Önemli Not: Yüzlerce dil okulunun fiyatlı karşılaştırmalarını incelemek isterseniz online dil web hizmetimiz www.dilburada.com 'u ziyaret edebilirsiniz. 

İngilizce'yi tam anlamıyla öğrenmek veya pratiğinizi geliştirmek için İngiltere seçilmesi gereken ülkelerin başında gelmelidir. İngilizce'nin ana vatanı olan İngiltere her yıl milyonlarca insanın dil veya akademik eğitim için ziyaret ettiği bir ülkedir. İngiltere'de o kadar fazla sayıda dil okulu vardır ki rekabeti de beraberinde getirmektedir. Bu da tüketicileri memnun etmektedir. Fakat her ne kadar fiyatlar konusunda ekonomik okulları var olsa da İngiltere'de yaşamsal masraflar diğer ülkelere nazaran yüksektir. Dil eğitimi için harcamış olduğunuz ücret konaklama ücretinizden düşük olabilir. 

İngiltere 60.000.000'un üzerinde nüfusa sahip Birleşik Krallık (United Kingdom - UK) içerisine dahil bir devlettir. Bu ülkede dünyanında her noktasından gelen insanlarla karşılaşmanız mümkündür. Zone 1,2,3,4 şeklinde bölgelere ayrılan İngiltere numaralandırılmış bölgelerin standartlarına göre pahalıdan ucuza doğru gider. Ulaşım metro ve şehir içi otobüslerle gelişmiş bir ağa sahiptir. Restoran ve ve taksilerde bahşiş kuralı vardır. Taksiye bindiğinizde toplam tutarın %10'u kadar bahşiş vermeniz yeterlidir. Restoran ve otel gibi yerlerde bahşiş adisyon içine yazılsa da sorgulamanızda fayda vardır. 

İngiltere'de iklim sıcak değildir. Kış aylarında güneş pek gözükmez ve yağmur sık aralıklarla yağar. Gece hayatı ise pek çok şehrinde canlıdır. İngilizler kurallarına oldukça sadıktır ve özellikle trafikte çok saygılıdırlar. 

Eğer İngiltere'ye 6 aydan kısa bir dönem için eğitim maksadıyla gidiyorsanız öncesinde sigorta yaptırmanıza gerek yoktur. Bu şekilde gidiyorsanız İngiliz Ulusal Sağlık Hizmetleri'nden ücretsiz yararlanabilirsiniz. 6 aydan daha uzun bir süre ziyaret gerçekleştiriyorsanız acil durumlar ve bazı bulaşıcı hastalıkların tedavisi dışında uygulacak sağlık hizmetleri sigorta gerektirmektedir. 

Acil durumlar için aramanız gereken numara 999'dur. Londra Hastanesi'nin numarası ise 020 7377 7000 'dir. 

İngiltere'de kullanılan prizler Türkiye'dekinden farklıdır. Elektrikli eşyalar 240 volt üzerinden çalışmaktadır. İngiltere'de kullanılan prizler ise aşağıdaki imaj şeklindedir. Türkiye'de kullandığınız elektrikli eşyaları İngiltere'de kullanabilmeniz için priz dönüştürücü adı altında aparatlar almanız gerekir. Bu aparatlar herhangi bir elektrik malzemeleri satan yerlerde 1 TL karşılığında alınabilmektedir. 

 

\"\\"\\\\"\\\\"\\"\"
 
WestLine, İngiltere'de faaliyet gösteren bir çok dil okulunun Türkiye'deki resmi temsilcisidir. Okullar hakkında detaylı bilgi edinmek ve kampanyalı fiyatları incelemek için yandaki menüden okulların sayfalarına gidebilirsiniz.