmalardan olan ve alanında en prestijli şirket olan AHA ve DGE ile çalışmaktadır.

Staj programları kendi içinde Student Internship ve Practical Training olmak üzere ikiye ayrılmaktadır.


a- Student Internship programına üniversite öğrencileri veya üniversite mezunu olup mezuniyet tarihinden en fazla 1 yıl geçmiş yeni mezunlar katılabilirler. Programın süresi en fazla 12 aydır.

b- Practical Training programı ise üniversite mezunu olup alanında en az 1 yıl iş tecrübesi olan veya eğitim durumuna bakılmaksızın bir alanda 5 yıl iş tecrübesi olan adaylar içindir. Practical Training programı en fazla 18 ay sürmektedir. Turizm alanında Practical Training programı ise en fazla 12 ay sürmektedir.

Career Training programı kapsamında staj yapılabilecek alanlar şunlardır: Mimarlık, İşletme, İktisat, Finans, Mühendislik, Turizm ve Hizmet sektörü, İdari Bilimler, Medya, İletişim, Pazarlama ve Satış, Kamu Yönetimi, Bilgisayar Teknolojileri, Hukuk ve Endüstriyel alanlar.

Staj yapılamayan alanlar ise sanat, tıp, öğretmenlik, sosyal işler ve vasıfsız pozisyonlardır.

Staj programına yıl boyunca başvuru yapılabilir. İş yerleri ve pozisyonlar katılımcının eğitim ve mesleki deneyimlerine göre belirlenmektedir. Ücretler genelde saatlik 7$ seviyesinden başlayıp adayın yeteneklerine ve mesleki deneyimlerine göre değişmektedir.

Career Training programı ile Amerika'da çalışabileceginiz hazır işlerimizi görmek için lütfen bizimle irtibata geçiniz.